Опасни пюрета

  • 17 841
  • 234
Почти сигурна съм, че вече е обсъждано, но не мога да намеря темата. Става въпрос за месни пюрета приготвени от животни, тъпкани с хормони. Вчера са давали информацията по битиви
ето http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=121209

Меко казано съм ужасена! И възмутена, че като пускат такава информация за да побъркат допълнително майките не казват за коя марка пюрета става дума.
Виж целия пост
# 1
Много е стресиращо за родителите. И се чудя,  на детските храни не трябва ли да се извършва контрол, особено на вносните. То не бяха опасни млечни продукти, желирани  бонбони и всякакви подобни. Сега и пюрета!
Виж целия пост
# 2
Решението е просто - НЕ ДАВАЙТЕ ТЕЗИ БОКЛУЦИ!
Не мога да разбера, защо всички майки тъпчат децата си с пюрета със съмнителен произход, каши, адаптирани млека, вафли, шоколади и пр.
Затова ще има толкова дебели, алергични и не знам си от какво болни деца.
Виж целия пост
# 3
 ooooh! ooooh! ooooh! То вече човек да иде в някоя планина, да си построи там една колиба, да си направи една градинка и да не мърда оттам.  newsm78 Ужас. Милата жена - какво ли е преживяла?!  ooooh!
Те затова бабите казват: "Готви. Поне знаеш какво си сложила вътре!", ама то и продуктите, които ние купуваме не се знае какви гадости съдържат.  newsm78
Виж целия пост
# 4
Решението е просто - НЕ ДАВАЙТЕ ТЕЗИ БОКЛУЦИ!
Не мога да разбера, защо всички майки тъпчат децата си с пюрета със съмнителен произход, каши, адаптирани млека, вафли, шоколади и пр.
Затова ще има толкова дебели, алергични и не знам си от какво болни деца.

добре де, а какво да давам? ако купя месо от магазина да го сготвя по-безопасно ли е?
и вафлите нямат нищо общо тука - говорим за пюрета за бебета от 6 до 10-11 месечна възраст
Виж целия пост
# 5
Решението е просто - НЕ ДАВАЙТЕ ТЕЗИ БОКЛУЦИ!
Не мога да разбера, защо всички майки тъпчат децата си с пюрета със съмнителен произход, каши, адаптирани млека, вафли, шоколади и пр.
Затова ще има толкова дебели, алергични и не знам си от какво болни деца.

А ако няма алтернативен вариант? Не всички родители могат да си набавят чисти продукти, за да готвят на децата си.
За вафлите и шоколадите съм съгласна с теб.

Алегра, писали сме заедно. Grinning
Виж целия пост
# 6

Те затова бабите казват: "Готви. Поне знаеш какво си сложила вътре!", ама то и продуктите, които ние купуваме не се знае какви гадости съдържат.  newsm78
 Peace
Аз сама си правех пюретата, но откъде да знам тиквата с какво са я пръскали и какви "набухватели" са й сложили. А месото, какво са му давали на това пиле да яде преди да го купя от магазина пакетирано?
Виж целия пост
# 7
Не е проблема в пюрето, а в качеството на месото. И да се приготвят бебешките храни вкъщи, пилето което слагате, го купувате от магазина, нали? Освен да взема сама да отглеждам кокошките...  Tired
Виж целия пост
# 8
Решението е просто - НЕ ДАВАЙТЕ ТЕЗИ БОКЛУЦИ!
Не мога да разбера, защо всички майки тъпчат децата си с пюрета със съмнителен произход, каши, адаптирани млека, вафли, шоколади и пр.
Затова ще има толкова дебели, алергични и не знам си от какво болни деца.

добре де, а какво да давам? ако купя месо от магазина да го сготвя по-безопасно ли е?
и вафлите нямат нищо общо тука - говорим за пюрета за бебета от 6 до 10-11 месечна възраст

И тук си права, но поне ще спестиш натъпкването на бебчето и  с консервантите от пюретата, които са една друга тема...
Виж целия пост
# 9
Пюретата се стерилизират, защо са им допълнителни консерванти?
Виж целия пост
# 10
нека да не изместваме темата, въпросът ми е за този конкретен случай. аз купувам марка, която твърди, че всички суровини за пюретата са био. друг е въпросът до колко това е вярно
но тази майка от новините кои пюрета е ползвала?
Виж целия пост
# 11
Преди време имаше новина за нещо ужасно в кренвирши, но пак не казаха на коя марка са. Това си е анти-журналистика според мен, май някакъв закон им забраняваше, поне с това се оправдаваха. Да се надяваме майката да се включи с информация.
Виж целия пост
# 12
Да се надяваме майката да се включи с информация.

Майката във видеото казва, че по този повод е влизала в интернет из форумите. ама явно не е нашия форум
Виж целия пост
# 13
Всички животни се тъпчат с хормони, освен ако не пише изрично на пюрето, че е от БИО продукти. А в пилетата има най-много химия и вече въобще не са най-полезното месо. Уви, така е.
Виж целия пост
# 14
то се продават вече био пилета, ама и те колко са био идея си нямам
затова кокошките на баба са си най-добре Peace като почна да захранвам ще търся домашни работи да си купувам, ще търся от бабичките по пазара. то пак гаранция няма, но на тия пюрета хич вяра им нямам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия