Полуфабрикати за заети мамчета

  • 11 603
  • 37
Не успях да открия подобна тема, моля ако има някой да ми я пусне Praynig
Аз съм новоизлюпено мамче, което освен, че си гледа детето понякога работи. В такива моменти ми се налага буквално за 10мин да сготвя нещо.
Споделете вашите открития за добри полуфабрикати! Знам, че не са здравословни и кой знае как приготвени, но пред алтернативата да останем гладни вкъщи се налага да ползваме.

Ето моите открития:
Малки кюфтенца за пържене на Сами-М (мятам ги в тава във фурната)
Картофено пюре със сметана на Бела
Всички видове готови баници - Бела, Царица
Наденици балканска скара на Леки
Лазаня болонез и шунка с гъби на Мис Каприз
Готови кексове в кутии (само се добавя вода и малко олио и се пече)

Иска ми се да добавя по-голямо разнообразие към менюто вкъщи, помагайте! Laughing
Виж целия пост
# 1
Ох това е и моя голям проблем,за сега нямам деца,но нямам и никакво време,представям си на повечето какво им е......
Тъй като мъжката част в къщи е меко казано изключително злояда  (само да спомена че не яде сирене,картофи,чушки,кайма,баница,спагети) Cry някои път наистина полудявам какво да спретна набързо.
Решението ми са фиксовете на Маги,почти всички използвам!
Виж целия пост
# 2
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile

Темата не е за/против полуфабрикатите. Моля да не се превръща в спор. Ще съм благодарна на мнения ПО ТЕМАТА!
Виж целия пост
# 4
Моите бързи ястия:

Омлети
картофи огретен
тиквички огретен
супи-зеленчукова,топчета
спагети
паниран кашкавал
суши
суфле

Това се сещам,също не са полуфабрикати,но са вкусни и бързо стават.
Виж целия пост
# 5
Има и шкембе в нещо като салам.  С малко мляко става чудесна супичка. С дъщеря ми я харесваме, скъпия се мръщи, че не е варено истинско шкембе 3-4 ч.
Да не прозвучи сато реклама - готовите храни във Фантастико. Не бих могра да омириша апартамента на зеле след като се продава готово.
Пиле на грил купувам редовно. Яйца - пържени, по панагюрски, със разни меса.
 Разни пържоли - свински и пилешки, продават се овкусени и с пюре на бела или Маги.
Кюфтета за пържене или пилешки хапки на Сами, кайма за принцеси с кашкавал.
Готови салати - бобена, чушки с чесън. Има и консерви със сварени боб и леща.
Виж целия пост
# 6
Aз не купувам и не ядем полуфабрикати.Има толкова здравословни и лесно за правене манджи,че не си струва да се тровим с химии.Можеш да си приготвяш по няколко яденета ,когато не си на работа.
Аз също работя и съм с две деца. Simple Smile

Темата не е за/против полуфабрикатите. Моля да не се превръща в спор. Ще съм благодарна на мнения ПО ТЕМАТА!
Никой не спори ,казала съм че ние не ядем.И мисля съм се изказала ПО ТЕМАТА.
Само казвам ,че има рецепти бързи за приготвяне.
Красимира е дала много добри предложения. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
NBM,аз също ако нямам време приготвям полуфабрикати за мен и мъжлето.Преди като живеех в София имаше няколко вериги за готови храни.Любимо място ми беше "Кухнята на мама",обаче дали го има това кулинарно магазинче и днес Rolling EyesКато тръгнеш от Раковска и В.Левски към Славейков вляво(ама не се сещам името на пресечката Embarassed) на ъгъла имаше малка бърза закускаМожеш да си купуваш от там няколко порции повече и да ги оставиш във фризера,а после само размразяваш и обираш овациите bowuu
Виж целия пост
# 8
Пак се включвам по повод готовите овкусени пържоли и меса.От човек,работил в месен магазин и склад,знам,че месо ,което е престояло 3-4 дни във витрината,после го овкусяват с подправки,да не мирише.Не знам дали със сигурност е така,но оттогава не купувам овкусени меса.Предпочитам сама да слагам подправките.
Виж целия пост
# 9
Ако се включа със спомени на човек, работил в хлебозавод - няма и хляб да купуваме. И за шоколадовата фабрика мога много да разказвам, ама ни е вкусен шоколада.
Виж целия пост
# 10






Ето една идея - картофено пюре се слага в малка тивичка,с издутата част на малък черпак правиш дупки,в които чукваш по 1 яйце,поръсваш с настърган кашкавал и печеш до златисто.
Сетих се и друго - полуготови кюфтета - вътре слагаш 1 маринована гъбка,1 кубче кашкавал,1 кубче к.краставичка и го оформяш пак на кюфте.Слагаш в намазнена тавичка (ако не ти се пържи) и печеш.
Виж целия пост
# 11
Моите бързи ястия:

Омлети
картофи огретен
тиквички огретен
супи-зеленчукова,топчета
спагети
паниран кашкавал
суши
суфле

Това се сещам,също не са полуфабрикати,но са вкусни и бързо стават.

Искам и аз да направя бързо суши,издаи таината краси.мира  Praynig
Виж целия пост
# 12
Много благодаря, рецептите със сигурност са вкусни и си ги записвам и тях, но аз имам предвид истински полуфабрикати. Да уточня - това са ястия, които просто отпечатваш и слагаш във фурната (или на котлона, в микровълновата). Т.е времето за приготвяне е буквално 2 мин (без печенето, разбира се)
Може и да не ви се вярва, но понякога имам толкова много спешни мейли в работата, че ми остава време за обяд в 5 следобяд. Confused И по това време се усещам, че за целия ден съм изяла 1 филия със сладко.
Та ето такива неща имам предвид - отваряш, мяташ и довършваш мейлите докато то се пече Mr. Green
Рени, това с картофеното пюре непременно ще го пробвам Peace Звучи вкусно и минутите за приготвяне са не повече от 3-4 Laughing Би ли споделила с какво картофено пюре го правиш (със сметана или не)?
Виж целия пост
# 13
Кордон бльо(панирано пилешко филе, в което има кашкавал)-супер е и за гости; чушки бюрек; панирани кашкавалени хапки; детски шницели; зеленчукова супа; гювеч и др. подобни замръзени в плик и приготвящи се за време от3-20 мин... Всички дотук изредени са от хладилниците за дълбоко замръзяване на "Фантастико"+ пак от там и всякакви консервирани ястия-има хубави сърмички и кюфтета в сос; мусака...

В рибарските магазини има филе от Телапия (около 6-7 парчета са в плик). Размразяват се и само се докосват за минута-две до намазан с олио (може и да не се маже) тефлонен тиган и са готови: и вкусни и без кости...

Това се сещам на прима виста, мога по-късно пак да допълня. Аз обичам да готвя и имам време, но също така страст ми е да експериментирам с всичко...

Не съм доволна от палачинките-изпечени, предлагани в тарелки...

Суши!? Винаги съм мислила,че е нещо сложно(многопродуктово) и времеемко!?Моля за бързия му вариант! Praynig
Виж целия пост
# 14






NBM,
аз  си правя  пюрето,но ти като нямаш време - готово ползвай.
Сетих  се и друго - кутия русенско варено,овалваш в яйце,брашно или галета и пържиш - става като шницел!
Ти като имаш МВ,защо не я ползваш?Там се готви много бързо!
За 2 Х 2  мин. се прави 1 гювече.
Картофите ги варя за 10 мин.- и ги правя на картофена салата.
Мога да ти кажа и една бърза супичка:
Слагаш да заври вода и през това време режеш 1 глава лук и 3 картофа нарязваш на кубчета.
Пускаш ги във водата .Когато омекнат  10-15 мин. нарязваш 1-2 кренвирша и 1-2 парчета топено сирене - 2-3 мин. и накрая слагаш магданоз. Имаш супа за 20-30 мин.
Сетих се и за доматена супа - тя също става за 20 мин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия