Честно казано, идея си нямам вече какво е..?

  • 4 789
  • 12
Моля за мнения и съвети:
Бях писала тук преди повече от месец относно здравословните проблеми на приятелят ми:
Постоянни киселини и рефлукс, подуване на корема, гадене и вече почти ежедневно повръщане.. Вече направо го е страх да хапне каквото и да е..Същевременно е напълнял видимо..Определено има нарушения и във вестибуларния апарат, според мен и проблеми с очите..
Ходихме на гастроентролог в Токуда..направиха ни куп изследвания, вкл. и фиброколоноскопия.
В тях обаче няма нищо смущаващо (за щастие). Последно в понеделник ще правим и гастроентероскопия..но според д-ра нямало дори нужда..
Той смята, че е депресия? Shocked Препоръча консултация с психиатър!
Вярно е подложен от години на сериозен стрес и че не води много здравословен начин на живот..но в никакъв случай не е депресиран..Напротив, по-концентриран не съм го виждала никога..
Та..вече незнам какво да правим..Има ли смисъл да ходим по други доктори - и какви?
Или..?
Виж целия пост
# 1
Моля за мнения и съвети:
Бях писала тук преди повече от месец относно здравословните проблеми на приятелят ми:
Постоянни киселини и рефлукс, подуване на корема, гадене и вече почти ежедневно повръщане.. Вече направо го е страх да хапне каквото и да е..Същевременно е напълнял видимо..Определено има нарушения и във вестибуларния апарат, според мен и проблеми с очите..
Ходихме на гастроентролог в Токуда..направиха ни куп изследвания, вкл. и фиброколоноскопия.
В тях обаче няма нищо смущаващо (за щастие). Последно в понеделник ще правим и гастроентероскопия..но според д-ра нямало дори нужда..
Той смята, че е депресия? Shocked Препоръча консултация с психиатър!
Вярно е подложен от години на сериозен стрес и че не води много здравословен начин на живот..но в никакъв случай не е депресиран..Напротив, по-концентриран не съм го виждала никога..
Та..вече незнам какво да правим..Има ли смисъл да ходим по други доктори - и какви?
Или..?

Според мен тези кисели и подуване и т.н не са нормални симптоми, аз бях точно така ,когато ми откриха язвата на дванадесетопръстника, направете още изследвания, направете и ехография на коремни органи, кръв и всичко необходимо и това напълняване, а нищо да не яде, вижте и хормоните.Не искам да ви плаща но преживях този кошмар с моята язва.
Виж целия пост
# 2
Да, и аз си го мисля..
Ама защо д-ра не го провери?
Незнам дали е точно напълнял..по-скоро ми изглежда адски подпухнал..

И за язва ще го проверим, но къде? Очевидно в Токуда не са много съвестни.. newsm78
Виж целия пост
# 3
Направете изследване за Хеликобактер пилори.
Виж целия пост
# 4
Направете изследване за Хеликобактер пилори.

Това къде се прави?
П.С - нали това беше за язвата?
Виж целия пост
# 5
Според мен послушайте доктора и направете консултация с психиатър. Колкото и странно да ви се струва. Не виждам какво се  Shocked , не боли, а и може там да е проблема. Гастроентероскопия е далеч по-сложно изследване!
Виж целия пост
# 6
Направете изследване за Хеликобактер пилори.

Това къде се прави?
П.С - нали това беше за язвата?
Не е само за язва,нанася и други поражения,киселините и другите неразположения са първия признак,а после се стига до язва Peace
Виж целия пост
# 7


Според мен тези кисели и подуване и т.н не са нормални симптоми, аз бях точно така ,когато ми откриха язвата на дванадесетопръстника, направете още изследвания, направете и ехография на коремни органи, кръв и всичко необходимо и това напълняване, а нищо да не яде, вижте и хормоните.Не искам да ви плаща но преживях този кошмар с моята язва.
[/quote]И аз така мисля
Виж целия пост
# 8
Според мен задължително трябва да направите гастроскопия, защото киселините, подуването, повръщането говорят за гастрит или още по-лошо - язва. Но това не пречи да си направите и консултация с психиатър, защото често стресът е една от причините за гастрита (язвата). Ако има гастрит или язва - трябва да се лекуват, но ако причината за тях е депресия - на това също трябва да се обърне внимание своевременно.
Виж целия пост
# 9
Според мен задължително трябва да направите гастроскопия, защото киселините, подуването, повръщането говорят за гастрит или още по-лошо - язва. Но това не пречи да си направите и консултация с психиатър, защото често стресът е една от причините за гастрита (язвата). Ако има гастрит или язва - трябва да се лекуват, но ако причината за тях е депресия - на това също трябва да се обърне внимание своевременно.

Вече се записахме за гастроентероскопия..макар и още да недоумявам защо д-ра в Токуда, така и не обърна повече внимание на тези симптоми..( може би защото първия път любимия влезе сам при него) И моята мисъл все води натам..
Да, стресът му е огромен, макар той да си мисли, че не така.. Но определено не е депресиран, напротив..има желание за много неща..но тези здравословни проблеми го подтискат повече, а и според мен, чисто психосоматично, се засилиха през последния месец.. newsm78
Виж целия пост
# 10
Според мен задължително трябва да направите гастроскопия, защото киселините, подуването, повръщането говорят за гастрит или още по-лошо - язва. Но това не пречи да си направите и консултация с психиатър, защото често стресът е една от причините за гастрита (язвата). Ако има гастрит или язва - трябва да се лекуват, но ако причината за тях е депресия - на това също трябва да се обърне внимание своевременно.

Вече се записахме за гастроентероскопия..макар и още да недоумявам защо д-ра в Токуда, така и не обърна повече внимание на тези симптоми..( може би защото първия път любимия влезе сам при него) И моята мисъл все води натам..
Да, стресът му е огромен, макар той да си мисли, че не така.. Но определено не е депресиран, напротив..има желание за много неща..но тези здравословни проблеми го подтискат повече, а и според мен, чисто психосоматично, се засилиха през последния месец.. newsm78

Стресът се отразява в много голяма степен на здравето. При някои хора рефлектира върху стомаха, при други - кръвното, при трети - нещо друго - нещата са взаимносвързани. Позната ми е картинката, защото моя мъж мина по този път. Преди три години започна добре платена, но много натоварваща нервите работа. Започна да получава често жлъчни кризи и ми направи впечатление, че винаги съвпадаха с най-напрегнатите моменти в работата. Стомахът му също започна да  се "бунтува" срещу тези големи дози негативни емоции - щом се появят проблеми в работата - появяват се и стомашни киселини. В резултат - жлъчката се повреди напълно и трябваше да се махне оперативно, а в стомаха има гастрит (добре, че не е язва).Просто на него така му "понася" стресът.  За да се излекуват симптомите, трябва да се махне първопричината. Или мъжът ти да стане в голяма доза непукист, или ако това не е възможно, да си смени работата (или начина на живот) - друг начин няма.
Виж целия пост
# 11
 [/quote] Или мъжът ти да стане в голяма доза непукист, или ако това не е възможно, да си смени работата (или начина на живот) - друг начин няма.
[/quote]
Там е работата..той през цялото време демонстрира пълен непукизъм..Дори и във всяко ново начинание..А  са му и много дините под мишницата.. Crazy От друга страна, често си позволява почивки, или да се "покрие" за ден-два..Не е като да не релаксира често.. newsm78
Обаче, този му начин на живот е от години..и дори и сега ако на него му се струва по-малко натоварен, то вероятно е натрупване/реакция със закъснение на организма..

И още нещо се сетих..понеже, казваш, че е свързано с напрегнатите моменти..
При него е ..обратното..По-често му се случва, когато е с мен, или в къщи - отколкото ако е в служебна обстановка.. Thinking
Т.е - до толкова се "стяга" и концентрира пред другите, за да пази авторитет..че после му излиза "през устата"..
Виж целия пост
# 12
Пишете какво стана ходихте ли на лекар? Успех, стискам ви палци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия