Поликистозен яйчник???

  • 12 701
  • 26
Здравейте! Преди около две седмици ми поставиха диагнозата- поликистозен десен яйчник. Моя лекар ми изписа марвелон 28. Пия го вече 11 дни, но много ми е лошо и се чувствам дискомфортно. Гинеколога ми казва, че е нормално докато организма ми се настрои, но аз се притеснявам. Много ви моля ако някой знае нещо повече от личен опит споделете ще съм ви много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Пила съм Марвелон и откровено казано първите 3 месеца непрекъснато ми беше зле  Sick
Надявам се (но се съмнявам) препаратът ти е изписан след изследване на репродуктивните хормони. Твърде вероятно е това да не е твоя медикамент.
В месеца на почивка от таблетките направи изследване и уточнете с гинеколога дали това са подходящите хапчета.
Виж целия пост
# 2
за съжаление поликистозата е много упорита..лекуваш сума време и след време пак може да се появи  Cryаз също имах такава на единия яйчник и поне на 2 години ми се налагаше медикаментозно лечение което изобщо не ми се отразяваше добре....накрая разпитах тук там и ми казаха да пробвам с пчелен прашец...след поредната диагноза поликистоза на своя глава не почнах да пия хапчетата, които ми бяха предписани а започнах да приемам пчелния прашец с който се бях снабдила....колкото и странно да звучи усетих подобрение още първия месец - цикъла ми дойде като по учебник - на 28-ми  ден. на профилактичния преглед няколко месеца по-късно нямах и следа от кисти и чак като го чух казах на лекарката какво ми е помогнало.оттогава профиалктично си пия прашеца всяка година по няколко месеца и поне проблеми с кисти по яйчниците нямам. Grinning
Виж целия пост
# 3
Много благодаря за съветите! Преди марвелона пих линдинет 30, после пък 20, но нещата бяха още по зле- два месеца цикъла ми изобщо не спря. Хормонални изследвания не ми направиха, защото според моя лекар нещата били ясни и няма нужда. Биби това с пчелния прашец много ми хареса и не можеш да си представиш колко искам да постъпя като теб. Моля те напиши ми по-подробно от къде мога да си го купя и много ли е скъп? Моята приятелка ме съветва да започна да пия саменто, но аз още се чудя. Моля ви ако някой знае нещо повече от личен опит СПОДЕЛЕТЕ.
Виж целия пост
# 4
Zdravei Pepi,
 Ima edno homeopatichno lekarstvo za polikostozen yaichnik, naricha se Lycopodium 30CH. Moje da go piesh po dva puti na den. Chuvala sum za stranichnite efekti na medikamentite koito vzemash ot poznati. Opitai s tova, ako ne stane, moje da opitash Lycopodium 200C, no tova moje da go kupish ot homeopat, mai go nyama v aptekite. Ako vzemash 200C tova go vzemai edin put na den okolo sedmica i vij kak se chuvstvash. Dokolkoto znam tova pomaga da se razseyat kistite. Uspeh! Peace
Виж целия пост
# 5
zdraveite vsi4ki,predi 19 god mi kazaxa 4e imam polikistozen desen qi4nik(kato bqx na 15god me operiraxa ot apendicit togava apendicita be6e srastnal s qi4nika,mislq si 4e moje da e ot tova)su6to mi kazaxa ,4e moje bi nqma da moga da imam deca.pulni gluposti sega imam dve zdravi i xubavi deca na 17 i na 9god.ne sum pila nikakvi lekarstva i ne sum imala nikakvi problemi sus zabremenqvane,i dvete sum si gi planuvala i sum zabremenqla i s dvete vednaga.ot vreme na vreme si me pobolva pri studeno vreme.obuvam debel 4orapoga6tnik i vsi4ko e ok.uspex
Виж целия пост
# 6
и на мен ми се иска да разбера повече за пчелния прашец!дано наистина да помага и да не е вреден като тези боклуци  Close
Виж целия пост
# 7
пчелния прашец не е скъп - между 5 и 10 лв в зависимост от грамажа....първия път си го купих от пчелар а втория път - от билкова аптека, виждала съм го и по пазарите при сергиите където се продава мед. съхранява се в бурканче в хладилник и срока му на годност е 1 година...така че е добре всяка година да се купува нов, за да има ефект. аз реших да рискувам, защото ми беше писнало с тия лекарства. когато търсих информация ми обясниха че пчелния прашец е естествен регулатор на хормоните, дисбаланса на които в повечето случаи е причина за поликистозата. затова реших да пробвам - реших че ако не ми помогне със сигурност няма да ми навреди.
за тези които се интересуват - пие се по следния начин:
на върха на кафена лъжичка - количество колкото бобено зърно или около 15-20 звънца от прашеца се разтварят в малко вода - около 2 пръста от водна чаша. накисва се вечер а се пие сутрин на гладно - аз го пия докато си правя кафето   Grinning накисва се от вечерта защото зрънцата малко трудно се разтварят....малко е гадно - има вкус на нишесте от пчели  Grinning, но за тези които няма да могат да го пият така могат да си добавят и половин лъжичка мед...друга рецепта много приятна е към разтворения пчелен прашец да се добави прясно мляко и мед и да се затопли малко в микровълновата - така е много приятно за тези които обичат прясно мляко:)
схемата по която се пие е 15 дни от месеца се пие всяка сутрин и 15 дни се почива, най-лесно е ако почнте от 1-во или 15-то число за да не се чудите на коя дата сте почнали да го пиете... Grinning. добре е да не забравяте да го пиете - тоест да сте стриктни през 15-те дни на приема, ако случайно забравите го изпийте веднага щом се сетите в рамките на деня. можете да пиете прашеца по тая схема максимум 4 - 5 месеца, веднъж годишно....дано да съм била полезна и успех на всички които решат да опитат
Виж целия пост
# 8
Много благодаря   bouquet Утре ще се опитам да си намеря пчелен прашец и ще започна да го пия. Чудя се обаче дали да продължа с марвелона, ще помисля. Някой знае ли нещо за САМЕНТОТО? Моля ви ако знаете нещо споделете, мойта приятелка ме съветва да го пия, защото било много добро в такива случеи.
Виж целия пост
# 9
Bibi_82, и от мен голямо благодаря.   bouquet  Ходих тази седмица на преглед и се оказа, че имам поликистозен яйчник. Това след спиране на Линдинет20, пиех ги с цел предпазване от бременност. За сега док каза, че нищо няма да правим, а ще чакаме няколко месеца да видим дали ще ми влияе на менструацията по някакъв начин. Той предполага, че е временно явление, от спирането на таблетките, но все пак мен това ме притеснява мъничко Wink
Веднага ще потърся пчелен прашец!
Виж целия пост
# 10
Здравейте майчета,

и аз да се включа - диагноза ПКЯ /след 8 -мия месец от раждането/. Нищо не ми изписа гинеколожката, а каза да изчакам да минат два менструални цикъла и тогава да отида при нея за проверка и евентуално лечение.
Имам 35 кг, които "влача" от първото си раждане.  Embarassed Чела съм, че 3-4 месеца след раждане си под хормонално влияние и трудно ще започна да свалям кг.
Започнах с голям кураж от 1 септември строго изготвена диета. Стартирах с 3-4 кг надолу и после пак нагоре и се завъртях пак около 100-те кг.  Embarassed
Диетолога казва, че организма е бил 5-6 год. на тези кг и си ги "харесва", но няма да се отказваме.
В тази връзка питането ми към Вас е дали с тази ПКЯ нямам хормонален дисбаланс и оттам проблеми с кг.

Задавам Ви тези въпроси, защото нямам търпение да минат 2 мес. и да ги задам на гинеколога, а пък диетолога не е лекар.
Моля, ако някой има инфо или е минал по този път да ме посъветва, защото когато сваляш кг ти се мотивираш, имаш настроение и пр., а когато кантара започне отново да скача нагоре,а ти полагаш усилия, води до отчаяние и лудост.
Предварително Ви благодаря !
Виж целия пост
# 11
peyton, консултирай се и с ендокринолог. Той ще ти обясни зависимостта хормони/килограми най-точно. Сложна материя е. Би ти бил от полза и по отношение на СПКЯ-то.
Да си жива и здрава и ти и трите ти слънца! Свалям шапка на жени като теб! Имаш милион причини да се усмихваш, не да се отчайваш! Вирвай носле и смело напред!  Hug
Виж целия пост
# 12
Благодаря ти arcana  за милите думи. Непременно ще се консултирам и с ендокринолог.

Препоръки за добър ендокринолог ?
Виж целия пост
# 13
С диагноза ПКЯ съм вече 10г.
Според мен лечение няма, има само поддържаща терапия, като това обикновено са противозачатъчни. На тях съм и преди да забременея и след като родих. В противен случай точно 1-2месеца след като ги спра кистите отново се появяват.
Правих какви ли не изследвания за които дадох луди пари, реално всичко е в норма. Но кистите са факт.


pepi32, консултирай се отново с гинеколога и кажи че не се чувстваш добре от лекарството. Да ти изпише някой противозачатъчни по-добре. Аз съм минала през Логест, Мирел, Диане 35, а днес си взех Ясмин. Не съм имала никакви странични ефекти до сега от всички изброени.
Виж целия пост
# 14
Аз имах поликистозни яйчници и няколко други симптома на Синдрома на поликистозните яйчници, и общо взето нищо друго не направих, освен да се изследвам за инсулинова резистентност (един от симптомите на СПЯ) и да почна нисковъглехидратна диета. След няколко месеца забременях. Simple Smile Не е трагично, звучи много по-страшно отколкото е, аз също се бях изкоркала много, но ето - вижте ми линийката. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия