Говорят на малката като на момченце :(

  • 2 623
  • 46
Не съм видяла досега да има такава тема и ще взема да пусна, та да видя има ли и други като нас.
Значи дъщеричката ми постоянно я нарочват за момченце. То вярно, че е късо подстригана, не дава да й се сложат никакви ластици/фиби на косата, прилича на татко си Grinning, ама много се дразня някой в градинката, особено разни бабички, да й говорят на "му", "него", "той". Поне като се съмняват в пола да попитат, но не! - те веднага започват да се обръщат към нея и да коментират все едно е момченце.
Не че много ми пука, но именно това ме дразни - без да са сигурни веднага я нарочват за момченце!
Понякога казвам, че тя е момиченце и те, моля ви се, как ми реагират само: "Ама такаааа лииии?" Е, направо ми иде да ги перна!!! Close
Понякога пък си мълча и слушам как все й говорят като на момче и даже не ги поправям - и аз не знам защо...ама не ми се обяснява на разни лелки бей!!!
На вас да ви се е случвало и как реагирате?
Може пък да го има и обратния случай - да мислят някое по-бяло къдраво момченце за момиченце... Laughing
Виж целия пост
# 1
Може пък да го има и обратния случай - да мислят някое по-бяло къдраво момченце за момиченце... Laughing
Този е нашият случай. Никой не се съмнява, че Симеон е девойка, ама аз съм виновна, защото ми е жал да му кръцна къдриците. Косата му като я развия стига до плешките! Embarassed Ама не ми пука, даже не обяснявам, че е момче.  Grinning
Виж целия пост
# 2
Моето момиченце много си прилича на момиченце, но се е случвало да й говорят в мъжки род. Но аз не се дразня от това, а ми е много смешно. Поправям ги винаги, казвам - "Ооо, неее, това е госпожицааа", при което радващите й се, обръщат позицията веднага в женски род Laughing.
Виж целия пост
# 3
Ми и Мая беше все с къса коса и като я облека с панталонче и нещо синьо или зелено - готово момченце! Пука ми на мен обаче... Казвах спокойно, че е момиче, и те се засрамваха мъничко и така.
Сега все иска 'пашки' на косата - не, че е много по-дълга, но поне иска сама Simple Smile и рокли харесва...та вече рядко я бъркат.
Виж целия пост
# 4
Ами, случва ми се често - все го мислят за момиченце, сигурно защото за такова го правихме  Simple Smile- той един такъв фин, с дъъъъъъъълги мигли. Ама и аз много много обяснения не давам, не се и дразня.
Виж целия пост
# 5
... и рокли харесва...та вече рядко я бъркат.

С рокля като е,  пак питат момченце ли е?  Shocked
Виж целия пост
# 6
Еееееееее, ами при нас е така от крехка бебешка възраст, особено като й сложа синьо, зелено или жълто и нямаше почти никаква коса, само мъх някакъв. Пък и сега продължават, макар че тя вече е с дълга и къдрава коса, аз все поправям : " Нееееееееее, момиченце е", но и на мен понякога не ми се обяснява и си трая, пък като отмине радващият се на дъщеря ми субект, почвам да се хиля  Laughing Crazy Ми как да я познае човек, че е момиче- със зелена кърпа на главата, къси панталонки и потник с дебели презрамки в тъмнозелено и бежово  Mr. Green
А се е случвало да я бъркат и когато е в розово и с ластиче в косата  Crazy Абе смях да става  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 7
... и рокли харесва...та вече рядко я бъркат.

С рокля като е,  пак питат момченце ли е?  Shocked

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo
 Е това вече е странно и при нас не се е случвало! Laughing

Иначе и Деничка я бъркат често за момченце! Тя е с къса косичка и като е с панталонче, най-редовно й говорят като на момченце! пък на мен си ми прилича на момиче ама ....  33uu Много рядко се дразня, поправям ти и толкоз, а понякога дори и не ги поправям!


Повече ме дразни в момента като ми кажат "А момиченце ли е! Нищо второто ще е момченце" Sneaky  Close Направо ми иде да  #Sniper някой! Close
Виж целия пост
# 8
И наша Ива уж все я глася с разни ленти по главата, ама току някоя баба вземе да я закача: "аууу, колко си голям" Laughing. И като кажа, че е девойка - не виждат ли че е с лента - ми викат, че и момченцата ходели с ленти. Е, да де, ама не и с ленти с украса от цветчета Joy. А и с рокличка са я бъркали, като е в количката.
Ама аз не се дразня, приемам го от веселата страна.
Виж целия пост
# 9
Дияна до към 2 нямаше крьорав косъм на главата си ... една такава никаква, рехава и къса. Аз непрекъснато слагах по някоя диско въшка на главата, че да си личи, но не, пак питаха Simple Smile След това като и сложих обиците пак си питаха.

А аз веднъж какво направих ... Та значи Дияна е на около 2 месеца, бяхме на мама на гости и тя ни изпраща на спирката. Виждаме се с един приятел и той ме пита какво е, а аз гордо отговарям "момче" Simple Smile И мъж ми и мама много странно ме изгледаха Simple Smile
Виж целия пост
# 10
... и рокли харесва...та вече рядко я бъркат.

С рокля като е, пак питат момченце ли е? Shocked
Случвало се е да е отгоре додолу в розово, ама розово ти казвам - дрехи, обувки, гривни на ръцете... и пак питат  ooooh!
Загубен народ е това...

А това, как някои хора предполагат, че съжалявам, че е момиче и ме утешават, че другото ще е момче, просто ме вбесява!
Виж целия пост
# 11
А това, как някои хора предполагат, че съжалявам, че е момиче и ме утешават, че другото ще е момче, просто ме вбесява!
Верно ли Бу? ShockedЕгати и хората?Все едно им влиза в работата..
Виж целия пост
# 12
Синът ми пък не дава да го подстригваме. Има си дълга до раменете коса и е с тънки черти на лицето, светличък. В 90% от случаите го взимат за момиченце. И Лъки бой ако му купувам редовно ми дават момичешки, въпреки че уточнявам - за момче. От около 2 години като го питат как се казва, обяснява: "Габи, ама момче", защото ако каже само Габи, съвсем се прехласват каква е сладурана.  Crazy
Виж целия пост
# 13
А това е много неприятно.Пълно е със смотани и нетактични хора.Аз си спомням мойта като беше на 6-7 месеца и аз съм я облякла цялата в розово, пък и с 2 шноли на главата, абе личи си че е момиче бе,как ще сложа на момче шнолки, Shocked и пак някви лелки ме питат:"Ама момченце или момиченце е???" Ааа ужас някъв. #Crazy
Виж целия пост
# 14
Ха ха и на нас така ни викат, дори и да съм я облякла с рокличка. Веднъж се разхождаме в морската градина, Анета с рокля и фибичка на главата и минават две лелки и казват "Ауу, че сладко бебе, ама момче ли е момиче ли...?"  И аз им отговарям "Аааа момченце е с фиба, днес такава е модата" ..Голям купон  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия