Паниран кашкавал

  • 5 768
  • 11
Здравейте,
снощи се опитах да панирам кашкавал но като го сложих в тигана се разпадна и се разтече ужасно.Общо взето се изложих и се нервирах строшно много Sick.
Моля да кажете как точно се панира панировката каква е и т.н с подробности като за начинаещ
Виж целия пост
# 1
Има доста теми вече  Wink

Като цяло....слагаш за кратко кашкавала в камерата или фризера да се стегне.После топиш парчето кашкавал във вода за да се намокри.Овалваш в брашно,после в яйце и после в галета.Слагаш в силно сгорещено олио.
Виж целия пост
# 2
Като за начало ще те посъветвам да внимаваш какъв кашкавал купуваш. Взимай по твърд,защото ако е много мек каквато и панировка да направиш все ще се разкапе. Аз правя паниран кашкавал така: 1 към 1 смесвам брашното с галетата/например 2 лъжички брашно, 2 лъжички галета/ ,овалвам първо в чйце,после хубаво в сместа от брашно и галета и слкагам в хладилник да стегне 30 минутки. След като стегне, загрявам хубаво мазнината в тигана, вадя от хладилника набрашнения кашкавал , овалвам пак в яйце и хоп в мазнината, 2,3мин. са достатъчни ,за да добие златист ццвят панировката и кашкавала не се разтича. Като цяло гледай хубаво кашкавала.Ако искаш по дебела панировка, овалваш още веднъж в сместа от брашно и галета,пак яйце и в тигана. Дано съм била полезна. Бон апети!!!  chef
Виж целия пост
# 3
Много е важно кашкавала да е твърд. Аз купувам Мероне. Самия кашкавал е твърд и не е кисел.

........ кашкавал във вода за да се намокри.Овалваш в брашно,после в яйце и после в галета..........

По тази схема и после в хладилника да стегне, може да го приготвиш сутринта и на обед да го изпържиш. После само вадиш и пържиш на котлон. Ако ще правиш във фритюрник там ти трябва техника и практика, трябва да стои много кратко за да не се разтече. Но на котлон става супер.
Чувала съм, че панировката с бира ставала супер, но не съм пробвала.
Виж целия пост
# 4
Има доста теми вече  Wink

Като цяло....слагаш за кратко кашкавала в камерата или фризера да се стегне.После топиш парчето кашкавал във вода за да се намокри.Овалваш в брашно,после в яйце и после в галета.Слагаш в силно сгорещено олио.
Тази панировка е достатъчна  Peace,дори не е нужно да слагаш кашкавала да се стяга.
Виж целия пост
# 5
Намокрям, топя в брашно, яйце и пак брашно. Пържа на силно сгорещено. Никога не се разтича  Peace
Виж целия пост
# 6
Намокрям, топя в брашно, яйце и пак брашно. Пържа на силно сгорещено. Никога не се разтича  Peace

И аз така правя като Блонди и досега проблеми съм нямала с панирането  Peace
Виж целия пост
# 7
Привет и от мен. Както са казали преди мен момичетата първо внимавай какъв кашкавал купуваш. Гледай да е по сух. Аз панирам кашкавал, сирене, топено сирене, пръчици от шунка с пълнеж по следния начин: намокрям леко ако е много сухо след това галета, яйце, галета. По този начин подреждам всичко в чиния. Мазнината се сгорещява и взимам едно по едно топя го в яйце и пускам в мазнината. По този начин панировката става по дебела, а от галетата хрупкави. Въпроса е каква искаш да ти бъде панировката. Но така с двойна панировка кашкавала никога не се разтича. Ето и снимка на панирани сиренца и картофени крокети
Виж целия пост
# 8
Намокрям, топя в брашно, яйце и пак брашно. Пържа на силно сгорещено. Никога не се разтича  Peace
и аз така
Виж целия пост
# 9
Често панирам-яйца,брашно и бира.Гъстота като за кексово тесто.Пържи се в нагорещено олио,без проблем.  chef
Виж целия пост
# 10
Ето моя паниран кашкавал  Peace

Кашкавалът нарязвам на парчета и докато е студен все още, овалвам в панировката -
яйце, брашно, вода, червен пипер (може на половина обикновенно и на половина царевицно).
Пържа в силно загрято олио.









Виж целия пост
# 11
Рецептата я знам от професионален готвач: Правиш панировка от яйца, вода, щипка сода и брашно с гъстота на кексово тесто. Пържи се в много загрята мазнина за секунди от всяка страна. Гаранция, че няма да се разтече. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия