за съхранението на изцедено мляко

  • 683
  • 6
Да попита мамите, които съхраняват млякото в хладилник.
Да започна с това: смятам, че спазвам всички хигиенни условия на помпи, шишета, ръце и.тн. само гърдите не си ги мия преди всяко цедене, защото ми е много суха кожата. взимам душ сутрин и вечер ги мия пак със сапун. през другото време ползвам само мокри кърпички на бебко...до тук с оправданията, въпроса: от няколко дни забелязвам на повърхността на изцеденото мляко нещо, което прилича на каймак. едно такова дето се носи отгоре като парцали. изчезват като стопля млякото. мислех си, че най-вероятно му е избила мазнината, ако е станало по мазно напоследък. Но ми хрумна друга мисъл - да не  е вкиснато??? опитах една лъжичка от съхраняваното и действително не беше толкова сладко като прясното, но не можах да преценя дали е кисело (трябваше да пийна повече и да изям на бебко млякото  Laughing и без това не ми е много..). държа го на вратата на хладилника, защото си знам, че този специално хладилник си има охлаждаща зона и на самата врата. не стои там повече от времето от едно хранене до друго... т.е не повече от 4 часа... Но ако съм давала на бебко цяла седмица вкиснатко мляко...  Confused #Crazy
мисля, че все пак е мазнината, но да питам...
Виж целия пост
# 1
Млякото се разслоява доста бързо в хладилника и мазнината се отделя отгоре като каймак. Когато се разклати или стопли, мазнината са резмесва с останалото.
Защо изибщо си миеш гърдите със сапун при положени, че имаш суха кожа???
По принцип би трябвало да съхраняваш млякото до задната страна на хладилника, но щом и на вратата има охлаждаща зона и не престоява вътре повече от 4 часа, не звучи като съхранението да е проблема.
При мен пластмасовите контейнери започнаха да задържат лош мирис и ги махнах - минах на стъклени шишета и пликчета за кърма.
Виж целия пост
# 2
ползвам само стъклени шишета.
със сапун... с душ гел по-точно. зщото от всичкото цокане и цедене остава лепкаво гадно. и искам да са хубави, чистички за малчо като цока през нощта. знам, че е хубаво да му мирише на мене ама... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Защо не пробваш само с вода да ги миеш - тя ще отмие лепкавото, пък и то така и така само след едно кърмене пак ще са лепкави, та не си го слагай на сърце  Simple Smile
Кърмата може да има различен оттенък и мирис в зависимост от товята храна. Няма как да се вкисне или развали само за 4 часа в хладилник. Тя толкова издърж на 22 градуса... С две думи, не виждам място за притеснение пък и едва ли бебето ти ще пие развалена кърма; не са глупавички хлапетата  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
zdraveite, moje bi tuk ne e nai-podhodqshto, no az da popitam, za nqkolko dni shte otsystvam ot v kyshti i mislq da sybera kyrma za malcho i da mu q davat kato me nqma. Vyprosyt mi e, koga da zapochna da se izcejdam sled hranene li, nqmali veroqtnost da polucha svryh laktaciq,a kogato nqma da  sym s deteto da se izcejdam li pak v chasovete za hranene, za da ne mi spre mlqkoto?
Malko slojno go obqsnih, no dano me razberete.
Виж целия пост
# 5
Нищо и няма на кърмата и моята става така ... Аз не се мия преди кърмене, нито пък ползвам мокри кърпи. Изцеждам се точно преди да изляза, за да отложа момента с напрягането на гърдите или между храненията. Ако имаш възможност е добре да се изцеждаш, защото не е приятно като ти се препълнят гърдите. Ако те няма малко време няма да ти спре млякото ако не го цедиш.
Виж целия пост
# 6
Кърмата се разслоява много бързо и отгоре остава мазнината.Това не значи, че е вкиснало.Аз го държа до 3-4 дни в хладилника и нищо му няма.Ако излизам някъде и трябва кърма и дават.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия