Витамин Д

  • 2 358
  • 62
Моля ви кажете давате ли на децата си откога започнахте и по колко.Значи малкия е на 3 месеца и не съм му давала досега последно на консултацията педито каза че нямало нужда понеже в АМ имало достатъчно,а абсолютно всяка позната с малко дете казва че е задължително да се дава.Незнам кого да послушам и кой е прав newsm78
Виж целия пост
# 1
Имаше такава тема много скоро. Потърси я назад.
Виж целия пост
# 2


    В БГ давах, но като тръгнахме към Англия попитах педиатърката дали да взема за тук, защото зная, че тук не дават.Тя каза да не взимам, защото също знае, че тук не дават Simple SmileИ сега не  давам.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че педиатърът трябва да прецени дали да се дава или не.Ако детето е с малка по размери фонтанела няма нужда да даваш вит Д, защото черепът ще се затвори прекалено бързо и няма да има достатъчно място за растящият мозък.Може и затова педи да не ти е предписала допълнително вит.Д - просто да е преценила, че детето няма нужда.
Виж целия пост
# 4
аз давах от 20 ден до 1 година по 2 капки Peace
Виж целия пост
# 5
Много малко деца действително имат нужда от вит. Д, в БГ се дава на общо основани за презастраховка, но и това може да донесе проблеми. Моето дете е на кърма но пак не давам, просто не съм спестявала слънцето нито на себе си докато бях бременна, нико на него откакто се е родил. Иначе в кърмата има по-малко вит. Д, но той основно се набавя црез кожата, е не чрез храносмилателната система.
Виж целия пост
# 6
Аз давах от 10 ден до годинката.За зимните бебета е препоръчително да се дава витамин Д,защото по-трудно си го набавят.Да в някои млека има достатъчно количество,например Аптамил,но и да сложиш още  няма да му навреди.Детето си усвоява колкото му е необходимо
Виж целия пост
# 7
аз давах от 20 ден до 1 година по 2 капки Peace
и аз
Виж целия пост
# 8
Аз давах от 10 ден до годинката.За зимните бебета е препоръчително да се дава витамин Д,защото по-трудно си го набавят.Да в някои млека има достатъчно количество,например Аптамил,но и да сложиш още  няма да му навреди.Детето си усвоява колкото му е необходимо

Напротив, проблемът е именно че чрез храносмилателната система може да се усвои по-голямо от необходимото количество, а вит. Д (и вит. А) са силно токсични за организма в големи количества.

Потърсете наистина назад в темите - бяха изнесеми много подробности и изследвания - колко слънце, особено за зимните бебета, и пр.
Ако майката не се пазила от слънцето като забулена арабка или не е ползвала непрекъснато слънцезащитна козметика, в черния дроб на новороденото има достатъчно вит Д за първите 3 месеца, а останалото се набавя от слънцето (дори и през облаци да е!).
Виж целия пост
# 9
давах първата зима по 1 капка
Виж целия пост
# 10
Аз давах от 10 ден до годинката.За зимните бебета е препоръчително да се дава витамин Д,защото по-трудно си го набавят.Да в някои млека има достатъчно количество,например Аптамил,но и да сложиш още  няма да му навреди.Детето си усвоява колкото му е необходимо
Не е така - не трябва да се предозира - опасно е!!!
Виж целия пост
# 11
Давах от 20-тия ден по 2 капки преди първото ядене директно в устата.Но това не ни спаси от лека форма на рахит,още повече че е лятно бебе и беше все навън.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Давах Vigantol Oil (витамин D) откакто Емили навърши 1 месец, без да има някакви обезпокоителни признаци. По принцип, доколкото знам всички мои познати са давали профилактика. То и затова се дава за профилактика на рахихта.
Виж целия пост
# 13
А моята педиатърка ми каза още да продължавам да давам.Ние сме на 1год.6месеца,докато стане на 3години Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Не съм давала изобщо.
Тук ме погледнаха, като паднала от Марс, като ги попитах.
Не дават.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия