ЗА КИСЕЛОТО МЛЯКО.

  • 2 432
  • 41
ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ОТ КОГА СЕ ЗАПОЧВА ДАВАНЕТО НА КИСЕЛО МЛЯКО/НА СЕДЕМ МЕСЕЦА СМЕ.
Виж целия пост
# 1
Аз започнах на 15-16 м. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
След годинката .
Виж целия пост
# 3
И аз опитах да дам на скоро (на 1г и 1м), но нещо малката не иска.Предпочита прясно Mr. Green ...от мама
Виж целия пост
# 4
Започнах от 1,5 година
Виж целия пост
# 5
започнах малко преди годинката/седмица някъде./
Виж целия пост
# 6
За първи път дадох на 1,2 г.
Виж целия пост
# 7

Според официалните схеми на захранване на повечето педиатрични организации:
- Кисело мляко и сирене (т.е. стандартни или детски продукти с пресечен белтък от нормално, неадаптирано краве мляко) = 8-10 м.
- Краве мляко (т.е. прясно мляко) = след 1 год.


Защо преди 1 год.
- Преди 1 год. може кисело мляко. Препоръките варират между 8-10 или 10-12 м. Целта е предпазване от алергия.
- Преди 1 год. киселото мляко се предлага в малко количество и единствено като допълнение към кърмата или АМ.

Защо след 1 год.
- След 1 год. киселото мляко може да замести кърмата или АМ - изцяло или частично, според личната преценка.
- След 1 год. може да се предложи кисело мляко за първи път. Целта не е предпазване от алергия, а гаранция, че до 12 м. детето е получавало само млечни продукти, които имат най-подходящия хранителен принос (кърма, АМ, обогатени детски млечни продукти).
Виж целия пост
# 8
Аз започнах към осмия месец. Спрях да кърмя и му давах кисело мляко вместо това.
Виж целия пост
# 9
Аз започнах да давам кисело мляко точно когато бебето навърши 9 месеца. Заместих кърменето с кисело мляко направо.
Виж целия пост
# 10
Замених нощното (успокоително) кърмене с кисело мляко,защото кърмата ми спря.Бебчо беше на 11 месеца.
Прясно мляко все още не съм давала.Използвала съм го само да приготвя някое кремче Wink
Виж целия пост
# 11
ние не сме захранили още и не мога да ти отговоря,но познавам майка,чието дете е на 5 месеца и пие кисело мляко ShockedНе съм съгласна въобще с това,нооо......Всеки си има глава на раменете.И друга вметка която не е по темата,но ме шокира та искам да я споделя.Същото това дете яде ,или тоест лигави царевични пръчици и солети(ама от тези Бестинита и турските солети-не българските).А отговора на майката,когато я попиташ защо го прави е:Ми то трябва всичко да опита детето Shocked Shocked Shocked
Виж целия пост
# 12
Аз дадох след 10-ти месец за опитване, но не се хареса. Прояде го след годинката.
Виж целия пост
# 13
На 7 мес. ядеше мляко с бисквити за закуска.
Виж целия пост
# 14
На 7 мес. ядеше мляко с бисквити за закуска.
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия