Антиспермални антитела?Мъжки фактор?

  • 966
  • 6
Моля Ви момичета с подобен проблем при половинките ви да ми отговорите?Става въпрос за мъжки фактор-открити аглутинати в спермограмата и от там антиспермални антитела?Имаме едно неуспешно Икси и едно инсе.Има ли забременели момичета със същият проблем ?Няма значение по какъв начин АРТ или нормален начин?Дайте ми кураж -защото вече не знам на какво да вярвам.Един път чета че при наличието на антиспермални антитела -начинат е инсе.А док.казват Икси-кое е реалното?При инсе-премахват ли се тази антиспермални антитела?Ох много въпроси -но искам да знам и вие какво мислете.Благодаря ви предварително на всички.
Виж целия пост
# 1
ние сме със антиспермални при мъжва ми 73%, при норма под 60. имаме 2  бременности по естествен път / с лош край, но все пак/ , така че не е чак толкова страшно.. спермограмата се променя доста..
Виж целия пост
# 2
Мира7,

ние имахме такъв проблем. В началото ни казаха за такава диагноза. После се лекувахме доста време, пихме билки и т.н.
Тази година от ИКСИ забременях от първия път с близнаци.

Има шанс, важното е да не се отчайвате.

Но аз лично смятам, че билките доста помогнаха.
Виж целия пост
# 3
Мира, ICSI е най-надежният метод, защото гледат спермитата под микроскоп и избират да използват тези, по които не са полепнали антитела.  Peace
Виж целия пост
# 4
Мира, въобще не се притеснявай и ние сме така при мъжа ми антиспермални антитела а и при мен имаше проблем със запушена тръба и високи НК клетки.Бременна съм от втори опит икси като 12 дни преди трансфера мъжът ми пи преднизолон ф и всички яйцеклетки след пункцията бяха оплодени и доки каза че били перфектни даже имаше и 4 оплодени инвитро.Така че въобще не се притеснявай ако е само това защото моя проблем беше по голям отколкото при мъжа ми според лекаря.Желая ти успех.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета.аз имам надежда за инсе.тук всички ме посъветвахте за икси.затова ви питам - при антиспермалните антитела има ли шанс инсе?надеждата ми е там поради финансови причини.благодаря ви още веднъж.
Виж целия пост
# 6
Мира, и ние сме с такъв проблем. Има надежда и с инсе, но зависи от подвижността на сперматозоидите и морфологията. При нас подвижността е добра, но морфологията е зле и затова правихме ИКСИ. Но по принцип Владимиров ми обясни, че обработката на спермитата и при инсе, и при ИКСИ маха антителата. Успех  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия