Колко дни може да се съхраняват домашно приготвените пюрета?

  • 1 971
  • 18
Много се извинявам,ако темата вече е обсъждана,но аз не можах да я намеря. Искам да ви питам,ако днес съм направила месно ядене,колко дни може да престои в бурканче в хладилника.Идеята ми е да не изхвърлям месото,ако е годно за ядене 48 часа.
Виж целия пост
# 1
домашно пюре съм съхранявала 3 дни Peace
Виж целия пост
# 2
Ако е месно пюрето,аз лично не бих го държала много много в хладилника.Примерно ако днес съм сготвила,най-късно утре давам и после хвърлям.
Но ако е зеленчуково,бих го оставила 2,3 дена Peace
Виж целия пост
# 3
Домашни плодови и зеленчукови пюрета съхранявам 2 дни.Месни все още не съм давала.
Виж целия пост
# 4
Нямам голям опит с домашните пюрета, но готвена храна съхранявам не повече от 3 дена, независимо дали е за малката или за нас. Ако е месо - 2 дена, след това става сухо и неприятно на вкус.
Виж целия пост
# 5
3-4 дни, без значение дали е зеленчуково или месно.
Виж целия пост
# 6
Аз съхранявам 2-3 дни
Виж целия пост
# 7
Готвя днес - понеделник и до сряда да е изядено или изхвърлено Hug
Виж целия пост
# 8
2-3 дни Peace
Виж целия пост
# 9
Имам питане, ако се сложи горещо пюрето в подходящо бурканче и се обърне, капачката хлътва (после при отваряне пуква, т.е. консервира се). Това увеличава срока му на годност според мен, а според вас?
Виж целия пост
# 10
аз съхранявам по 3-4 дни, а във фризера и повече.
Виж целия пост
# 11

Стандартна препоръка в детското хранене (за домашно пюре):
* зеленчуково: 2-3 дни
* месно: 1-2 дни
Виж целия пост
# 12
аз готвя на внучето си един път седмично .храната съхраняваме във фризера в специални бурканчета от чико и до 10 дни
Виж целия пост
# 13
Имам питане, ако се сложи горещо пюрето в подходящо бурканче и се обърне, капачката хлътва (после при отваряне пуква, т.е. консервира се). Това увеличава срока му на годност според мен, а според вас?
Така процедирам аз, издържат месец в хладилника на най-горния рафт, но гледам да са изядени преди да мине този месец. Ако се замразяват пак издържат дълго, но не мен нещо по този метод не ми се получават. Ако не затворя в буркан храната я давам в рамките на два дни, не повече.
Виж целия пост
# 14
Аз съхранявам домашните пюренца до 48 часа в хладилника, тъй като на готовите пюрета е определен такъв срок след отваряне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия