За милите съседи...

  • 1 951
  • 16
Или за това, как обичам да издребнявам в събота вечер.  Rolling Eyes

Как се справяте с онези съседи, отговорно заели се да докажат, че да си свиня съвсем не е толкова лошо?
Например дъщерята на съседката - 16 или 17 годишно девойче. Води си приятелчета вечер. Събират се на техния етаж. Пушат си на спокойствие, няма лошо. Не си събират фасовете и пепелта, айде, млади хора, ще се научат. Ама някой ден ще ги питам, в училище по изкуства ли учат. И колко още фасове трябва да изгасят на едната стена, за да завършат това произведение на изкуството.
Иначе, майката е учителка в ДДЛРГ...Излизайки за работа, тя всеки ден минава покрай незавършената творба и материалите, използвани за направата и. И не я бърка.
Как се процедира с такива индивиди? Нищо смислено не мога да измисля. Да напиша бележка, гласяща "Моля, наглеждайте децата си или поне почиствайте след тях"? Или да говоря с майката - със сигурност няма да и стане приятно и рискувам девойчето да се заинати още повече. Да смета всички фасове и да ги изсипя пред входната им врата? - идиотско и детинско е. Надявам се някой, който се е сблъсквал с такъв проблем, да се включи със съвет. Rolling Eyes
Едно е сигурно, обаче, не става с метене, това вече опитах! Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Сложи им пепелник. Нашата чистачка така ги отучи да си мятат фасовете по стълбите - на всяка площадка сложи пепелници, саморъчно направени от срязана бутилка от минерална вода, пълна с пясък. Отгоре беше сложила по един загасен фас. От това по-дебел намек...   Whistling
Имаше ефект, макар и не веднага, но имаше.
Ако не подейства при вас, следващата стъпка е да сложиш на стената някакво съобщение до цапащите - текста ти ще си го измислиш.  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Благодаря за съвета!  bouquet  Ще опитам по този начин, дано се получи. Ще продължа с метенето още един месец, тъкмо свикнах. Mr. Green Надявам се до тогава да се ориентират към правилното място за гасене на цигари.

Ето за това го обичам този форум!  Peace
Виж целия пост
# 3
Ако не ти се правят/купуват пепелници, може да повдигнеш въпроса на следващото събрание. Без да се оплакваш персонално, просто изрази недоволството си от свинщината и предложи да се отделят средства за закупуването на онези, стоящите пепелници, каквито има в учрежденията и пред магазините. Може майката да се усети и да вземе мерки. Ако не, все ще се намери някой стиснат съсед да я светне, че нейната дъщеря е виновницата за допълнителното събиране на пари.  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Аз, когато нещо не ме кефи във входа, пиша една бележка с големи букви и я слагам на таблото долу.  И другите почнаха така да правят, оправяме се засега.  Тия твойте са големи наглеци наистина, но бих опитала.  Голяма бележка с точна информация, кои са, какво правят и т.н.
Виж целия пост
# 5
Аз пък директно бих отишла и бих направила забележка,хич няма да умувам как да постъпя.Не е нещо деликатно,да не знаеш как да го кажеш,свинщина си е отвсякъде.Когато се съберат пак там- отивам,без да се карам,без да се заяждам,давам им метлата и казвам-хайде като свършите с вечеринката,ше ви замола да си пометете.Ако нещо се заподнасят-при майката.Ако и тя ме обяви за дребнава-на събранието поставям въпроса,ха ма ха,никой не е длъжен да им търпи свинското поведение.
  В нашият блок ме знаят като най-голямата кобра,ама не ми дреме. Правя забележки на общо основание.Вече ми имат страха,та като ме видят тия,дето цапотят,веднага почват да се правят,че събират рекламните листовки,разпиляни пред входа.Сега съм дигнала мерника на съседа от третия етаж на съседният вход.През лятото си сменяше дограмата,разширяваше прозорците нещо-негова си работа,ама че тухлите и строителните отпадъци още стоят под прозорците е и моя работа. Сутрин,като си отворя моите прозорци,погледът ми най-напред в тая купчина пада-е длъжна ли съм да му гледам боклуците?Няколко пъти поставях въпроса на техният домоуправител-нищо.Утре ще го попритесня неделно-сутрешно така ,на вратата му,ще го предупредя,че ако не ги разкара,ще извикам от общината да го глобят. Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
Блокът е ново строителство. Ние сме едни, от първите, нанесли се във входа. Живеем тук вече година. Събрания правихме - общо 5 до сега. Идват едва половината, от живущите. Не говоря за собственици, а онези, които вече са се нанесли. Майката никога не е идвала въпреки, че се нанесоха може би месец, след нас.
На събранията - все едно и също. Трябва да решим този и този проблем. Някой желаещ? - тишина. Малко сме, не можем да решаваме сами - продумва някой накрая.
Така, вече година нямаме чистачка. Аз и една съседка, метем и мием нашия етаж /1-ви/, стълбището надолу, също и площадката, която е пред входната врата. Това, всяка седмица. Качвала съм се нагоре - лошо ми стана. ooooh! И не говоря за строителни отпадъци, а за фасове, хартии, цигарени кутии и прочее.
Девойчето живее на 2 ет. Между двата етажа почиствам често, защото ме дразни. И все си мислех, че ако изчистя, все някога ще и стане съвестно и ще спре да обръща стълбите на сметище. Уви, не стана.
Ама ми е тръгнало, да продължа.
Вече година говорим за нова входна врата. Старата беше метална. Някой /подозирам същото девойче/ я оставяше широко отворена цяла зима. Вратата изгни, увисна и не може да се затваря. Да не говорим за студа. На всичко отгоре, преди два месеца ни разбиха апартамента.
Съседката на етажа предложи да купим врата. То се е видяло, че с тези темпове и липса на желание, скоро няма да се съберат пари, ами поне ние - двете домакинства, да си поделим парите и да монтираме нова, алуминиева врата.
Вчера момчетата от фирмата за дограма монтираха вратата. Минали 4-ма съседи и най-безцеремонно си поискали ключ. И момчетата им дали! Shocked  В един момент се оказва, че всички оригинални ключове са у някого си. Кво ги бърка хората за останалите, нали те имат ключове. Confused
След масирана издирвателна акция, успяхме да изземем един ключ и да направим копия за всички мили съседи. Днес раздавам ключове цял ден, срещу 2 лева. Е, намери се един, който се изненада от цената на ключа.  Mr. Green От всички, дошли за ключ, само двама попитаха за цената на вратата и начина на разпределение на парите за нея. Останалите? - те бързаха да си вземат ключ. Нормално е. То алуминиеви врати - под път и над път, като гъби никнат. Само трябва да си избереш.  Mr. Green
Дано поне на съвета дойдат, след няколко дни. За чистачка да се разберем поне.
В заключение, съседката сега експеримент решила да си направи - да окачи коледен венец на вратата си. Ей така, за да види колко точно време ще се задържи там. Помолих я да ми звънне, когато го закача, поне да го видя, че може да нямам друга възможност! Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Hope, не се притеснявай да говориш с момичето или с майката, а навярно и с двете. Разбирам те за всичко, което си написала, защото го преживявам същото в панелното ни блокче. Ама си мислех, че при мен е така, защото просто хората са си такива, неразбрани, невъзпитани, лоши. Мечтаех си да продадем това жилище и да отидем в ново строителство с надеждата там хората да са по-свестни. Е, въпреки прекрасния си ник, отне ми всякаква надежда  Laughing
Колкото до експеримента на съседката ти- безуспешен ще е. И не защото ще им трябва венецът, ами ей така, от злоба, яд, от липса на чувство за красиво. Аз имам миниатюрна градинка пред вратата на апартамента. Малко цветя в декорирани саксии. Ей, не мирясаха докато не окрадоха всичката украса от саксиите. Накрая написах бележка, че ако някой иска, просто да ми звънне и да си поиска, ще я дам. Но другото просто ограбва душата ми. Но тези хора просто не го разбират. Така са устроени, за съжаление. Та и твоето девойче, а и майка й - не им се сърди, просто нямат очи за хубавото, това е.
Виж целия пост
# 8
И при нас е същото. С мърлячите оправия няма. Опитвала съм какво ли не, простотията си е простотия и това си е. Аз лично съжалявам, че не живея на първия етаж за да мога да си изкарам самостоятелен вход (като на магазините), да зазидам вратата към стълбището и да нямам повече ядове с говеда.
Виж целия пост
# 9
А защо не направиш забележка? Първо на девойката насаме, ако не поеме-на майка и и баща и.
Виж целия пост
# 10
Охоо, на нашите съседи тийнейджъра, освен че хвърля фасове, кафяна утайка, мазнина, презервативи итн. , много често драйфа през терасата като му дойде в повечко алкохолецът. Съответно пръскана мозайка остава и на нашите тераси...ама к'во да ги прайш, деца..... Laughing
Виж целия пост
# 11
С мъжа ми организирахме почистване на задния двор на целия блок. Разлепих покани на входовете, в които имаше и уточнение да се носят необходимите материали-метли и прочее. Познайте точно в моя вход някоя "умница" какво беше написала отдолу-че имала само прахосмукачка. Егати дебилите има в тая държава. Те нито разбират от хубаво, нито от чисто, нито от обществена инициатива. Е това представляваме за съжаление.
Добре че самата бригада не само се осъществи, ами се оказа, че има и нормални хора, с които "блеснахме" двора. Някои дето имали само прахосмукачки гледаха от балконите. Контрасти.
Виж целия пост
# 12
И ние имаме в София едни съседи ( малка, стара кооперация сме), които купиха апартамент, но от години им тече нещо по тръбите, което прави петно на носеща стена, което ( петно) става все по-голямо. Уж правиха някакви опити да разберат какъв е проблема, но явно не им е важно и се отказаха. Аз лично мисля, че водата си върши разрушителна работа  по-добре от всяка бромашина и тази им стена ще се срути. Но те си се качват и слизат по стълбите  игнорирайки петното. И това са интелигентни, образовани млади хора, с добри доходи.

Виж целия пост
# 13
Ако някой измисли как да се справяме с проблемните съседи веднага му давам парична награда!
При нас най-големите мърльовци скочиха срещу чистачката,защото не сменяла водата на всеки етаж и я изгониха - естествено те пари даваха с безброй разправии.Слава богу ,в центъра сме ,но още при нас е доста зелено ,в съседния вход дойдоха квартиранти от Козлодуй,нямам нищо против града ,но понеже са на първи етаж отрязаха дърветата пред прозорците - било им тъмно.Тия от Зелена система и те са голяма работа ,дойдоха след три дена и естествено отговорност от кой да търсят,виновни има ,ама неясни.
Преди месец бях в Швеция ,в едно малко градче,останах изумена от чистотата и красотата.Все се чудя-как хората го могат ,а ние не.
Виж целия пост
# 14
История стара като света... Оправия нЕма!

Моят съвет е: напиши върху един картон "ПОЧИСТИ МЕ" и го окачи над "изобразителното изкуство". И всеки път като го махнат,слагай нов (ако не ти писне де). Да видим докъде ще им стигне безочието!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия