Moraxella\Branhamella| и Stafilococcus coagulase

  • 1 706
  • 3
Здравейте!Много съм объркана и търся помощ при вас.Надявам се,ако някои се е сблъсквал с този проблем да успее да ми помогне.
При вземане на секрет от носа и гърлото на дъщеря ми(4 годинки) се изолира голямо количество Moraxsella \Branhamella\.Педиатърката каза,че това е нормално и всеки човек носи този микроорганизъм в себе си,не се нуждае от лечение.Потърсих  мнение и на доктор Чавдарова-вирусолог,която назначи незабавно аугументин и каза,че бактерията е много упорита и трудна за лечение.Отделно в очия секрет се откри малко количество Staphilococcus coagulase,за което от доцентката ми беше изписан тобрекс унгвент,а от педиатърката някакви други капки.И при двете докторки съм ходила с пълни изследвания и антибиограма за лекарствата.Миналата година отново имаше стафилокок и лекувах с хомеопатия ,но явно не се повлия.Все ми се иска ако мога да избегна антибиотика ида лекувам с хомеопатия,ако ли пък не,то поне да уцеля точното лекарство.Много благодаря,че прочетохте дългите ми обяснения и моля за вашите съвети и помощ.Благодаря.
Виж целия пост
# 1
На моето дете 2 пъти е изолирана Мораксела,и двата пъти сме пили антибиотик.Според педиатъра това е много упорита бактерия,която трябва да се лекува.След като сте вземали гърлен секрет и имате и антибиограма,предполагам назначеното ви лечение е съобразено с нея.Ако аугментинът покрива и двете бактерии,аз бих започнала незабавно лечението.
Виж целия пост
# 2
И на малкия му откриха същата бактерия. Rolling Eyes
 И нашата педиатърка, на която вярвам много, му изписа Аугментин за 10 дена и после пак трябва да се вземе секрет  Peace
Виж целия пост
# 3
стафилокок с хомеопатия  Shocked, после що се разболявали децата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия