Защо булката сяда на предната седалка?

  • 7 077
  • 93
Разглеждах тук няколко сватбени албума на потребителки и ми прави впечатление, че булките сядат на предната седалка на колата след ритуала " взимане на булка с Мерцедес".
Защо е така?
Виж целия пост
# 1
Разглеждах тук няколко сватбени албума на потребителки и ми прави впечатление, че булките сядат на предната седалка на колата след ритуала " взимане на булка с Мерцедес".
Защо е така?
Защото се нарича "мястото на мъртвеца"!  Mr. Green (прости ми за черния хумор...)
Виж целия пост
# 2
И аз това се чудя?  newsm78
В багажника със сигурност ще е по-удобно.  Mr. Green


Сериозно, защото на предната седалка е по-широко. Т.е. по-лесно се събират големите рокли с обръчи и чудесии.
Виж целия пост
# 3
Това за мястото не ме убеждава. Предната може да се премести напред и да се освободи бол място за кринолини и фусти.
По филмите всички булки сядат на задната седалка. В България булките масово сядат на предната, а младоженецът остава отзад.
Какъв е този етикет?
Виж целия пост
# 4
Като си отговорш на въпроса какви булки си осигуряват ритуала "взимане", че и "с мерцедес", ще си отговориш и на другия въпрос Laughing
Сега ще ме наплюят яко ooooh!
Виж целия пост
# 5
За да може по-лесно да крещи  и да се плези като една особа, която скоро мернах да пише в розово: "Вижте мееее...!!!!" Дори ако иска може да си залепи носа на предното стъкло и да му лепне един език.
Виж целия пост
# 6
булките в америчко ги взимат с лимузина-затова сядат отзад.. Laughing
освен това на предната седалка е по-широко,по-удобно за булката.не може да седне отзад и да дръпнат напред предната седалка,защото тогава пък няма никой да може да седне отпред Laughingа в колата трябва да са петима-булка,младоженец,кум,кума и шофьор. Laughingако предната седалка е дръпната,за един не остава място. Laughing Laughing Laughing
и какво лошо има във вземането с мерцедес? Rolling Eyesне разбрах..?
Виж целия пост
# 7
Лелее, ами тия дето ги взимат с карета как ще се наредят барабар със всите кумове ? Ще озорят животните. Ужас, ужас направо ще си съсипят хубавата церемония !
Виж целия пост
# 8
Може и отгоре на капака на колата Mr. Green братята роми така правят Peace
Виж целия пост
# 9
Ми не знам,аз седях отзад,но бяхме с лимузина имах доста място....
Виж целия пост
# 10
Естествено, че булката трябва да седне отпред, до шофьора! Още от първия ден трябва да си знае мястото, ама ха!  Naughty  Mr. Green
А и по стар народен обичай все още някои смятат, че мястото до шофьора е почетното, а отзад сядат по-маловажните персони. Имах една шефка, винаги, когато се возеше с някой от подчинените си, рискуваше да си счупи краката от бързане, за да го изпревари и да се метне отпред. Особено смешно ставаше, когато това беше личният автомобил на някой колега, който щеше да вози освен нея и жена си. Отровният поглед на едната, седнала отзад (съпругата) и самодоволството на другата отпред (шефката) бяха незабравима гледка.  Joy
Виж целия пост
# 11
Естествено, че булката трябва да седне отпред, до шофьора! Още от първия ден трябва да си знае мястото, ама ха!  Naughty  Mr. Green
А и по стар народен обичай все още някои смятат, че мястото до шофьора е почетното, а отзад сядат по-маловажните персони. Имах една шефка, винаги, когато се возеше с някой от подчинените си, рискуваше да си счупи краката от бързане, за да го изпревари и да се метне отпред. Особено смешно ставаше, когато това беше личният автомобил на някой колега, който щеше да вози освен нея и жена си. Отровният поглед на едната, седнала отзад (съпругата) и самодоволството на другата отпред (шефката) бяха незабравима гледка.  Joy
Извинявай, но колко "стар" може да бъде този стар, народен обичай, при положение, че автомобили има от около 100-на години, в БГ и от по-скоро?
Ако сватбата е с карета, отпада чуденката къде ще седне булката... освен ако по професия не е кочияш.
Виж целия пост
# 12
А когато принца на бял кон взема принцесата тя пред него на коня ли сяда на една страна или зад него надкрачила коня и стиснала здраво спасителя си?  Thinking  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Относно въпроса откога има автомобили в България - моля:
http://www.carhistorybg.com/history.php?lid=1

Под "стар народен обичай" имах предвид простотията човешка и снобизма на съвсем елементарно ниво, така прекрасно описани в "Криворазбраната цивилизация" (публ. през  1871 г. в Букурещ, бел. за pronobis)
Още пояснения по темата?  Laughing

А когато принца на бял кон взема принцесата тя пред него на коня ли сяда на една страна или зад него надкрачила коня и стиснала здраво спасителя си?  Thinking  Mr. Green

Тича след него, държейки го за опашката, естествено, не ставай смешна!
Виж целия пост
# 14
Мале, че съм била зле, що ли седях отпред  newsm78 newsm78
Престанете да обиждате - личи си колко сте културни. Кой където иска да седи, ние пари за лимузина нямахме, а да се гърча отзад - немислимо за мен и за моята рокличка.  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия