Съвет за болките в гърба

  • 1 077
  • 15
Ние сме на 20 дни, наистина е прекрасна малката ми дъщеря, но нещо за което не бях подготвена е ужасната болка в гърба. Носим се, гушкаме се, разхождаме се из апартамента, приспиваме се, къпем се, кърмим се, но болката е понякога толкова силна, че всички тези неща ми дотежават много. Моля за съвет.
Виж целия пост
# 1
Ох,не знам какво да ти кажа...И аз съм на тоя хал.От както родих започнаха болките,че до сега.Обикновено вечер, когато спя се засилват и се събиждам от болка.Съветвам те да отидеш на рентген или скенер.Аз ходих и ми откриха някакъв стеснен нерв или нещо такова...Сега се мажа с едно гелче и пия билкови капки за болката.Общо взето ми казаха, че оправия няма,така че се примири...Ходя и на физиотерапия,препоръчаха ми я два пъти годишно.Мисля че има ефект и болките намаляват за по-продължително време.
Моят съвет е-гледай да не си напрягаш много гърба.Не я носи бебка толкова много,кърми я в поза ненатоварваща гърба ти,не мий чинии и не пери на ръка-това е мор за гърба.Казвам го от опит.
Виж целия пост
# 2
Просто трябва да си заздравите мускулатурата на гърба и кръста. Лицеви опори, планкове... всеки ден, по малко....
Виж целия пост
# 3
Щади максимално гърба си.Моят съвет е да я носиш по малко време и разхождаш защото с месеците растат и килограмите и тогава повярвай болките са наистина нетърпими ( говоря от личен опит) и да се отучите от това да се носите на ръце и разхождата из апартамента ще е много по трудно .Отдели малко време и последвай съвета който ти е дала elenitta.
Виж целия пост
# 4
Ще видиш като се почне с прохождането, хубавото от цялото натоварване е, че свалих много килограми. Wink
Виж целия пост
# 5
Просто трябва да си заздравите мускулатурата на гърба и кръста. Лицеви опори, планкове... всеки ден, по малко....
и аз така мисля ,защото при някои бебета друскането,люлю,разнасянето продължава и когато дОООста натежат.Ахааа...мама трябва да тренира ,за да е във форма за растящото си бебешоче Joy
Виж целия пост
# 6
Имам същите болки - точно така се прояват нощем, а денем почти не се усещат. Но мен ме болят и раменните стави, те пък основно през деня  ooooh!
От 2 седмици 5 месечната ми дъщеря е при бабите си и аз не я нося, но болките не минават...
Преди време прочетох, че можело да има връзка с раждането чрез секцио, да знаете нещо повече за това?
Виж целия пост
# 7
Просто трябва да си заздравите мускулатурата на гърба и кръста. Лицеви опори, планкове... всеки ден, по малко....

Какво е планк? Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Лакътен планк
Страничен планк
Виж целия пост
# 9
Не съм имала такива болки
Виж целия пост
# 10
Аз я имам сега , а след това не знам  ooooh! какво ще е
Виж целия пост
# 11
Да, и аз имам болки в гърба, но съм все още бременна и всички ми казват, е това е нормално и че след раждането ще отминат. Но от вас сега научавам, че явно не при всичкимайки отминават. На мен съвета за упражненията ми се вижда много удачен! Може да помага! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
И аз като родих имах такъв проблем.Охках, пъшках, с  времето или свикнах или съм много тренирана вече.При всякакви болки - в ръцете, краката, гърба - пия наклофен, на втори трети ден ми минава.
Виж целия пост
# 13
Аз пък имам болки само в кръста - не постоянно, но почти всеки ден.  Cry Докато бях бременна нямах такива проблеми, появиха се един месец след раждането, а дори не съм носила дъщеря си на ръце.
Виж целия пост
# 14
Павех масажи 1 път седмично, и много важно да си намериш удобно място и позиция за кърменето. Вместо на ръце, нося и досга бебето в шал/слинг
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия