Как реагират вашите бебета на масажа?

  • 2 309
  • 69
Имам проблем с правенето на масаж на бебо. По съвет на педи, трябваше да изчакаме да стане на 1 месец и тогава да започнем масажа. Обаче...то е един рев, нерви, абе изобщо не му е приятно. В стаята е топличко, ръцете ми също, старая се да е нежно, говоря му, обаче не и не. Но това не е всичко. Той от както се е родил при къпане се кефи много. И в момента в който тръгваме да го подсушаваме и да го мажем с кремчета и лосиончета все едно го дерем жив. И това всеки път. Мислех, че поне масажа ще му хареса, но всичко извън банята го побърква. И млъква веднага след като го облечем. Питам: има ли и други в такова положение и ако някой има предложение как да се справим моля да сподели
Виж целия пост
# 1
Аз не бих го мъчила, щом не му харесва. Защо не опиташ пак след някоя и друга седмица?
Виж целия пост
# 2
Аз не бих го мъчила, щом не му харесва. Защо не опиташ пак след някоя и друга седмица?

 Peace
А моя пък обожаваше да му правя масаж.
Виж целия пост
# 3
Не съм правила масаж на големия. И сега не правя.
А за реването след баня - ние бяхме същите до преди 1 седмица. Голям рев докато го облека. Сега просто сам изведнъж спря да реве. Може би е период, който ще премине.
Виж целия пост
# 4
щом не му харесва -отложи за малко масажите.
Моят син обичаше много масажите ,не съм имала проблем .
За реването след баня-дъщеря ми беще така-отзвуча с времето,синът ми никога не се дърпал или сърдил .Деца-различни  hahahaс претенции!!!
Виж целия пост
# 5
Пробвай след седмица-две.Не го насилвай,ако няма проблеми с кожата.А и не е задължително да правиш масаж след всяко едно къпане.
Виж целия пост
# 6
Моето дете започна да харесва масажа след като навърши два месеца, преди това редовно мрънкаше като го правех.
Виж целия пост
# 7
Обожава да му правим масажчета. Даже се сърди като  спрем да го масажираме.
Виж целия пост
# 8
Моето бебе обича масажите.
Щом твоето бебче е недоволно изчакай десетина дни и пробвай пак. Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 9
не съм правила и на двете деца,просто защото не обичат
Виж целия пост
# 10
Започнах с масаж след 2 месец, но не е плакал. Бих изчакала
с масаж  и даже ако не е необходимо не бих мазала с лосион, кремове и тн. мазила.
Виж целия пост
# 11
Явно си е до характер. Нашият Косьо е на 8 дни и се кефи много. Само че на нас 2 педиатърки ни казаха да почнем с масажите веднага сед като се прибрахме от родиния дом.  newsm78
Първите пъти ревеше, защото го пипах едвам-едвам от страх да не се счупи.  hahaha Сега действам смело и е приятно и за двама ни. Все пак ако вашия бебчо продължава да реве и да мисли масажите за тормоз, отложи ги малко.
Виж целия пост
# 12
Синът ми обожаваше масажа. Тази сутрин за първи път пробвах  на дъщеря ми и опищя целия блок. Е, ще изчакам няколко дена преди да опитаме пак.
Тя по принцип не обича да я къпя, не обича по корем, абе нищо не обича това дете...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Никога не съм правила специален масаж на сина си освен на крачетата. Мажех го с масло само, като самият масаж се изразяваше в това да размажа олиото, докато попие в кожата му. Но не му беше много приятно. И до ден-днешен не обича да го масажирам.
Виж целия пост
# 14
Щом не му харесва, защо го тормозиш newsm78
Малкия много обичаше да му се прави масаж Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия