Кое да слушам сърцето си или мозъка?

  • 5 186
  • 64
Живея с човека когото обичам от 10 години.Но последната една година нещата не вървят.С времето много неща си обясних и разбрах че този човек ме е използвал/като жена домакиня и др/.Деца нямаме.Умствено знам че не трябва да продължавам да живея с него.По ред причини.А сърцето ми говори съвсем друго-обичам го.Кое да слушам?Сърцето си или мозъка?Или по точно кое е правилното?Самата аз не знам.Затова моля ако някой знае да пише.
Виж целия пост
# 1
Не казваш как се отнася той към теб? Ако те има за прислужница, разделете се докато нямате деца  Peace
Виж целия пост
# 2
Винаги мозъка  Peace
Звучи грубо и грозно, но това е истината.
Виж целия пост
# 3
Винаги мозъка  Peace
Звучи грубо и грозно, но това е истината.

Така е! Емоциите и чувствата са променливи, разума- не!
Виж целия пост
# 4
Не казваш как се отнася той към теб? Ако те има за прислужница, разделете се докато нямате деца  Peace
Отношението му че все едно не му пука какво ще си помисля аз за нещо в дадена ситуация или как се чуствам  в даден момент.
Виж целия пост
# 5
Значи е време да отвориш нова страница  Hug
то е много лесно да се дават съвети   ooooh!
Виж целия пост
# 6
щом не му пука за тебе и отношението му към теб е като към вещ,тогава за какво говорим?
как изобщо можеш да обичаш човек,който се държи по този начин?имай малко самоуважение и винаги на първо място обичай себе си.не се поставяй сама в такава гадна ситуация-след време ще съжаляваш.
Виж целия пост
# 7
Интересно ми е, след като разбра че 10 год. си била използвана, еле пък за дом. помощница как все още го обичаш.
Ако Ани 33 показва възрастта ти - 10 от най-хубавите ти години са пропилени, дали искаш още 10 да хвърлиш на вятъра?
Виж целия пост
# 8
.....сега е твой ред  Peace ти да бъдеш обичана  Hug


т.е. споделям долното ммение  Wink

Значи е време да отвориш нова страница  Hug
то е много лесно да се дават съвети   ooooh!


Успех , каквото и решение да вземеш   bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз винаги гласувам за мозъка Peace
Виж целия пост
# 10
Май и сама си знаеш отговора, само смелост не ти стига да разчупиш статуквото...Споко, и след раздялата с някой има живот...А и не бъркай навика с обичта. Жените имаме изключително досадната склонност да си мислим, че обичаме тези, които ни тормозят. И аз самата съм имала такива моменти. С напредване на годинките осъзнах, че не може да обичаш истински човек, който те кара да се чувстваш нещастен - навик, подчиненост, зависимост, всичко друго, но не и обич е това.
Виж целия пост
# 11
Много ще ти е трудно да го напуснеш след 10 години, но щом си задаваш въпроса, значи си узряла!  Peace Бягай бързо, докато не са дошли децата, че тогава става доста по-сложно! А и е време да получиш и ти малко радост, а и да помислиш за дечица. Само не се хвърляй на врата на първия срещнат. Ще трябва да го преболедуваш (въпреки любовта) - намери си хоби или нова работа, за да си по-ангажирана и да не го мислиш толкова  Wink
Виж целия пост
# 12
Никога не съм слушала разума си, когато опира до чувства, винаги сърцето, при мен се оказа правилно, за друг човек съвет не смея да дам.
Виж целия пост
# 13
Хубаво я съветвате да послуша разума...обаче на чувствата се заповядва мнооого трудно. Да не кажа, че има случаи в които почти не може. В момента го изпитвам и сама съм в тази дилема. Знам какво трябва да направя, но не и как. Тоест как да спра да чувствам, за да ми стане възможно да разсъждавам и да направя правилното. Според мен трябва първо сама да се насъскаш против него, да притъпиш чувствата си и чак тогава ще успееш да видиш нещата реално и да постъпиш както трябва.
Виж целия пост
# 14
Отдавна съм забелязала, че обикновено, когато човек се чуди кое да послуша - разума или сърцето, накрая прави това, което му каже онази му работа.  Mr. Green
В случая един любовник ще вкара равновесие в системата на първо време, ми се струва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия