Домашните задължения се отразяват отрицателно на психиката

  • 3 462
  • 62
След тази статия спирам с домашните задължения и си повишавам самочувствието!

Влияят ли ви върху психиката и самочувствието домашните задължения?

Всички задължения, които имате вкъщи - от чистенето до миенето на съдове влияят отрицателно на психиката. Това е становището на група шведски социолози, цитирани от АМИ-ТАСС.

"Разликата в самочувствието е наистина удивителна", твърди Катарина Бойе, чийто екип е обобщил данните от петгодишното наблюдение на повече от 5000 души от двата пола. "Разбира се, съвсем логично негативното влияние върху психиката е по-осезаемо при жените - в почти всички случаи те вършат повечето от домашната работа".

Тук е целият текст.....
Виж целия пост
# 1
Прави са хората. Всъщност на мен това е единственото нещо от ежедневието, което ми влияе зле. Когато си взема жена да чисти, ще изпадна във вечна хармония, мисълта за това ме радва и крепи. Засега сме в малък апартамент и се справям, но много ме дарзни чистенето - за мен е пълна загуба на време, затова всеки, който може, трябва да се отърве от него.
Виж целия пост
# 2
Механичното и автоматизирано вършене на домакинските задължения всъщност е времето, през което оставам насаме с мислите си и тогава ми хрумват невероятни мъдрости и решения на проблеми. Но веднага искам да уточня, че домакинствам ВЕДНЪЖ СЕДМИЧНО.  Joy
Всяка активност с по-кратки интервали със сигурност ще се се отрази на психиката ми крайно отрицателно.
Виж целия пост
# 3
глупости
Виж целия пост
# 4
Влияе зле на самочувствието не за друго, ами заради стереотипното мислене на обществото, че жената домакиня компенсира провал в кариерата или няма способности за такава.

А това да оправяш цяла къща всеки ден не говори ли за справяне със ситуациите и за качества ?
Виж целия пост
# 5
Мен лично домакинската работа ме успокоява и релаксирам чрез нея. Еднообразна, рутинна, но пък не се налага да мислиш! Уморена съм от мислене и така си почивам. Confused
Виж целия пост
# 6
чак да влияе зле на психиката незнам..за някои хора е доста неприятно,за други си е истинско удоволствие да домакинстват.
аз съм може би от първата група,с леки изключения-понякога ми е приятно да въведа всичко в ред,да сготвя нещо хубаво.
иначе предпочитам някой друг да свърши домакинската работа..ама нейсе,и на мен се налага понякога..
Виж целия пост
# 7
Правя си къщата хубава и си правя фитнес от това.
Защо пък да ми влияе зле?
Много ми е хубаво даже!
Виж целия пост
# 8
Не, напротив, оказва положително въздействие на психиката ми. Разтоварващо дори - готвенето и чистенето. Единственото, което ме напряга е миенето на прозорци, мразя го. Но 2 пъти годишно го преживявам някакси.  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
И аз мисля, че преувеличават.
Виж целия пост
# 10
Гледам анкетата и не знам как да отговоря. Защо се отъждествяват психиката и самочувствието?
Не виждам как чистенето влияе на самочувствието. Но ако става въпрос за изнервяне - да, понякога много се изнервям. И оттам ми влияе на настроението за деня.
Виж целия пост
# 11
Гласувах с първата опция.
Мразя домакинската работа и съм си разрешила проблемите с нея Mr. Green.
Е, такива неща от сорта на: да си прибера дрехите в пералнята, да сложа чиниите в миялната или да раздигам продуктите по местата - не ги броя, защото са неизбежни...
Виж целия пост
# 12
Домашните задължения са голяма досада.Колкото до оставането насаме с мислите,предпочитам да го правя с книга в ръка,камина,джаз и чаша вино.
Виж целия пост
# 13
Домашните ми задължения нямат никакво отношение към самочувствието ми.
Но към здравето ми имат и то много голямо. Само като си помисля, че трябва да чистя или гладя и се изприщвам от ужас и досада.  Laughing
Виж целия пост
# 14
Понякога ми идват приливи на енергия и в тези моменти се превръщам в един малък симпатичен домашен робот. Уви, не всеки път се залавям за парцала с необходимия ентусиазъм. Да готвя не ми е минавка обикновено,но да чистя, да мия чинии....ми е. Ето вчера например изобщо не ми беше ден за чистене. За радост или не до там съм се събрала с човек, който все трябва да върши нещо , та с готовност пое на мъжките си плещи домакинската работа докато аз си дращех из форума. Знам, че ако нямаше кой да ме смени, със сигурност ако не психиката ми, то настроението ми щеше чувствително да пострада.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия