Бебе на 1м, на смесено хранене, как да увелича кърмата?

  • 478
  • 2
здравейте,
аз съм мама точно от един месец и имаме следния проблем-нямам достатъчно кърма около 60 грама,ходихме при педиатърката и там мерихме кърмата ,понякога и аз се изцеждам за да проверя колко има.От първия ден е захранена в болницата с АМ.Аз отначалото нямах коластра,може би тръгна на 2-я ден.Слагах бебчето на гърдите,то изсукваше каквото имаше и след това му давах АМ ,защото беше още гладна.Моето бебенце е момиченце,но се роди 4.500кг и е доста свирепа,когато е гладна.Та така до днес.От гърдите ми се  е наяждала само няколко пъти.
Много ми се иска да и давам повече кърма , а не АМ.
Това ми е пъвата публикация и не съм сигурна дали на правилното място съм я публикувала,но се надявам да ми отговорите.
Виж целия пост
# 1
Здравей Grinning
Ситуацията при вас не изглежда зле - след като гърдите могат да произведат 60 мл, значи могат и повече Laughing
Искаш ли да разкажеш малко по-подробно как протичат храненията при вас - напр. колко пъти в денонощието се храни детето, едната или двете гърди предлагаш и продължаваш ли да слагаш бебето на гърда или само цедиш?
Виж целия пост
# 2
бебка яде по 7 пъти-5 през деня и два пъти през нощта.Всеки път я слагам първо на гъдите ,тя изяжда каквото има и след това я дохранвам с биберон,като винаги предлагам и двете гърди.Понякога,особено след къпане не иска да суче от мен или изсмуква много малко и тогава се изцеждам.Много пъти след ядене съм се изцеждала за да проверя дали е останало нещо и винаги са само две,три капки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия