Мога ли да направя домашни плодови пюрета и..

  • 1 309
  • 14
Здравейте мами Hug
Искам да ви попитам-имам много домашни ябълки,круши ...и други плодове, а захранването ни ще е след няколко месеца когато вече ще са изгнили..
Мога ли да си направя домашни пюрета и да ги консервирам/стерилизирам в бурканчета...
Някой правил ли е?
Моля за съвет.Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
не съм,моето дете така и не одобри замразената храна Sick
Виж целия пост
# 2
Да, майка ми беше направила домашни плодови пюрета. Иво само такива е ял.
Стерилизирала е бурканчетата е с варене 10 минути и издържаха дълго и продължително, съхранявани в шкаф.
Виж целия пост
# 3
АЗ правих такива от праскови. Но предполагам ще стават и от други плодове.
От праскови правих така- нарязвам на ситно в бурканчето прасковите, вода 1 пръст, затварям, варят се 10 минути- без захар, без нищо.
Но ябълките и крушите могат да се съхраняват за през зимата- може да пробваш и да съхраниш пресни и в последствие да ги сваряваш на каша.
Виж целия пост
# 4
Някои сортове могат да издържат по дълго и тях ще ги оставя,но тези точно сега са много узрели и почват да гният.Дали да ги сваря първо,после да ги пасирам и тогава да ги затворя в бурканчета  да ги стерилизирам? Thinking
Виж целия пост
# 5
Според мен по-добрият вариант е да ги замразиш. Ще са по свежи като ги извадиш.
Виж целия пост
# 6
Дали да ги сваря първо,после да ги пасирам и тогава да ги затворя в бурканчета  да ги стерилизирам? Thinking

Моите пюрета бяха точно такива.  Peace
Виж целия пост
# 7
Да, майка ми беше направила домашни плодови пюрета. Иво само такива е ял.
Стерилизирала е бурканчетата е с варене 10 минути и издържаха дълго и продължително, съхранявани в шкаф.
Peace
Виж целия пост
# 8
Момичета благодаря !
Утре ще запретна ръкави и ще ги направя  chef.Предполагам че ако сложа  и морков и тиква няма да е зле...
  bouquet
Виж целия пост
# 9
Прекрасна идея  Peace
Виж целия пост
# 10
Здравейте, и на нас ни предстои захранване след някоя друга седмица. Засега имам мераци аз да му права пюретата, но се чуда как. Дали да се пасира и стерлизира или замрази? При кои от вариантите ще се запазат на МАХ витамините и кои е по удачния вариант. Много се чуда. Моля за съвет  Peace
Виж целия пост
# 11
Здравейте, и на нас ни предстои захранване след някоя друга седмица. Засега имам мераци аз да му права пюретата, но се чудя как. Дали да се пасира и стерлизира или замрази? При кои от вариантите ще се запазат на МАХ витамините и кои е по удачния вариант. Много се чуда. Моля за съвет  Peace

Не знам как биха се запазили витамините най добре.Аз сварих плодовете,пасирах ги,после ги затворих стерилизирах за около 15 минути.Направих следните комбинации:
-круша
-ябълка
-морков
-ябълка, морков, тиква -стана страшно вкусно
-ябълка и круша
Почти всички комбинации направих, и съм много доволна.Сега остава да се надявам че няма да ми се развали докато се захраним newsm78
Виж целия пост
# 12
и аз почвам да права пюрета от тиква, защото сега това ми е под ръка и съвсем скоро ще имам и други продукти. Дано да ги хареса бебока  иначе ние ще си ги хапваме Laughing
Виж целия пост
# 13
И моя бебок яде такива пюрета. Ябълка, круша, тиква(сварена) - сурово пасирани и стерилизирани. Отделно компот от праскови, сливи и кайсии без захар, от който пасирам само плода и става чудно пюре.
Виж целия пост
# 14
Отделно компот от праскови, сливи и кайсии без захар, от който пасирам само плода и става чудно пюре.
Ето това е прекрасна идея! Peace
Ех защо не се бях сетила лятото... Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия