Покана за детски РД само към едното дете...

  • 4 388
  • 39
Поканиха ни на РД, който ще се празнува в детски център. Но поканиха изрично само синът ми /детенцето, което ще празнува е от неговата група в ДГ, съседи ни са и заедно сме си гледали децата от бебета/, като ме помолиха да не водя дъщеря си с мотива, че са поканили 15 деца и т.н....

Приемате ли това за нормално и как бихте постъпили на мое място?

Ако откажа поканата и не заведа малкия на РД, ще има рев и сръдни, той е в една група с половината деца, поканени на РД и със самата рожденичката и определено ще се говори за РД и защо не сме отишли.
Ако пък го заведа, каката ще страда и ще се цупи, щото тя много обича да ходи специално в този детски център /Тон Бонбон/ и много ще се натъжи, че ще бъдем на празник без нея.

Как бихте постъпили вие?
Виж целия пост
# 1
Бих се съобразила с желанието на домакините. Не виждам никаква драма тук. Нито дилема.

п.п. какво значи "ще се сърди каката", "любимо място и е", а другото дете няма ли право на личен социален живот или постоянно ще го съобразявате с каката?
Виж целия пост
# 2
Как да обясня на дъщеря си, че тя не е поканена на РД?

Не обвинявам домакините, знам че всичко зависи от финансите и че е доста скъпо...Просто за моите деца, кое е ще е по-добре. Досега дъщеря ми, винаги когато тя иска, е идвала на РД на които е поканен брат й. Аз винаги съм канила и двете деца от едно семейство на подобни поводи, нищо че едното е било, всъщност, приятелчето на рожденика.
Виж целия пост
# 3
аз мисля че е проява на лош вкус това изискване на  домакините
но за да е вълкът сит и агнето цяло както се казва трябва да измислите за каката  достоен заместител в тези часове  когато е рожденият  ден , нека таткото или някой който обича я заведе  някъде . т.е организирайте за нея  някаква емоция
ето ние утре ще празнуваме третия рожден ден и не мога да си представя да поканя само едното дете от семейство
Виж целия пост
# 4
аз също мисля че не е етично да поканиш само едното дете от две в семейството. не знам, може би съдя от собствената си камбанария /аз съм с 2/ но определено и на мен би ми станало криво.
дори щях да предложа да си доплатя за другото ми дете /м/у другото... правила съм го когато не съм била сигурна дали канят и двете обяснявам че ще дойдат и двете и ще си доплатя/
Виж целия пост
# 5
Много нелюбезно от страна на домакините.По принцип приятелските семейства винаги канят всички деца(2,3...).Не бих делила децата  Naughty Незнам как бих постъпила  Thinking Опредлено щеше да ми е много обидно,че пренебрегват по-голямата ми дъщеря,броят гости въобще не е довод,няма да обеднеят с още едно детско меню  ooooh! Бих пропуснала рожденния ден,или бих отишла само за да няма рев и сръдни,но определено бих дала да се разбере на домакинята,че съм обидена  Peace А на дъщеричката си бих казала,че е рожден ден за малки деца и определено би скучала ако дойде  newsm78
Виж целия пост
# 6
Ами може би е време да разбере, че с брат си са отделни човешки личности и е възможно брат и да има собствена среда, в която тя да не е желана по простата причина, че не е в същата възраст. Прати бащата на рожден ден с малкия, а пък след като и обесниш как стоят нещата идете двете някъде/или обратното- таткото да я заведе някъде. Рано или късно на децата трябва да се покаже, че не са близнаци и имат право на собствен кръг приятели, занимания и интереси, колкото и да са близки.
 Ти си постъпвала така когато каниш, защото знаеш как го възприемат децата ти. Но никой не е длъжен да мисли като теб. Просто и обеснете, не е малка Peace!

п.п. дописвам, защото съм изненадана от отговорите. Аз също каня и двете деца, но просто не виждам драма в това да е поканено едното.
Виж целия пост
# 7
Да, и ние така решихме. Евентуално тя с баща си да отидат някъде, където тя си пожелае и да прекарат добре, докато ние сме на РД. Даже после и на сладкарница, да си хапнат и тортичка.  Wink
Така обяснихме и ние, че там ще бъдат само "бебета", тя е вече голяма за подобни събирания и ще й е скучно...Ама то си е детенце, определено й стана криво.
Иначе и аз си мислех за тоя вариант, с доплащането, досега не съм пробвала, но мисля че от детския център няма да направят проблем, ако питам и си доплатя за другото дете.
Виж целия пост
# 8
МИ ще й кажа направо, че не е поканена. И без това в градината се развяват покани под носа й, питала ме е защо не я канят. Не е драма.
За вашия случай- тя е голяма вече, би трябвало да разбере. Не са длъжни пък да я канят, явно детето е запълнило лимита с приятелчета от групата. Не мисля, че бих доплащала, само и само и другото ми дете да е там. Това е рожден ден, а не просто сбирка на деца за игра.
Виж целия пост
# 9
Трябва да свиква с тази ситуация. Нормално е да канят само едното дете от определена възраст нататък.
Ако предложиш да доплатиш рискуваш да обидиш родителите на детето, което празнува.
Виж целия пост
# 10
Много съжалявам, че се получава така.
Трябва да знаеш, че това съобразяване на бройката е и наше изискване.
Както знаеш, мястото ни е ограничено - обясняваме, че оптималния вариант е 15 деца. Често съм била свидетел на преговори с детето кои деца да се махнат от списъка, защото трябва да влезнат в брой 15. Да, едно дете няма да бутне никой, но тук едно, там едно и станали 20...

От рождения ден на моето дете - знам, че по-големите братя и сестри искат да идват.  Даже ми е било съвестно, че не съм знаела, че някои имат братя и сестри и по-късно сме се запознавали. Сега си помня кои какво имат - за догодина ще знам.

Наистина съжалявам, че причинявам това на момичето ти.  Confused
Обещавам, че за другият ни център, който е 5 пъти по-голям от този, специално ще я поканя да ми бъде от първите почетни гости.
Тясно ни е в този, но пък важното е сърце да е широко.
Виж целия пост
# 11
Мисля, че двете деца са отделни личности и имат отделен социален кръг, характер, предпочитания. нормално е едното дете да е приятелче с рожденика и да е поканено, а другото не. Не разбирам драмата. Бих обяснила на детето си, че е уникална личност, с всички свързани с това неща, и това е причината да не сме на точно този рожден ден.
Виж целия пост
# 12
Мисля, че двете деца са отделни личности и имат отделен социален кръг, характер, предпочитания. нормално е едното дете да е приятелче с рожденика и да е поканено, а другото не. Не разбирам драмата. Бих обяснила на детето си, че е уникална личност, с всички свързани с това неща, и това е причината да не сме на точно този рожден ден.
абсолютно,при това от опит мога да кажа че това е доста добре за децата,особено за такива с малка разлика к ходят като закачени(нашите са в подобна ситуация); умишлено огранизирам неща отделно,макар да ми е по-трудно, точно с цел да демонстрирам описаното от зора,изобщо не би ми хрумнало че е нелюбезно,неетично или обидно; ползвам времето свободно от дете 1 да се занимая изцяло с дете 2,те самите много обичат това и си го търсят; от нас зависи децата как възприемат нещата-ако вие сте + и видите доброто от тази ситуация,сигурна съм че и за децата ще е ок
Виж целия пост
# 13
Не бих се разсърдила. Все пак както виждам дъщеря ти е 3 години по-голяма, а и рожденият ден е за приятелчетата на въпросното детенце. Нормално е да не кани братята и сестрите, защото тогава ще се съберат най-малко 30 деца. А и като прочетох Каспър явно е, че тук не става въпрос само за желание на родителите, а и за капацитет на клуба.
Виж целия пост
# 14
Не би ми станало приятно. Аз съм от позицията на деца с малка разлика и вървят комплект. Ако рожденикът е приятелче само на едното дете, като напр. от детска градина или училище и не се познава с другото - добре, но при положение, че както пишеш сте в приятелски, съседски отношения, мисля, че не би следвало да делят децата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия