Ползвате ли свободен софтуер?

  • 2 311
  • 23
Има ли други които зарязаха чичко Бил и прозорците?
От месец в къщи съм на Линукс и се чудя как толкова много закъснях с преминаването...
Виж целия пост
# 1
Операционната ми система е Уиндоус с лиценз, но само това - всички програми са ми от отворени източници.
Опън офис и т.н. Променихме доста поведението по отношение на софтуер в компютрите ,защото пострадахме нечувано от проверка на софтуер, глобата беше 4 цифрена. От тогава внимавам много, много какво правя. Няма безплатен обяд. И аз обмислям Линукс, но явно не сериозно, защото не знам точно как функционира и т.н.
Виж целия пост
# 2
Под Creative Commons лиценз ми е сайтът... Всички дружно се ровят из него  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Само ще наблюдавам как отговаряте.  Mr. Green

P. S. Абслютно всичко ми е с лиценз.
Виж целия пост
# 4
На мен ми писна да ползвам някви пиратски копия на какво ли не.... още повече че безплатните алтернативи вършат същото.
А що се отнася до специализиран софтуер - ами подкарах си счетоводната програма която е windows-ка с емулатора.
А се запалих защото купих на малкия лаптоп с Линукс, подкарах му интернет, филмчета, всичко... и цената беше че лаптопа беше с 150 лева по евтин от същия модел с Виста. И сложих и на моя същата версия.
Реших че ако детето се научи да ползва Firefox и Open Office, Gimp и Inkskape които са безплатни ще е много по добре, отколкото патените алтернативи.
Виж целия пост
# 5
от 2003 съм с линукс в къщи, вярно тогава беше доста по-трудно, но е въпрос на свикване.
на работата сме сложили ОО+firefox+Thunderbird+Sunbird(за някои) на компютрите, но ОС-а е виндоус ХР защото основния скаладов и счетоводен софтуер не е портиран за линукс. Станциите за предпечат, и други специфични дейности са с легален софтуер който няма аналог.
Виж целия пост
# 6
На работа имам и двете, но програмите с отворен код са забранени тук.  Crazy Обаче като ме държат с някакъв античен експлорър, как да не си дръпне едно файърфоксче човек  Crossing Arms

Вкъщи е WXP, оригинален, от диска, който ми дадоха с лаптопа.
Но имам оупън офис, файърфокс.

Виж целия пост
# 7
Вкъщи и на компютъра и на лаптопа съм си инстлаирал Мандрива линукс. На лаптопа има и един Windows XP (лецензен разбира се). Остана ми от преди и го сложих за да има. Ако нещо хептем не тръгне и потрябва. В работата се ползва Windows XP, но там си го купува фирмата. Иначе ползвам доста приложения с отворен код. От няколко месеца се каня да разуча една ERP система с отворен код, но все не ми остава време, но ще трябва да се захвана най-сетне.
Виж целия пост
# 8
ubuntu
Виж целия пост
# 9
имаме близка прилика в имената и фамилиите с Бил Гейтс и му повярвах. Мислех си, че ще ме сполети неговата съдба. 
Но за жалост ползвам Windows и всичките ми програми /никак не са евтини, мамка му/ са лицензирани  и платени.
Но с кеф бих платила отново след време за всичкия ми софт за Apple
Виж целия пост
# 10
Имам някакъв стар комп Пентиум 3,
та на него е линукса, динозавърска
версия, лаптопите са с виста и ХP, от
стария лаптоп имам свободна версия
ХP, легална. Опен офис си е свободен.
Виж целия пост
# 11
Баси странното. Никой не ползва пиратски софтуер.  newsm78 Явно вече наистина сме се променили към по-добро и си личи че сме в Европа. Станали сме хора които уважават чуждия труд.

Да си кажа и аз тогава. Ползвам само ОРГИНАЛЕН ПИРАТСКИ софтуер и нищо друго. Всичкия ми софтуер е оргинален пиратски което ще рече че е от пиратски групи които са се наложили с качествената си работа и софтуера който предлагат е кракнат и хакнат много качествено и с мисъл за потребителя.
Виж целия пост
# 12
всичко пиратско досега ми е работило по-добре Naughty само веднъж имах един пиратски Уин на немски и ми разката фамилията
Виж целия пост
# 13
2007 работех в един офис, където всичко беше "свободен софтуеър", щото шефа не му се даваха пари.
След като успокоявах разплакани жени с развалено в последната секунда форматиране на презентациите или полудявах, че не мога да вкарам текст върху готова бланка
или търсех като луда елементарни програмки, защото нормалните не са съвместими с БЛС /ubuntu/-
НИКОГА ПОВЕЧЕ МЕРСИ!
Виж целия пост
# 14
има го и този момент, но после свикваш.
еконта мисля са с ОО във всички клонове
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия