Дали е разширено стомахчето?

  • 4 904
  • 8
Ами Алекс по принцип си е много ящна. Още от бебе си проспиваше доста от храненията, но задължително пищеше за допълнително за да навакса. Започна да ходи и нещата малко се пооправиха - израстна на височина, стомахчето се поприбра... До тук всичко нормално.
От яслата обаче ми казват че не става от масата и се тръшка ако не и дадат поне 2-3 порции, да не говорим че взема от чинийките на децат  #Crazy Когато се приберем направо отива на масата и се започва едно "АМ, Ам, Ам, ААААААААААААМ" много пъти пробвах да да и дам по-малко но тя вче сама бърка и си взема...
Но от бебе има железен режим - искам да кажа, че тези пристъпи са само в часовете за хранене, през останалото време даже солетки не хапва. Т.е. когато закусва, обядва, следобена закуска или вечеря аде по мноооооооого.
Забелязах, че в сравнение с другите деца нейното стомахче е по-голямо и започвам да се замислям newsm78
според вас има ли място за притенение? Само да отбележа че в понеделник сме на ваксина и ще попитам педиатърката за това, но все пак да чуя повече мнения никога не е излишно Simple Smile
Благодаря на всички предварително Hug
Виж целия пост
# 1
 Децата, до 3-4 годишна възраст(всъщност може и до по-късно), не владеят коремната си мускулатура от там идва и ефекта на отпуснат корем. Не се притеснявай, абсолютно нормално е, с времето ще и се стегне коремчето Laughing,  Момчил до скоро беше с бирено коремче, но го гледам, че вече се е постегнал Wink.
 
 Не го ограничавай детенцето, след като му се яде, нека си хапва, просто гледай да са ненатоварващи храни, повечко плодове и зеленчуци
Виж целия пост
# 2
Докторът  с когото се консултирам ме посъветва да давам на бебето колкото иска да хапва /Гоги е на месец и половина/, и че при бебетата нямало такова нещо като разширен стомах. Това ме поуспокои, защото той изяжда по 150мл
Виж целия пост
# 3
Съгласна съм с Биг мама, и на Дани стомахчето му се издува след хранене, става като на малко кученце  Embarassed Laughing.
Щом иска ще даваш, но и аз те съветвам храните да са не много калорични, ако се притесняваш за килограмите на детето. А може и да започнеш да даваш 45 до 30 мин преди хранене някакъв плод или сок.
Успех  Laughing.

ПС Местя темата.
Виж целия пост
# 4
До колкото знам при малките деца неможе да се ризшири стомахчето- освен при някакви драстични случаи, но тук май не става въпрос за това. Все пак детенце не яде между храненията, нали така? Мисля, че ако хапваше солетки или някакви други щуротии между ядене пак ще й се събере същото количество, което сега яде, но в определените за това часове. Май вашият вариант е по- правилен, защото поне знаеш колко и ккакво яде детенце и не би трябвало да се притесняваш. Още повече, че тепърва ще хабите много енергия в игри и пакости  Simple Smile А като знам какви гадории дават в детските градини, нищо чудно че не й стига. На една колежка дъщеричката всеки ден се прибира освирепяла от глад от градината
Виж целия пост
# 5
Като сме почнали темата искам и аз да споделя, че имам същите страхове. Дани е доста по-малък, но в момента изяжда по 200мл мляко и зеленчуково пюре може да изяде цяло бурканче ако му го дам. Педиатърката каза по-голямо количество да не му давам за да не му се разшири стомахчето newsm78. Яде по 4 пъти през 4 часа.
Виж целия пост
# 6
момичета благодаря, поуспокоихте ме, но нали знаете какво е като си навиеш нещо на пръста Simple Smile
Та значи малката е 11 кг и 600 гр. на 1 година и 4 месеца, което според докторката не ечак толкова зле но все пак е доста  newsm78
Шашкам се защото не ми се ще малчо да е  дунда /а май на там сме тръгнали Simple Smile/. Не страдам от мания за слаботелесни хора, но знам че тепърва започват да се образуват мастните депа които остават за цял живот и тя като жена ще иска да изглежда добре и трябва д апомисля за това как да и помогна да не дебелее много Simple Smile
Май мисля прекалено на далеч или просто си втълпявам глупости,но ... ще видим
Сега започнах да давм по малко количество и подбирам по хранителни храни поне докато започне да яде по малки количества, защото сега яде мноооого
Днес до обед съм дала 2 праскови и препечена филийка с кашкавал и заешко месо за закуска, а за обед постна мусака със салата от доматки и пъпеш за десерт.
Според вас това много ли е? Нямам с кого да сравня храненето на малката та за това питам
Ellypr, ами тези сокчета дали няма само да и напълнят коремчето? Няма ли пак да остане гладна? Между другото благодаря за преместването Simple Smile Явно не съм догледала къде да постан темата Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Ellypr, ами тези сокчета дали няма само да и напълнят коремчето? Няма ли пак да остане гладна?

Ами ще напълнят  Wink, но нали целта ти е да започне да яде по-малко на основните хранения.
Между другото малкия ми син е на почти същата възраст и ще ти кажа кога и по колко яде, пък ти си сравни.
Сутрин кроасан +сок или козунак+мляко или сандвич или панирана филия и др.;
Обяд супа+манджа+салата общо около 250 мл+половин филия хляб+плод или кисело мляко;
Закуска (давам малко защото в къщи вечеряме рано и ако дам повече не вечеря добре) 3,4 бисквити или сладки/соленки + плод или сок;
Вечеря манджа+салата+хляб+кисело мляко всичко около 350 мл.;

Докато ходеше на ясла, лелите ми разправяха, че плачел за още и те му давали, но и батко му в градината е все гладен, а той е доста капризен на ядене, та се чудя там въобще по колко им дават  newsm78 Rolling Eyes ... май не достатъчно.
Успех
Виж целия пост
# 8
Между другото малкия ми син е на почти същата възраст и ще ти кажа кога и по колко яде, пък ти си сравни.
....................
.... та се чудя там въобще по колко им дават  newsm78 Rolling Eyes ... май не достатъчно.


Като гледам храним почти еднакво, което доста ме успокоява  Laughing
Или в тези ясли готвят по-вкусно????????? newsm78 което дълбоко ме съмнява или наистина им дават изключително малко  Thinking
благодаря отново
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия