Какво от българската кухня..........

  • 2 335
  • 31
бихте предложили на гост в чужбина, не българин?
Дайте идеи за вечеря, с рецепти моля!
Ако има запознати с латвийската кухня, може да се включат също.
Благодаря!
Вечерята е в сряда.
 Praynig
Виж целия пост
# 1
Капама
Мусака,
Мешана скара,


Само ястия или и салати,предястия...?
Виж целия пост
# 2
Вси4ко, каквото се сетиш.
А аз ще преценя според зависи от обстоятелствата.
Капама?К'во беше т'ва?
Виж целия пост
# 3
Нещо дето се готви само  Joy Joy Joy
В глинен гювеч(ако нямаш може и йенска с капак) се слагат различни видове месо(пилешко,свинско,сурова наденица),сарми от кисело зеле и кисело зеле-рязано,червен ,черен пипер....И после се пече...
Виж целия пост
# 4
и аз преди имах тези чуденки Laughing
не познавам латвийската кухня и незнам какво е типично за тези ширини.

мъжът ми харесва много следните неща:
салати - млечна, кътък, родопска закуска, печени чушки и боб
безмесни - сирене по шопски, яйца по панагюрски, спаначени сарми (няма лапад тук Rolling Eyes)
месни - винен кебап, пълнени чушки, болярско кюфте (с пълнеж).

всички тестени солени неща са му вкусни - катми, мекици, тутманик, питка, баница, всичко...
от десертите не яде ашуре (зрънцата му пречат  ooooh!), сиропирани сладкиши (много са му сладки), печена тиква (тук я ядат на супа или като гарнутура към месо)...

един съвет от мен: каквото и да сготвиш, гледай така да е оформено, че от пръв поглед да познаят какво е и да не напомня на нещо от тяхната кухня.
аз преди правех една питка, стана висока и абсолютно всички си помислиха, че съм направила сладкиш и отказваха да я ядат с основното ядене, била за кафе паузата  Shocked
сармите си мислеха, че са само зеления, не очакваха вътре да има ориз или въобще пълнеж...

с месото е по-лесно Sunglasses

Мастер, капамата не е много за пред чуждестранни гости.
аз съм правила Rolling Eyes
ами казаха ми, че месото е разварено и всичките меса били с еднакакъв вкус.

да не говорим, че не се знае дали там има кисело зеле Peace
аз за сарми купувам кисело зеле от турците и преди Коледа е вече кът...
Виж целия пост
# 5
Аз много не обичам мусака Wink
Пък и тук мусаката няма да стане като в България.
Картофите и каймата доста се различават на вкус, а и на вид.
Затова ми е много трудно също.
Нещо по-лесно, но вкусно ooooh!

 Hug
МЕРСИ
Виж целия пост
# 6
Асе,пак зависи от гостите...Аз точно с капама и червено вино съм ги "освинвала"  Joy Joy Joy Joy
Както и с печено агнешко бутче с дробсърма наоколо....


Много зависи какви са гостите....


anna i mamma ,ти в коя държава си?Ще е по-лесно ако се знае та да се съобразим с продуктите около тебе....
Виж целия пост
# 7
Мастер, права си. аз съм писала за мъжа ми  Wink
ама къде си ги хранила? в Бг или навън?

виж какво ти е писала Ана и Мама - навън продуктите имат друг (или никакъв) вкус Wink

за агнешко не ми се говори Naughty
тук агнешко и телешко няма по супермаркетите, трябва да го търся специално Confused
Виж целия пост
# 8
Той е музикант. Свири на чело. Изискан е  ooooh!
Но не е преднамерено претенциозен.
Незнам, за моя каквото и  да сготвя, не се оплаква, но това е така, защото майка му не готвила и е ял по4ти само готови храни.

Баница? Дали е подходящо?Това, което ме притеснява са корите.Когато са замразени, как се размразяват? Трябва да се чака ли?
А и баница с вилица и нож, оф незнам.
Ние я ядем с ръцете. Grinning

А капама се оказа, 4е не съм яла такова нещо.
Аси, това за външния вид на ястията е хубав съвет.
А колкото до картофите, има ги същите на вид, но не и на вкус.
Накрая един ориз с нещо и още нещо с нещо и аре Joy

аз си лягам, дано като се събудя да сте успели да ми помогнете Tired
Виж целия пост
# 9
Асе,в Испания,Франция и Норвегия съм работила.Там сме се събирали на българска кухня и все аз съм приготвяла нещата(щото само аз съм българката  hahaha )


anna i mamma  ми значи скара тогава....Лесно е и месо има навсякъде по магазините....Едни задушени зеленчуци за гарнитура ,шопска салатка и готово....Де да знам де.... ти кажи...
Виж целия пост
# 10
Майсторке, нямаме скара. Фурната уж има опция за грил (пише "бройл" на английски, но незнам к'ъв е тоя грил и за какво мога да го използвам.
А задушените зелен4уци с масло ли? От замразените, нали?
Виж целия пост
# 11
Мастер, браво на теб  Hug
нали се сещаш, че на мен ми е още по-трудно с месото, като не мога и да го опитам Rolling Eyes

Ана и Мама, и моят мъж е израстнал с полуфабрикати Confused
твоят гост и сега ли яде готови храни?
това е важно, защото ако си свикнал на глутамата, с който са пълни полуфабрикатите,
то домашно приготвеното идва малко безвкусно.
моят мъж мрънкаше поне половин година, че полуфабриката е по-вкусен от моите манджи Twisted Evil

разгледай темите "ти какво сготви? снимай и покажи"  Peace
там има и типично български ястия много красиво поднесени.
ще ти хрумне какво и как да сготвиш Peace
защото все пак е важно и как е сервирано Peace

П.П. баба ми сервираше баницата винаги с нож и вилица.
малки, десертни Peace
Виж целия пост
# 12
asyalein вегетарианка ли си?

Може и вегетарианска вечеря, имам соево сирене. Мога ли да го използвам в салата?
Малки, десертни, казваш, а.... Simple Smile
Виж целия пост
# 13
разгледай малко от темите "ти какво сготви?", има 4удесни идеи! гледай месата да са  от традиционната кухня за страната ,да не се окаже ,4е не яде  то4но такова! мусаката се приема добре, тас кебап , кюфтенца коктейлни,супа топ4ета, снежанката, шопската винаги е вървяла или ов4арска!  добре аранжирани! Peace
ася, сега видях поста ти! повторила съм идеята!да те похваля ася, много добри идеи за аранжиране!  bouquet  chef bowuu
Виж целия пост
# 14
Щом ще гощаваш чужденец трябва да е типично българско ястие - шопска салата, снежанка, таратор, сарми, капама, кавърма, миш-маш, баница, тиквеник и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия