Съвет за покупка на пералня

  • 2 184
  • 5
Здравейте!
Имам следния проблем: Тъй като жилището ни е с две малки тераси(едната от които- изпълняваща функция на кухня), съхненето на прането е истинска мъка Confused Затова сме решили да си купим пералня с повече обороти на центрофугиране, като обсъждаме варианти с 1600, 1800 и 2000 оборота.
Конкретният ми въпрос към вас е: Пералня с гореизброените обороти, пералня със сушилня или пералня с отделна сушилня?Какво ще ме посъветвате, споделете вашите впечатления от конкретна марка.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Ухаа. Нашата пералня е 1000 оборота и ги вади почти сухи.Представям си ,ако е 2000 примерно. Но пък ми е чудно дали няма да се повредят някои дрехи ,ако ги изцентрофугираш на такива обороти newsm78? Определено отделно пералня и сушилня е по-добрия вариант според мен. Имам приятели,които имат отделни уреди и тъй като нямат много място в апартамента са ги сложили една върху друга. Не съм виждала как изглежда така,но те твърдят ,че им е много удобно и определено сушилнята им върши много хубава работа. Още повече ,че живеят в гарсониера и терасата е само една ,а те са я превърнали в кухня. И те са с малко дете. И аз се замислям дали да си вземем сушилня,че по-бързо да съхнат дрехите ,а и да не ги разпъвам по стаите ,че на тази влага отвън няма да изсъхнат 3 дни. ТАка,че ще следя темата.
Виж целия пост
# 2
Нашата е 1200 оборота макс и с вградена сушилня. Ако не переш много често само бяло, не е нужно да се мяташ на много високи обороти, тъй като само определени програми ги достигат, другите са ограничени предвид материите (цветно, деликатно ако го сложиш на 2000 оборота, ще извадиш компот)
Чувал съм, че отделна сушилня било по-добре - по ефикасно. но не съм ползвал отделна. от тази сме доволни. вади ги в най-лошия случай леееко влажни, но пък съхнат за нула време.
Има си таблици за различните програми сушене колко кг дрехи и какви материи - последното е важно, за да не "изпържиш" някоя дреха. айде, успех с избора и да си купите яка машина  Grinning
Виж целия пост
# 3
Пералня с гореизброените обороти и евентуално отделна сушилня. Задължително да има възможност за ръчно избиране на температура и обороти на центрофугата, за да си я нагласяш както ти искаш. Моята Уърпул е до 1200 об. и всичко се центрофугира на 1200, с изключение на вълнени дрехи, които пускам на 400. Нищо не става на компот, слава богу, дори не се и мачкат толкова, колкото би помислил човек; старата ми на 400 оборота мачкаше в пъти повече. Дори на влажния бургаски въздух всичко е сухо за 7-8 часа зимата.
Виж целия пост
# 4
И моята е с вградена сушилня. Центруфугата й е 600/1200 оборота. Дрехите излизат влажни. Сушилнята рядко я ползвам, даже не знам защо се набутах да я купувам.
Виж целия пост
# 5
Чувала съм, че е по-добре с отделна сушилня. Моята е пералня със сушилня, но не съм доволна. Просто след двучасово бумтене, вадя горещи, но мокри дрехи. Но пък и моята е много стар модел - Канди отпреди 10 години /ако не и повече/.
Но ако се спреш на отделни уреди, си вземи пералня с намален корпус /пак пере по 5 кг., но е дълбока само 45 см.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия