Социална адаптация или война?

  • 2 886
  • 41
Темата ми е спонтанна.

Ходя доста често на кино. Та преди филмът да започне, когато се излъжа да вляза по-рано, съм принудена да гледам рекламите.
От няколко месеца забелязах, че между трейлърите, новия парфюм на Тиери Мюглер и сладоледа Магнум, ни пускат реклама за армията. Как по-добро бъдеще за децата ни другаде няма. Какъв купон е в армията. С какви софистикирани играчки ( последна мода оръжие ) играят. Лицата на войниците са светли, одухотворени и изпълнени с надежда.

Днес сутринта ме трясна пак същата тази реклама. Както се настройвах за филма и ухаех на Т. Мюглер, оръжия, боеве и щастливи униформени ми удариха плесница.

Що за дебилщина е това? Аз ли съм неадекватна? Или рекламата граници няма.

Търсих в тюба точно същата реклама, но не я намерих, явно е нова. Но намерих последната от 2007. Вижте я - http://de.youtube.com/watch?v=_mLS6JiiV6k ( музиката е явно същата за всички клипове на армията )

Пишете, разсъждавайте, споделете. Аз съм в питанка. И определено в първите 10 минути от филма не можех да се откъсна от тази идилична реклама за как се прави война. Виждам я за пореден път, но точно днес ме хвана.
Виж целия пост
# 1
Mисти,на мен не ми се е слу4вало да заси4ам такива реклами,но аз и не помня преди колко време съм ходила за последен път на кино. Embarassed
Но съм много съгласна с това
......
Що за дебилщина е това? Аз ли съм неадекватна? Или рекламата граници няма.
......
  Crossing Arms
За никого не е тайна,4е рекламата е един от най-моЩните инструменти за влияние и манипулация на масите.  Crossing Arms


Виж целия пост
# 2
Мисти, изгледах я....и направо не знам какво да кажа.
Виж целия пост
# 3
mystic да не би да си пуснала тази тема за да ни се похвалиш че ходиш сутрин на кино  Laughing
Благородно ти завиждам за това.

Явно Саркози е решил да прави някоя и друга военна реформа, покрай икономическата.

Аз не сьм попадала на подобни реклами в Канада, може би реклами за работа в полицията, но не за армията. Канадската армия обикновенно участва в мироопазващи операции и не е особонно активна вьв военни действия. Аз все се чудя за всичките тези млади войничета, които загиват при битки, особенно за американците в Ирак. Не зная как тези хора си зарязват семействата и отиват да служат в Ирак. Много от тях имат малки деца. Все ми се свива сьрцето като показват снимки на убитите войници по телевизията. За сьжеление има и доста убити Канадски войници в Авганистан.
Виж целия пост
# 4
При нас вървят по телевизията, особено по испаноговорящите канали. Всичките са едни епично-романтични, страх да те хване:

Военноморски флот: http://www.youtube.com/watch?v=bekJMZn6Rzo&feature=related
Маринс: http://www.youtube.com/watch?v=iOjn9_iAN-c
Армията: http://www.youtube.com/watch?v=JDXK1dFY_Pc

И още цял куп. Даже има серия реклами насочена към родителите, ако детето иска да ходи на война как трябва да се подкрепя  ooooh!
Виж целия пост
# 5

........
И още цял куп. Даже има серия реклами насочена към родителите, ако детето иска да ходи на война как трябва да се подкрепя  ooooh!

Стига бе,това сериозно ли. #Crazy
Аз така бях много ШаШната като ходихме тази година до Шотландия и из Глазгоу видях сума ти офис4ета на армията,където мъжът ми ми обясни,4е младежите отиват да се....мммм,записват или как е по-правилно да се каже. newsm78
Тук такова животно няма. Най-много по телевизията ( и то адски рядко ) да врътнат някоя реклама на полицията или карабинерите и то в много софт вариант.
Виж целия пост
# 6
Стига бе,това сериозно ли. #Crazy

Мдам: http://www.youtube.com/watch?v=S8MBbaz61kU
У нас се гледа много спорт и явно това им е таргет групата.
Виж целия пост
# 7
В кината има реклами само на филми, по телевизията се е случвало рядко да видя реклама на армията, но у нас са с по-патриотичен нюанс (последно си спомням като лозунг "Истинският израелец не "бяга" от армията" - в смисъл, че ходи да служи, не носи "извинителни бележки"), обаче тази реклама не са я пускали много и то само в късните вечерни часове, свързана е с тенденцията на младите да не се мобилизират, а тукашната войска е наборна и повсеместна (общо взето)... Странното е, че при все цялата обстановка и постоянното присъствие на войници, децата (до към 14-15 год. възраст) не се идентифицират с тях, някак не правят връзка между себе си и армията... Поне тези, които аз познавам са така - не осъзнават, че един ще ги мобилизират, може би в райони, където падат ракети от по-малки да знаят, че нещо става... в такива райони и възрастните са с по-крайни нагласи, най-малкото те влияят  newsm78
Рекламни клипове има в сайта на армията, но те са на определени единици - ВВС, морска пехота и прочие...

Реклами от сорта колко е кул да си в армията съм виждала в България, опреличават го с живот-екшън, като някакво приключение, имам някакъв такъв спомен за някоя от военните академии.
Виж целия пост
# 8
- http://de.youtube.com/watch?v=_mLS6JiiV6k ( музиката е явно същата за всички клипове на армията )

Sick
Виж целия пост
# 9
Такива клипове съм виждала само по американската телевизия. И аз не ходя много Често на кино, но не си спомням да съм виждала нещо подобно по кината тук. 

mystic, много щастливи изглеждат тия твоите войници, Че и деца си народиха даже. На Човек Чак да му се прииска да стане войник, то и това е целта де.
Не казвам Че са хубави тия клипове, но аз гледам на тях като на реклама на професията, а не на войната. В крайна сметка не всиЧки военни отиват на война. Всеки има право да рекламира. Мен ме дразнят и разни реклами на вафлиЧки и шоколадЧета защото детето се подлъгва по тях и поЧва да мрънка, ама какво да направя. В момента проблемите ми са да я накарам да разбере Че не всиЧко което се показва по ТВ-то е добре да се яде. По-късно ще трябва да обясняваме Че не всиЧко което се показва по телевизия е добра професия. Не е много по-разлиЧно. Просто трябва да направим от децата си лиЧности които не се поддават на толкова евтини манипулации, си мисля аз. ИнаЧе е жалко Че реклами за войници има, но никой не рекламира например лекарската или уЧителската професия.
Виж целия пост
# 10
Видях рекламата и мога да кажа няколко думи.
Напоследък преосмислям идеята за задължителната военна служба.
За никой не е тайна, че към армията отиват бедни момчета, за които това е начина да получат някаква подготовка и стандарт. А и на кой му пука за Джон от Арканзас, дето е изпратен на май.. си да защитава националните интереси. Обучили сме го, извели сме го от забутания му щат и му плащаме, за да си играем на война. Не съм чула  политик да си е извел наследника  от Йейл, за  да го е изпрати да гони Осама бин Ладен по дупките в Афганистан.  Ако знаете такъв сега,  кажете ми ( например във войната с Ирак). Или ако в .. хм, в Ъпър Ийст Сайд, например има пункт за набиране на млади хора за професионалната армия, може също да ми кажете. Изобщо, смяатам, че поколението на политическата  и  бизнес класи,  трябва да са в първите редици по фронтовете на конфликитите, в защита на националните интереси.

А иначе, самата реклама е като всички подобни, но аз лично съм впечатлена от една безумна наглост -  в 25тата секунда се появява знака на една организация, която спокойно може да протестира, защото се използва знака й, за цели, противоречащи с  принципите й.
Виж целия пост
# 11
Не знам дали знаете, но армията е един от начините да станеш легален гражданин на САЩ. Ако си нелегален и постъпиш в армията и отидеш в Ирак или Афганистан получаваш легален статут тук - не съм сигурна дали американско гражданство или зел.карта. В армията например, е пълно с бивши незаконно пребиваващи в САЩ мексиканци. Та за какви богаташи говорим да ходят, като е пълно с нещастни хорица от бедни страни, които са съгласни да отидат до най-опасните точки на света срещу правото да живеят законно в САЩ.
Виж целия пост
# 12
Не съм чула  политик да си е извел наследника  от Йейл, за  да го е изпрати да гони Осама бин Ладен по дупките в Афганистан.  Ако знаете такъв сега,  кажете ми ( например във войната с Ирак). Или ако в .. хм, в Ъпър Ийст Сайд, например има пункт за набиране на млади хора за професионалната армия, може също да ми кажете. Изобщо, смяатам, че поколението на политическата  и  бизнес класи,  трябва да са в първите редици по фронтовете на конфликитите, в защита на националните интереси.



Точно се сетих за сцена от филма 9/11 - Майкъл Мур спираше сенатори, политици и им предлагаше да запишат синовете си в армията. Физиономиите им бяха много интересни за наблюдение.
Виж целия пост
# 13
Мистик, точно днес бях на кино.

при нас няма такива реклами.
предполагам заради миналото  Mr. Green
нали се сещаш - същият аргумент защо и национална Тв няма Wink

гледах Let's make money,
та там обясниха защо са влезнали в Ирак.... Rolling Eyes
интересно филмче, но не за моите слаби нерви Confused
Виж целия пост
# 14
Не съм чула  политик да си е извел наследника  от Йейл, за  да го е изпрати да гони Осама бин Ладен по дупките в Афганистан.  Ако знаете такъв сега,  кажете ми ( например във войната с Ирак). Или ако в .. хм, в Ъпър Ийст Сайд, например има пункт за набиране на млади хора за професионалната армия, може също да ми кажете. Изобщо, смяатам, че поколението на политическата  и  бизнес класи,  трябва да са в първите редици по фронтовете на конфликитите, в защита на националните интереси.



Точно се сетих за сцена от филма 9/11 - Майкъл Мур спираше сенатори, политици и им предлагаше да запишат синовете си в армията. Физиономиите им бяха много интересни за наблюдение.

хахах, ето от къде ми е заседнала в мозъка тази идея.
Сещам се за момента.
Само че не помня дали беше в тоя филм или в този за Колумбайн.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия