Невероятно вкусен и много лесен сладкиш с орехи и шоколад !

  • 15 264
  • 13
Това е любимият сладкиш на моето семейство . Има вкус на ореховки ... и на шоколад  Grinning
Правя го често и изчезва за секунди .
Трябват ви :
3 яйца
2/3 ( В СМИСЪЛ ДВЕ ТРЕТИ ОТ ЕДНА ЧАЕНА ЧАША ) ч.ч. захар
2/3 ч.ч. брашно
1ч.л. бакпулвер
150 гр. масло
100 гр.натрошен на ситно / с блендера / шоколад / аз обикновено слагам повече шоколад - към 150 - 170 гр.
100 гр. натрошени орехи
Всичко се обърква , като не е необходима последователност , освен за бакпулвера и брашното  Wink
Пека го върху хартия за печене , но може и в намазана тава .
Шоколадът не е добра идея да се разтопява с маслото в този случай . Пробвала съм , пак става но някак си се губи вкуса на ореховка , който има сладкиша .
Слага се в загрята фурна на 170 градуса .
РЕЖЕ СЕ ДОКАТО Е ОЩЕ ТОПЪЛ !!!

Не мога да намаля снимките , извинявам се ...



Виж целия пост
# 1
Мисля днес да пробвам този сладкиш, но в момента нямам орехи. Какво ли ще стане ако му сложа фъстъчено масло newsm78. Имам един буркан, който така си стои.
Виж целия пост
# 2
Знам ли ... Rolling Eyes
Няма да е такъв хрупкав и няма да има вкусът на ореховки ...
Виж целия пост
# 3
Тъкмо днес мислех да правя някакъв сладкиш  Joy и много се израдвах на рецептата  Hug
Ама искам да попитам може ли да се направи сиропиран този сладкиш ?  newsm78
Виж целия пост
# 4







Пепинка,
страхотен сладкиш!
Най-обичам такива,забъркваш и печеш!!!!СУПЕР!!!!
( защо си снимала моята дъска....) - майтап бе Уили!
Виж целия пост
# 5
Адаш, обезателно ще се пробва, ама ще изчакам гости, че няма да можем да го изядем сами. Звучи супер, надявам се да ми се получи описания от теб вкус  Hug
Какво ще рече на блендера?  Embarassed Аз имам едно чудо, дето прави сокове и меси, и стръже, и троши и не знам си какво си, ама за шоколада не знам къде да го сложа? В това за ядките може би? newsm78
И черен или млечен шоколад?  Blush
Виж целия пост
# 6

Ама искам да попитам може ли да се направи сиропиран този сладкиш ?  newsm78
Не , не трябва да се сиропира . Ще го развалиш .
Достатъчно сочен е , обърни внимание колко малко е брашното  Wink

Адаш, обезателно ще се пробва, ама ще изчакам гости, че няма да можем да го изядем сами. Звучи супер, надявам се да ми се получи описания от теб вкус  Hug
Какво ще рече на блендера?  Embarassed Аз имам едно чудо, дето прави сокове и меси, и стръже, и троши и не знам си какво си, ама за шоколада не знам къде да го сложа? В това за ядките може би? newsm78
И черен или млечен шоколад?  Blush
Да , там където се мелят ядките  Simple Smile Моят блендер е едно нещо с въртящ се нож . Начупва се шоколада и се смелва . Но не трябва да е и много дребно .

Млечен шоколад слагам аз  Hug


Сетих се нещо важно , ще го добавя и горе !
Реже се докато е още топъл !!!
Виж целия пост
# 7
Ще го пробвам този сладкиш.

А това е идея, но сигурно трябва предварително да се разтвори фъстъченото масло.  newsm78

Мисля днес да пробвам този сладкиш, но в момента нямам орехи. Какво ли ще стане ако му сложа фъстъчено масло newsm78. Имам един буркан, който така си стои.

Виж целия пост
# 8
Маслото разтопява ли се или се разбива първо със захарта?
Виж целия пост
# 9
Маслото разтопява ли се или се разбива първо със захарта?
Както ти е по - удобно .
Мен ме мързи да разбивам поетапно , затова си го разтопявам в микровълновата  Grinning
Виж целия пост
# 10
Днес ще го направя  bouquet
Виж целия пост
# 11
Изглежда страхотен,тези дни ще отделя време да го направя Hug
Виж целия пост
# 12
Аз снощи го направих, но вместо орехи сложих фъстъчено масло. Е, няма такава отврат Sick. Който не обича фъстъчено масло да не си прави такъв експеримент. Яд ме е, че съсипах останалите продукти. Иначе стана много мекичък, но миризмата на фъстъци убива всичко в мен.
С орехите ще стане перфектен Heart Eyes.
Виж целия пост
# 13
Страхотен сладкиш! Crazy Определено ще го направя тези дни. Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия