Моето дете се жени

  • 5 127
  • 42
Скъпи майки и татковци! Моля да ме извините, ако вече има подобна тема, но аз не можах да открия. Нямате представа колко бързо растат тези малки пухкави сладурчета, които сега гушкате и носите на ръце. И ето идва момент, който хем си чакал от толкова време, хем пак те сварва неподготвен. Ще се радвам да споделя въпросите, които ме вълнуват, тревогите и различните дребни и не чак толкова дребни перипетии, през които вероятно вече са минали някои от вас или пък тепърва им предстоят.
Виж целия пост
# 1
Когато младата двойка е достатъчно зряла (28 и 30 г.), "взела живота си" в свои ръце - завършили, работещи и с добри служебни позиции, живеят вече 5 години заедно - до каква степен е редно родителите да участват във вземането на решения около сватбеното тържество? Ако младите си представят доста нестандартна сватба, като например черна булчинска рокля и др. трябва ли това да бъде повод за разговори на тема традиции, или смятате, че това е работа само на младоженците? Никак не ми се иска да помрачаваме празника им, но доколко това е само техен празник? Моля, ако имате някакво мнение - споделете го. Чувствам се объркана и не съм сигурна дали ще успея да намеря мярката.
Виж целия пост
# 2
Аз не бих се намесила по никакъв начин, не искам един ден детето ми да казва, че съм помръчила най-важният ден в живато му ...
Акоми искат мнението, бих го казала, ако ли не  Rolling Eyes ще си мълча и ще се радвам за щастието им.
Това, с какво са облечени са подробности, важно е да се обичат и да се разбират.
Виж целия пост
# 3
Като булка ще ти кажа - женят се младоженците, значи празникът си е техен, другите са поканени да споделят с тях щастливия ден.
Но...ако ти плащаш и нещо те притеснява няма нищо лошо в един сърдечен разговор. Да си изясните предпочитанията.
Две такива сватби съм видяла - родителите плащат (традиция), но не са доволни и на самия ден се цупят. Грозна гледка.  Naughty
Виж целия пост
# 4
Според мен младоженците си определят какво да си правят на сватбата и как да се облекат и всичко свързано. Аз примерно дърпането на жартиера не го харесах. Беше ме срам мъжът ми да ми се завира под роклята и всички да гледат и да викат  нещо... Пък и после младоженецът да го хвърля с уста и бла бла!!!!! В днешно време булките са малко по- не традиционни и харесват различни неща от това да с бяла рокля. Аз лично бях с бяла рокля- според мен булката трябва да е бяла. Но ето, че мъжете винаги са с различни ризи, панталони...!
Виж целия пост
# 5
Двамата най-добре знаят какво точно искат за сватбения си ден. Не бих се месила, понеже съм изивявала подобно вмешателство и зная колко е отвратително.
Виж целия пост
# 6
Табоси, поздравления за това, че мислиш по въпроса за мярката, намесата, ненамесата и т.н.   bouquet
Много родители просто приемат за даденост, че имат думата в планирането на важните дати в живота на децата си и ... Всички сме гледали филми за бащите и майките на булката и младоженеца, при чиято намеса едва не се стига до разрив и отмяна на сватбата  Joy

Според мен, отговорът на това чий празник е сватбата е в самия въпрос. Кой сключва брак? Булката и младоженецът. Значи- празникът е техен и те решават. Всички останали са гости и работата им е да се наслаждават на щастието на бракуващите се.
Желая ти незабравимо прекарване и щастлив брак на младите! 
Виж целия пост
# 7
Този ден е на МЛАДОЖЕНЦИТЕ!!!Родителите са като другите гости.Обаче,като се започне с едни ритуали ,та свекървата казала ,та тъщата казала и на сватбата не могат да се гледат./та се изпокарат и младоженците/Родителите да предоставят сумата ,която са определили и младите да си преценят как да си направят тържеството.
Виж целия пост
# 8
Честно казано, ако моята дъщеря реши да се жени в черна рокля, сигурно ще се изприщя.  Mr. Green
Едва ли бих се сдържала да не се намеся, но ти все пак не го прави - ако детето е дъщеря ти, може да й споменеш за твоите терзания, но само толкова.
Виж целия пост
# 9
Предложете да дадете пари. Ако ви откажат - по-добре за вас. Ако приемат, не им се месете в това как и за какво ги харчат.
Това си е техният ден.

П.С. Исках да съм в синьо, но кумата ми тегли едно конско  Mr. Green и накрая бях в бяло. Не ми е било голяма драма, де. Grinning
Виж целия пост
# 10
Честито!   bouquet
Младоженците решават, но в един разговор с детето ти не виждам нищо лошо. Стига да не държиш прекалено на своето, а по-скоро да изслушваш, да казваш мнението си без да настояваш. Аз обсъждах с майка си почти всичко по сватбата, но тя не се е месила в решенията ни, както и свекърва ми. Всъщност с мъжа ми сами си направихме сватбата, както ние искахме. Но пък и с голяма радост споделях с мама кое как ще бъде.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Моят съвет също е да не се прекалява със съветите и вмешателството в плановете на младоженците. Няма нищо по-досадно и изнервящо от опитващи се да се наложат на 100 % родители.
Нашата сватба си я платихме изцяло ние. Поканихме си когото искаме, никой не посмя да даде акъл за гостите, ресторанта, датата. Свъкърва ми се опита, но мъжът ми й каза, че който плаща, той поръчва музиката и се спря до там. Не се обидиха, за щастие.
Майка ми ми беше като сватбен консултант - обикаляхме с нея по сватбените агенции, по магазините за рокли и беше вълшебно, нито веднъж не оспори моето мнение и бях щастлива.

Не им се сърди каквото и да решат, млади са, оставете ги да си изживеят прекрасните мигове  Hug
Виж целия пост
# 12
бях на такава сватба-младоженикът в бял костюм,а булката в черна официална рокля с нещо златисто/по скоро рокля за бал/за мен не беше много приемливо,но важното е младоженците да се чувстват добре
но все пак не мисля,че черният цвят е най-подходящ за този ден...
Виж целия пост
# 13
Никой не ни се е месил или съветвал без да му е поискан съвет.
Ние си определихме нашите гости и оставихме на родителите ни да определят с кого биха искали да споделят този момент.
Весел празник   bouquet
Виж целия пост
# 14
Моят съвет също е да не се прекалява със съветите и вмешателството в плановете на младоженците. Няма нищо по-досадно и изнервящо от опитващи се да се наложат на 100 % родители.
Нашата сватба си я платихме изцяло ние. Поканихме си когото искаме, никой не посмя да даде акъл за гостите, ресторанта, датата. Свъкърва ми се опита, но мъжът ми й каза, че който плаща, той поръчва музиката и се спря до там. Не се обидиха, за щастие.
Майка ми ми беше като сватбен консултант - обикаляхме с нея по сватбените агенции, по магазините за рокли и беше вълшебно, нито веднъж не оспори моето мнение и бях щастлива.

Не им се сърди каквото и да решат, млади са, оставете ги да си изживеят прекрасните мигове  Hug
Peace

За мен не е редно родителите на младоженците да плащат сватбата.Който е решил да създава семейство би трябвало да може да си направи сватба според възможностите-така нито родителите се чувстват обидени,че са платили нещо,което не харесват, нито младоженците,че са се оженили не както искат.
Брат ми се жени преди година и нещо.Родителите на булката искаха всичко, което би могло да се направи на една сватба да го има- булката беше бременна в 6 месец, танца с жартиера беше направо грозен,отделно излязоха някакви танцъори да играят с една кокошка,вяха се знамена,друсаха се меса,мазаха се с торта,на кума една стриптизъорка му поръчаха да го съблича...абе,многи ганъовско ми се стори, хем ми е брат...най-смешното беше,че преди да определят дата за сватбата, бащата на момичето му казал:"Така като те гледам, трябва да си оправиш зъбите преди сватбата,че какво ще кажат хората.....и т.н.".

Не се меси.Ти си гост на сватбата на детето ти.Можеш да  подариш по-скъп подарък и да изиграеш една ръченица за здраве.Кого,колко,къде и как са тяхна отговорност,та ако ще и на рибарска лодка да си кажат "да".

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия