За подготвителните контракции?

  • 2 468
  • 19
Момичета, моля споделете как беше при вас?
Имам десетина дни до термин и от няколко нощи имам подготвителни контракции. Тази нощ за пръв път бяха болезнени. Няколко часа седях и гледах часовника дали ще зачестят, та да си хващам багажчето, а те намаляха и спряха и съм заспала. През деня почти нищо не усещам. И сега се чудя още колко такива нощи ме чакат до големия Миг?
С първото ми детенце първо ми изтекоха водите и контракциите ми ги предизвикаха със система, та сега ми е съвсем ново  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Точно влизам във форума, с мисълта да пусна такава тема и - ето, вече има!  Laughing

За съжаление, не мога да помогна по темата, защото ми е първа бременност и нямам собствен опит. Но и аз да се присъединя към питащите. С контракции съм още от 30-та седмица някъде. Сега съм 36 и тази нощ имах мноооого болезнени контракции, до степен да не си усещам краката, а кръста ми се схвана от болка. Прилича на кошмарните болезнени менструации от младежките ми години. На разсъмване отзвучаха и заспах. Неуспях да засека честота, но да са били на десетина минути. Днес имах 5-6, по-разредени и по-малко болезнени.

Та и на мен ще ми е много полезен опита на хора, вече преминали през това. Как беше при вас?
Виж целия пост
# 2
И при мен така.Ама аз родих преди 14год. и раждането ми го предизвикаха.Сега и аз чакам имам 4 дена до термин.А я кажете какво се прави в деня на термина.Да отиваме ли в болницата за запис на бебо.  bouquetБлагодаря.
Виж целия пост
# 3
 Mr. GreenМалеее се събрахме разбирачки.
Виж целия пост
# 4
 Laughing  То и аз не съм разбирачка, ама само да споделя, че като имах такива контракции като описаните, направо си отидох в родилно и родих. А на термина незнам какво се прави, защото и двата пъти родих преди него.
Виж целия пост
# 5
............С първото ми детенце първо ми изтекоха водите и контракциите ми ги предизвикаха със система, та сега ми е съвсем ново  Embarassed

И аз бях така, та сега ми е малко притеснено, но се успокоявам че още ми е рано. Все пак ще следя темата с интерес
Виж целия пост
# 6
Аз имах подготвителни контракции 3 -4 поредни нощи преди да родя. Беше ми омръзнало да броя минути и да се чудя дали да будя мъжа ми, а накрая да заспивам Crazy
Виж целия пост
# 7
При мен подготвителните контракции започнаха две седмици преди термина.
Различават се от истинските по това,че не са с определена честота и честно казано не са така болезнени.

...Сега съм 36 и тази нощ имах мноооого болезнени контракции, до степен да не си усещам краката, а кръста ми се схвана от болка. Прилича на кошмарните болезнени менструации от младежките ми години. На разсъмване отзвучаха и заспах. Неуспях да засека честота, но да са били на десетина минути. Днес имах 5-6, по-разредени и по-малко болезнени.
Та и на мен ще ми е много полезен опита на хора, вече преминали през това. Как беше при вас?

Бих отишла на преглед.   bouquet
Виж целия пост
# 8
Mr. GreenМалеее се събрахме разбирачки.
Я и аз да се запиша при "разбирачките" . Ми и аз като теб съм се шашнала,засичам тука разни интервали ,ама с първото пак имах такива подготвителни  контракции 2 седмици преди термина и точно на термина си ми изтекоха водите,получих контракции на 5 мин. и болки като при  менструация и отидох в родилното. А сега как ще е...знае ли се. Предлагам да запазим спокойствие,пък то само ще си покаже кога и как. Успех и леко раждане на всички!
Виж целия пост
# 9
При мен започнаха подготвителните контракции още в 19 г.с.  Crazy.  Изпих "цяла аптека" та да изкарам до 36 г.с. Толкова не им обръщах внимание, че на обикновен контролен преглед при док се оказах с 3 см. разкритие 1 месец преди термина  #Crazy.
При всеки е индивидуално, всяка има различен праг на болка и няма еднозначен отговор колко време след тях ще започне същинското раждане.
Ама като започне - ще ги познаете  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
И аз към разбирачките  Grinning аз съм почти в 34г.с. и като че ли не съм получавала контракции още  newsm78 поне не ми е направило впечатление и да съм получила. Даже незная какво трябва да усетя. Мисля, че е нещо като менструална болка, но много по силна.  Thinking
Виж целия пост
# 11
Аз не съм усщела подготвителни контракции. Всъщност бях с контракции почти постоянно, но не ги усещах, а се хващаха само на УЗИ и на тонове
Виж целия пост
# 12
То ми е ясно, че не случайно се наричат подготвителни. Аз в началото на бременноста имах и пих магнезий, после спряха. Ама сега като се появяват болезнени пък нередовни - ето това ми е чуденката   33uu
Пък сега две нощи спя като новородено и се чудя защо пък нямам контракции. Няма угодия на бременна жена  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Снощи имах болки ниско долу,контракции през 10мин. и си казвам хайдеее най-после.Седя аз и чакам да станат по-силни ,че да ходим в болницата,да ама не.Реших да се изкъпя и после заспах като.........къпана Laughing.От сутринта пак започнаха ама само болки без контракции. #Crazy.А МИ ТЕЖИИИИ. и МНОГОО ме е страх.
Виж целия пост
# 14
аз не съм имала болезнен цикъл, та не знам какво е тогав. Но, подготвителни контракции, т.е. стягане на корема и с двете бременности запоцхнаха от около 25та седмица, вторият път бяха по-леки. около 3 седмици преди термин с малката и аз имах през 2-3 нищи, а понякога и през деня, болки в кръста, в корема, като контракции.
Но да ви успокоя, разбира се от раз, когато запознат родилните контракции.
Ориентировъчно, подготвителните ми бяха или притъпени болки ниско под корема, и стягане на корема, или в кръста. А родилните като запонаха, си беше и на двете места, едновременно, в началото усещах повече кръста, със леко започване, кулминация и отшумяване. Колкото и да ми бяха слаби ги усещтах с нещо като връх и после затихване. Коремът почти не ми се стягаше.
Леко и спокойно раждане на всички, и здрави бебчета!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия