Инфекциозна мононуклеоза при дете с увреждане!

  • 2 346
  • 10
Детето ми се разболя от инфекциозна мононуклеоза Sad
Моето слънце има ред неща като увреждания,едно от които е ДЦП,та всяко нещо за нея си е усилие.
Изчетох маса информация по въпроса и ми настръхна косъма ,особено там където пише че трябва да се ограничи физическата активност,но никъде не пише какво е поведението при дете с ДЦП.Че ще спрем рехабилитацията е ясно,но тя таман почна да тича из къщата с проходилка,естествено не и е лесно,но го прави със желание,та се чудя newsm78,дали няма да е вредно да я слагам в нея?
И да питам педи,тя едва ли ще знае,тъй като моето и е единственото дете с увреждане,затова предпочетох тук да питам,все някой ще е чул нещо,пък може и да има минали през тази гадост Crazy
Виж целия пост
# 1
Смятам, че няма да е проблем. Като си толкоз притеснена, сложи детето в проходилката да си стои и я застопори, да не ходи. Не можеш да държиш детето легнало цял ден и да искаш да спи довечера.
Виж целия пост
# 2
Смятам, че няма да е проблем. Като си толкоз притеснена, сложи детето в проходилката да си стои и я застопори, да не ходи. Не можеш да държиш детето легнало цял ден и да искаш да спи довечера.
ShockedНякой си чеше езика, лошо няма, запълвайте си времето, може да не помагате, но пък и не вредите! Mr. Green
На Вики майка и май е по-добре темата да е в здравния, така си мисля.
Бързо оздравяване на Вики! Hug
Виж целия пост
# 3
Ама верно си го чешат бе.. Shocked
На Вики майка й дано скоро се преборите и с тая гадост.От къде пък го лепнахте това? newsm78
Моля се от все сърце да оздравее милата Вики! Praynigкакто и дано се намери някой ,който да помогне със съвет. Peace
Виж целия пост
# 4
Стискам палци Вики да се оправи по най-бързия начин Praynig
Доколкото те познавам знам,  че ти си най-добрия лекар на твоето дете и най правилно преценяваш нещата. Hug
Виж целия пост
# 5
Ама верно си го чешат бе.. Shocked
На Вики майка й дано скоро се преборите и с тая гадост.От къде пък го лепнахте това? newsm78
Моля се от все сърце да оздравее милата Вики! Praynigкакто и дано се намери някой ,който да помогне със съвет. Peace
Hug

Стискам палци Вики да се оправи по най-бързия начин Praynig
Доколкото те познавам знам,  че ти си най-добрия лекар на твоето дете и най правилно преценяваш нещата. Hug

А най-ми тежи това ,че не може да контактува с приятелчето си/сина ти/ Mr. Green Hug

Виж целия пост
# 6
Боледувала съм от такова нещо.
За физическата активност - не мисля, че това важи за вас. То о обща препоръка да не тича и скача прекалено, ама дете с ДЦП... би прозвучало като подигравка да не тича...
Важното е да не се дават някои групи антибиотици, а може и въобще без тях.
Мисля, че пеницилиновите даваха усложения, а на мен ми бяха дали точно такъв и станах на големи морави петна, като подкожни кръвоизливи, а може и това да е било, те в болницата много не ми обясняваха, за тях бях дете и толкоз (лежах сама в болница тогава).
Сложиха ме на диета като за хепатит - безсолно, без мазнини, без боб, жълтък... излизаше, че мога да ям само сурови и варени зеленчуци и варено пилешко...
Дъщеря ми изкара такова чудо на 2-3 год. при нея го помислиха за пневмония и без малко да се повтори номера с антибиотика, но аз я водих в Детска клиника, щото се уплаших много от пневмонията, там казаха, че е мононуклеоза, потвърди се с изследването. На нея не дадох никакаъв антибиотик, ограничих някои храни, макар да не съм спазвала така драстично диетата и след 2 седмици детето се оправи и мина много леко. Не е имала нито много високи температури, нито други тежки оплаквания.
Виж целия пост
# 7
За физическата активност - не мисля, че това важи за вас. То о обща препоръка да не тича и скача прекалено, ама дете с ДЦП... би прозвучало като подигравка да не тича...

Ами то ходенето за нас си е като прекалено тичане при здраво дете,разбираш ли,казвам от гледна точна на физическа активност Confused,та затова зададох и такъв въпрос тук,иначе тя вече е добре,точно като твоята сладурка,за пет дни и почти не личи че го има вече Peace
Виж целия пост
# 8
В случая предполагам, че е заради увеличените черен дроб и далак, да не се тръскат силно, което става при скачане и тичане.
При мен бяха доста увеличени, по 2 см под ребрата се напипваха, ама не са ми забранявали движение, бях в болница, 7-8 деца в стая, имаше моменти, в които дивеехме и идваха да ни се карат. А за щерката никой не ми е казвал нищо за движение.
Със самия вирус се справя имунната система, твоята щерка е една юначна госпожица!
Чудесно, че се оправя бързо!  Hug
Виж целия пост
# 9
 Здравей, Майка на Вики,
 моят голям син преболедува това нещо когато беше на 5-6 години и си спомням,че не са споменавали нищо за намаляване на движението.
 Изследваше се кръвта -някакво диференциално броене, много леко и бързо мина самата болест, после уж трябвало 1 година пак да се следи,но повече не ни направиха изскледвания.
 Не мога друга информация да дам,ще ви стискам палци бързо да се справите  Peace
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви за отговорите Hug  bouquet
Днес излезе и гърления секрет и съм ужасно доволна,защото няма стрептокок,който се активира от мононуклеозата и тогава става противоречието със или без антибиотик,но при Вики всичко е наред и си оставаме само на Изопринозин Party/много добро лекарство/ и витамини.

orhid ,точно кръвта и диференциалното броене, доказа инфекциозна мононуклеоза Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия