Е просто не можах да не се изфукам

  • 2 501
  • 12
каква питка направих за сватбата на братчетката Mr. Green Ето я тук

А ето и рецептата:

800 гр. брашно
3 яйца
300 мл. прясно мляко
1 пакетче мая
2 ч.л захар
1 ч.л оцет
олио (отива някъде към 1 кафена чашка)
30 гр разтопено масло
сол (към 1ч.л)

Маята се разбърква с 1 с.л брашно и малко хладка вода и се оставя 20 минути да повтаса. Брашното се пресява, по средата се вправи кладенче, в което се сипват 3 белтъка + 2 жълтъка, солта, захарта, оцета, прясното мляко, 3-4 с.л олио и втасалата мая. Мажете си ръцете и плота с олио и почвате да месите яко. Процедурата с мазането с олио се повтаря поне десетина пъти. След като тестото е добре премесено се маже обилно с олио и се оставя да втаса за около 30 минути (ако трябва оставете го повечко). След като удвои обема си, се премесва набързо , намазва се пак хубаво с олио и се разточва на кора с дебелина около 0,5 см. Намазвате я от едната страна с разтопеното масло и навивате кората като за баница.  Полученото руло нарязвате на пънчета с височина 5-7 см (зависи колко ви е дълбока тавата) и нареждате в тавичка. Оставяте да втаса пак 15 минутки, намазвате с останалия жълтък и по желание поръсвате с овесени ядки, сусам или семки. Печете в предварително загрята фурна около 40 минути. Аз я пекох в Раховец, като я бях сложила отдолу на 3, отгоре на 1. Когато я пека в голямата печка, слагам тавата върху скарата най- отдолу и пека на 180 градуса.
 
Виж целия пост
# 1
 smile3501 Заслужаваш похвали както винаги.А по какъв случай е тази питка? Сигурно сте си облизали пръстите? Simple Smile Брависимо
Виж целия пост
# 2
smile3501 .А по какъв случай е тази питка?

каква питка направих за сватбата на братчетката Mr. Green Ето я тук


 Grinning
Виж целия пост
# 3
Браво! Голяма майсторка си  bouquet
Виж целия пост
# 4
Ей, ще ме накарате да замеся питки вие, маскари такива! Първо питката слънце на Ню, тоест на Ваче, доколкото разбраф, сега тая красота.. Пу, пу! Вкусно ще да е било!
Красива е станала, браво! И да отбележа, че ми хареса и покривката... Blush Много сладко! Embarassed
Виж целия пост
# 5
евала и аз съм се засилила да замеся тази на Ваче-Ню и твоята, че два прощъпулника ще си организирам накуп
Виж целия пост
# 6
Ммм, много апетитно иzглежда. Браво. Grinning
Виж целия пост
# 7
Лулу, а какво браШно вzе? обикновено или.... Thinking

СтаШна погача  chef
Виж целия пост
# 8
Възможно най- обикновеното брашно Grinning Ама го пресях!
Иначе печенето в гадния Раховец се оказа, че ми е най- трудната част от цялата питак newsm78
Виж целия пост
# 9
Браво Лулу, наистина изглежда като от каталог  chef
Виж целия пост
# 10
Малко тъп въпрос, но с какъв диаметър е тавата, където печете питката? Embarassed
Виж целия пост
# 11
Мииии..... ей сега отивам да я премеря Grinning
Дъно 27, отгоре 31 Wink Проблемът ми е че е малко плитка, и като ми бухнат печивата преливат навън Confused
Виж целия пост
# 12
Мииии..... ей сега отивам да я премеря Grinning
Дъно 27, отгоре 31 Wink Проблемът ми е че е малко плитка, и като ми бухнат печивата преливат навън Confused
Благодаря ти. Hug
Последният път, когато правих питка, бях вzела една много малка тава, така че питката ми стана на два етажа. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия