Крем Vaniqa ще го има ли някога в България?

  • 1 208
  • 2
Здравейте!

Въпроса ми е относно PCOS/поликистозен яйчников синдром/ и по точно към един определен негов елемент - окосмяването.

В доста европейски държави и в щатите се продава крем Vaniqa при който би трябвало след двумесечно ползване да има доста сериозен ефект в положителна посока върху окосмяването по лицето.

До сега да съм си го поръчала, но проблема е че се продава само с рецепта - вероятно лекаря който трябва да изпише vaniqa e гинеколог или ендокринолог.

Та въпроса ми е из средите  на гинеколозите и ендокринолозите  има ли някаква информация за този крем и дали някой има намерение да го внесе и продава в България?
Виж целия пост
# 1
Тези и други препарати имат ефект когато има повишена рецептивност -локална
на космените фоликули към нормалните андрогенни нива в организма. Когато нивата са
повишени трябва да се търси причината за това.
Виж целия пост
# 2
Тези и други препарати имат ефект когато има повишена рецептивност -локална
на космените фоликули към нормалните андрогенни нива в организма. Когато нивата са
повишени трябва да се търси причината за това.

Аз пък не виждам къде е проблема за опитването  на този продукт. Причината за окосмяването ми,  ми е ясна от 17 години. Но това че ми е ясна не е достатъчно условие да си излекувам проблема,  поради простата причина че медицината до момента не е измислила нищо съществено по въпроса. Тоест да си излекувам проблема/причината/ и чак тогава да опитвам продукти като Vaniqa няма как да стане.

Периодично пия лекарства.
Не виждам причина за да не опитам действието на такъв продукт. Но както и да е няма значение. Така и не разбрах ще се продава ли някога в България.
Явно в България лекарите нямат информация за този продукт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия