Ако има адвокат или нотариус, да ми помогне по имотен проблем?

  • 933
  • 4
Здравейте, моля ако някой е наясно да ме насочи,че полудях от тичане, документи и накрая....цъ! Проблемът е,искам да купя един имот, след много търчане,набавих всичките документи и в последният момент, нотариуската вида,че на нотариалният акт липсва подписът на адвокатът пълномощник. При това положение-бил невалиден. Намерихме въпросната адвокатка-но тя отказва да го подпише,било много отдавна и не помнела.Документът е от 1989год.  Обадиха се в службата по вписвания- оттам отговориха,че и тяхният екземпляр бил така. #Crazy Отидох при другата нотариуска, в града са само 2 нотариални кантори- и тя след дълго мислене ми отговори-трябвало някаква обстоятелствена проверка, трима свидетели да се заведели при нея да потвърдят, а другият вариант да се пусне молда в съда за издаване на препис от нотариалният акт, но този да не го показвам,все едно е изгубен. Е, добре,ако не стане нищо? Какво друго мога да направя, неможе да няма някакъв вариант, това си е документ все пак който си е подпечатан от съдия....
Виж целия пост
# 1
Нотариусът не е ли съгласен да направи обстоятелствена проверка по молба на вашия прехвърлител и настоящ "собственик" на имота? Не е сложно. От тогава, разбирам, са минали почти 20 години.
Виж целия пост
# 2
Доколкото разбрах, аз трябва да занеса копия от личните карти на 3-ма свидетели, тя да напише някаква молба, аз да отида да я завера някъде в общината и в определен ден да се яват свидетелите при нотариуса да се подпишат newsm78
Виж целия пост
# 3
Това, което ти е казал вторият Нотариус - обстоятелствена проверка е правилният вариант според мен. Собственик, които не разполага с писменни доказателства за правото си на собственост или те са недостатъчни, може да се позове на придобивна давност и да поиска Нотариусът да извърши проверка на правота му на собственост чрез трима свидетели т.е. обстоятелствена проверка. Вашият продавач няма документ за собственост тъй като нотариалният акт е нищожен поради липса на подпис на една от страните. Но продавача владее имота от 1989 г. т.е. минали са достатъчно години за да се позове на изтекла давност, което е основание Нотариусът да извърши обстоятелствена проверка - разпитват се трима свидетели, след което изготвя протокол за разпита, констатира собствеността и въз основа на този протокол издава Констативен нотариален акт за признаване на правото на собственост по давностно владеене. Това е процедурата.
Относно молбата за издаване на препис - няма смисъл, след като и техният екземпляр е без подпис.
Трябва да приключвам ако имаш още въпроси може и на лични с радост ще помогна бивш помощник - нотариус съм.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти много за отделеното време. Преди малко се върнах от съда, нищо не става с преписа, и по-късно ще ходя до другата нотариуска да видя за тази проверка ,  и ако пак нещо не съм разбрала ще ти пиша на лични. Още веднъж, Много Благодаря  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия