Adapta 3

  • 634
  • 5
Интересувам се от това адаптирано мляко.Изцяло адаптирано ли е или частично като Фризовом 2,което след като се приготви може да се съхранява 24 часа в хладилник.Питам,защото на опаковката има само немски и италиански,а аз нищо не разбирам.Поне английски да имеше...Влязох в сайта им,но не ми свърши никаква работа.Благодаря на тези,които ми отговорят.И се извинявам,ако вече се е говорило за това!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам, не се предлага в България. Само единиците са за кърмачета и изцяло адаптирани, ако може така да се каже, при положение, че терминът адаптирано се ползва май само на български. Иначе са преходни млека или млека за следване, преведено буквално.
Дават го за след 4 месеца до 4 годинки. Не знам някое разтворимо мляко да може да се съхранява дълго време в хладилник, поне на кутиите не съм засичала подобно нещо.
Води се детско мляко, така че със сигурност не е изцяло адаптирано, за което питаш  Peace

http://adapta-baby.ch/typo3/index.php?id=870
Виж целия пост
# 2
интересното е, че е тройка и според номерациите, които съм виждала досега би трябвало да е за след годинка и половина, че и две...  newsm78 а то е за 4-месечни. аз не съм виждала мляко за 4-месечни, което да не е адаптирано... може и да греша, но ми се струва малко бебето за полу/неадаптирано мляко (преходно)  Rolling Eyes

иначе темата за съхранението на АМ е дъвкана и преди. разбира се, че можеш да съхраняваш АМ в хладилник до 24 часа, стига да не е пито от него. това важи и за млеката за новородени, и за тези след това. в Канада и в САЩ това е изрично упоменато и на кутиите, но те тук и картинки слагат, та да няма неразбрали  Grinning

ето документ от СЗО от библиотеката тук, в който пише същото на страница 14: http://www.fao.org/ag/agn/agns/files/pif_guidelines.pdf

ето същият тип ръководство от европейски източник - взела съм го от сайта на британското Министерство на здравеопазването, но те цитират орган на Евросъюза явно, занимаващ се със сигурността на храната: http://www.dh.gov.uk/en/Healthcare/Maternity/Maternalandinfantnu … rition/DH_4123674

лично съм съхранявала винаги в хладилника, особено в първите месеци, когато ми беше по-лесно да имам готово АМ постоянно и държах поне по три бутилки. тук е практика.
Виж целия пост
# 3
Добре,де simplyaven,преди време ползвахме Фризовом от 0-1 год.(на кутията пише,че може да се съхранява максимум 1 час и до този час да е изпито!)После в една аптека ми предложиха Фризовом 2,за след 6 месечни бебета.То е частично адаптирано.На кутията пишеше,че след като се приготви се съхранява в хладилник до 24 часа.Няма да казвам,че е изключително удобно,а и млякото не седеше повече от 4 часа...
За първи път от теб чувам,че адаптирано мялко по принцип може да се съхранява по-дълго в хладилник!Не се заяждам!Наистина за първи път го чувам.
Бебо ми кара 8-ми месец.
Виж целия пост
# 4
разбирам, че за първи път го чуваш, защото на европейските млека не го пише на кутиите. защо - аз не мога да кажа. може да не са длъжни да пишат всичко или обратното - може да са длъжни да изписват най-идеалният вариант за приготвяне на мляко само. аз мога само да ти дам линкове към официалните препоръки за приготвяне - и международни, и европейски, каквито са двата линка, и да ти дам информация как е тук. оттам-нататък, ти си на ход  Grinning
Виж целия пост
# 5
Получих инфо от Франция.
Млякото може да се съхранява най-много 3 часа в хладилник.
Иначе е добре да се приготвя непосредствено преди хранене.
Аз няма да рискувам да го държа в хладилник...
Определено ще го приготвям както винаги до сега.
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия