Спешно антистрептолизинов титър?

  • 1 818
  • 5
Моля за помощ, къде в София, в коя лаборатория правят такъв тес, който дава резултат до часове? Детенцето ми е болно и лекарят твърди че е скарлатина, искам да се установи категорично диагнозата, тъй като за два дни направи алергична реакция към два антибиотика и по съвет на алерголога го оставям до утре без антибиотици, тъй като пеницилиновата група е изчерпана за нас. Не мога да чакам дни за резултат от гърлин секрет, стандартен, защото има опасност от усложнения. Ако някой знае нещо, пишете! Благодаря.
Виж целия пост
# 1
http://www.kandilarov.com/
Виж целия пост
# 2
Да ти кажа на дъщеря ми АСТ беше в норма,а тя беше с нефрит заради скарлатината.Така че не разчитай на този показател много,много.Имала е стрептокок в кръвта,но лекаря каза,че АСТ се покачвало няколко дни след инфекцията и не е показателно в случая.Гърления секрет показа масово Бета хемолитичен стрептокок,левкоцитите бяха 35,бъбреците не работеха нормално,а АСТ беше в норма в две лаборатории.
Виж целия пост
# 3
Освен с гърлен секрет скарлатината се установява чрез изследване на С реактивен протеин и ако е 2 пъти над нормата се счита че има бактериална инфекция.Неговата норма е до 10,а на дъщеря ми бе 37.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за бързите отговори, аз вчера разбарх за това изследване и настоявах пред личният лекар да се направи, пуснала ни е само урина. Ще попитам в лабораторията за този реактивен протеин, защото нищо не знам за това Embarassed А иначе ние сме болни от събота сутрин и до вторин все с много висока температура 38....40 градуса
Виж целия пост
# 5
Да,ако е скарлатина,тя започва с много висока температура и на втория ден избива обрива,който е ситен и е по сгъвките на тялото.При дъщеря ми идвата пъти обрива изби на втория ден и се скри на 4 ден.Сега и се белят местата където е имало пъпчици.Не се притеснявай ако температурата е висока и продължи до 7 дни това е нормално за скаралатината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия