Знаете ли как се правят "Ладийки"?

  • 1 428
  • 6
Едно време съм яла от въпросните Ладийки, но не знам рецептата. Запасих се с патладжани и кайма, но не мога и не мога да я намеря. Моля ви, ако някой знае нещо по въпроса, да свирка, че вече ги сънувам.
Благодаря ви   
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Разрязваш патладжаните (става също и с тиквички),издълбаваш леко, посоляваш и обръщаш с издълбаното надолу да се поизцедят.Запържваш каймата с лук и подправки, може и шепа гъби да сложиш и един обелен и настърган домат. Пълниш и слагаш във фурната с един пръст водичка, леко като се позапече,ако искаш може да сложиш и тъничко парченце кашкавал отгоре и пак да хване коричка. Става също и с пълнеж от яйца и сирене. Да не забравиш лекичко да отрежеш дъното на ладийките, за да не се кандилкат.
Ами- това е...
Виж целия пост
# 2
Вчера ядох едни много вкусни в едно заведение. Не са това, което ти търсиш, но си заслужават Grinning
Няколко тиквички се издълбават и бланшират в подсолена вода. Отделно за кратичко се задушават морковчета, карфиол, броколи, картофчета (на ситно) и грах. Подправят се и им се добавя малко сметана. С тази смес се пълнят ладийките, поръсват се с настърган кашкавал и се пекат до хващане на коричка. Аз мисля да ги пробвам със синьо сирене, вместо кашкавал, но не всеки обича Whistling
Виж целия пост
# 3
Патладжаните се разполовяват и издълбават. Оставят се да се отцеди горчивата течност. В тиган се запържват лук, морков, пипер нарязан, издълбаната от патладжана месеста част, домати, чесън, подправки, каима и малко ориз. С тази смес се пълнят "лодките" и се "затапват" с тънки филийки домат. Слагат се в тавичка с малко вода да се запекат.
Виж целия пост
# 4
Нправих ги, отдаван се изядоха. Рецептата на Tsvety си харесах, но не сложих изрязаното от патлаждана към каймата, забравих  Tired
Мнооого бяха вкусни Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Мммм, радвам се, че ти е харесала. Тиквичките по същата рецепта стават също толкова вкусни, само че ти ги препоръчвам студени и поляти с кисело мляко, чесън и копър.  Ако ги правиш с този сос,обаче, не слагай кашкавал. Hug
Виж целия пост
# 6
Аз правя тия ладийки с пълнеж от мляно от мен самата бяло пилешко месо задушено с част от издълбания патладжан, чесън ,моркови и доматен сок.
За подправки слагам босилек и може малко бяло вино
Оставям ги да се запекат в фурната като накрая ръся отгоре с кашкавал или галета
Да ви е сладко!

П.С Моя мъж не яде по принцип патладжан, но така успях да го съблазня че омете тавичката....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия