Депресивни състояния и бременност

  • 1 595
  • 3
Здравейте всички настоящи и бъдещи мами! Нова съм във форума и ми се иска да споделите с мен решението , ако сте имали подобен на моя проблем.
Преди 2 години ми правиха абразио поради несполучлива бременност. Т.е. беше мисед, разбрах, че съм бременна чак във края на втория месец. Нито тестове, нищо не го хвана  преди това за мое голямо учудване  newsm78
Както и да е. Вече отново искам да бебеправим с моя партньор, но проблема ми е, че имам някои проблеми като нервност, безсъние и депресивни състояния и от време на време ми се налага да пия Tranxene. Преди съм взимала в много малки дози Xanax i Lexotan - примерно 1/4 или нещо такова на ден.
Умирам от страх всеки път, когато ми закъснее цикъла, защото той е доста нередовен и въпреки, че уж се пазим, направо съм психясала на тази тема. Страх ме е да не би точно в този момент да съм взимала някой от тези медикаменти. Всъщност страх ме е как ще изкарам 9 месеца без тях.
Зная , че проблема ми е във внушението, но моля ви , имам нужда от вашия съвет и подкрепа.
Благодаря на всички, които ще ми пишат   bouquet
Виж целия пост
# 1
Наскоро имаше темичка за бременност и антидепресанти, можеш да прероиш страниците на форума - мисля, че е отишла на 2 или 3 страница.
В упътването на медикаментите които взимаш - какво пише за бременност?

Имам позната, която имаше подобни проблеми, забременя докато пиеше антидепресанти и всичко си беше наред.
Все пак може да го обсъдиш с лекаря си, не пречи.
Желая ти успех Hug

Ето намерих ти темата, дано ти е полезна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346698.0
Виж целия пост
# 2
Миличка,аз лично не се сещам за по-добро лекарство за депресивни състояния от едно бебче WinkНе се тревожи за глупости,половинка Лексотан от време на време не е причина да не можеш да забременееш или да увредиш плода.А що се отнася до това,че не знаеш как би се справяла без хапчета,ти препоръчвам да преминеш на билкови(има много успешни алтернативи на силните транквиланти) и повече воля PeaceУспех Hug
Виж целия пост
# 3
От 10 години се боря с пристъпи на паника. Който не го е изпитвал, той не знае какво - все едно сте двама души в една кожа. Пиех периодично Сероксат. Година преди да забременея ми го спряха, защото е антидепресант. Минах на Рудотел по 1/4 сутрин. Не че тази доза е възможно да лекува, а просто има психоза при спиране на лекарството. Забременях, продължих да го пия, няма никакъв проблем с такива ниски дози, напротив - ти ще бъдеш по-спокойна и ще избегнеш опасността да се случи нещо от страх, безпокойство и т.н. Вече съм в 36-та седмица и незнайно как преди 7-8 седмици започнах да забравям за дозата лекарство. Бремеността ми обаче е много спокойна, може би това ми помогна. Док дори мислеше да увеличим лекарството, а аз взех че постепенно го спрях. Поне до раждането ще е така, после като психясам пак ще му мисля  Simple Smile Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия