феномена "Интернет"

  • 3 154
  • 59
По повод все по честите изказвания на психолози за интернет пристрастяването се зачудих, дали в действителност хората са вманиачени или просто нещо друго ги привлича във виртуалният свят. Ще ми е интересно да прочета вашето мнение по въпроса "Що е то интернет зависимост? И има ли то почва у Вас? Чувствате ли се зависими? Какво ви насърчава да използвате нета? По-добре или по-зле се чувствате -  от него и без него? По-спокойни ли сте при комуникация "зад екрана"? По-истински ли сте, или дори и тук носите маски?
Благодаря на всички отговорили предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Има, има. Аз от днес провеждам лечение, ако постигна резултати непременно ще се пофаля.
Виж целия пост
# 2
Какви чести изказвания? Има си специализирани клиники,
където бива лекувана тази зависимост. Както наркомания,
алкохолизъм, анорексия и други сериозни психопроблеми.
Предполагам обаче, че в България не се гледа сериозно
на тази зависимост, камо ли пък като на някакъв проблем.
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че мрежата е феномен. А дали човек ще се пристрасти зависи от самия него и с каква цел използва мрежата. Дет` се вика - с ножа можеш да си отрежеш хляб, но можеш и да убиеш човек. С мрежата е същото.
Виж целия пост
# 4
Чааак зависимост.
За мен е от части работа, от части губене на време и забавления.
Използвам го много за учене, сега.
Виж целия пост
# 5
Зависимостта към интернет е една от новите зависимости. В скалата на зависимостите е доста нагоре, доколкото си спомням.
Подлежи на диагносициране на лечение по описания от Лиска начин.
И не е за пренебрегване, защото си носи всичките негативи на зависимостите.
Най-лесно една зависимост се лекува с друга. Но не е препоръчително.
Виж целия пост
# 6
Интерентет комуникацията компенсира липсата на достатъчно време за реални социални контакти. Не е пристрастяване, просто вид компенсация.
Виж целия пост
# 7
В Китай наскоро беше официално класифицирано заболяване "Интернет пристрастяване" , съответно си има клиники за лечение.
човек се пристрастява към нещата доставящи му удоволствие с минимални усилия ....
то си е като етиловия спирт, може да дезинфикцираш може и да се напиеш.
Виж целия пост
# 8
В Китай наскоро беше официално класифицирано заболяване "Интернет пристрастяване" ...

В Китай и Япония драмата е голяма.
Особено покрай самоубийствата - заради или чрез интернет.

Освен безбройните сайтове, създадени специално с цел организиране на самоубийства, има и самоубийци, избрали края си само, защото някой ги е лишил от интернет.

Виж целия пост
# 9
Чааак зависимост.
За мен е от части работа, от части губене на време и забавления.
Използвам го много за учене, сега.
....ааа да ти спре нета  да видим  Wink


Мисля че има доза истина че глобал.мрежа/интернета може да доведе до някаква зависмост  Wink примирно колкото и зависимостта към мобилните телефони  Sunglasses

Виж целия пост
# 10
Наскоро научих, че сина на моя приятелка се е пристрастил до такава степен, че е заплашен с изхвърляне от училище. Почти не става от РС-то, не иска дори да отиде до тоалета, отказвал да се храни. Тя ми разказва - погледа му един такъв празен, не чува какво му говоря. Отговарял И.
Каза ми, че е толкова изморена от това, че вече се чуди дали да не го спира от училище наистина.
Когато казала, че ще му вземе компютъра, той и се развикал: Как така? Аз съм моя компютър. Това съм аз, не разбираш ли?

Допълвам, че е успяла да му го вземе, но сега започнал да бяга от дома за да играе при приятели и зали.

Направо бях в шок. Детето го помня от малко - кротко и послушно. Сега е 16 годишен. Първо го отдадох на лош пуберетет, но колкото повече я слушах разбрах, че става въпрос за друго. Не знаех какво да я посъветвам, освен да го заведе на психолог. Но той не искал и дума да се обели за това. Sad Не зная как ще се справи и въобще в България дали има кой да И помогне.
Виж целия пост
# 11
Има доза истина, но не съм стигнала етапа за лечение.
Но нищо не може да замени живия контакт, емоции, приятелства, любови заключени само във виртуалния свят са като хубава фантазия , бягство от сивото ежедневие.
Само когато знам реално кой е човека отсреща съществува риска от пристрастяване, но то е към индивида, не към типа виртуална връзка.
А да се пристрастя към трупането на бърза и леснодостъпна информация посредством Интернет , тотално го изключвам като вариант за мен. Стара съм, не съм свикнала от детството си с това, да му мислят подрастващите.
Виж целия пост
# 12
...Ще ми е интересно да прочета вашето мнение по въпроса "Що е то интернет зависимост?И има ли то почва у Вас? Чувствате ли се зависими? Какво ви насърчава да използвате нета? По-добре или по-зле се чувствате -  от него и без него? По-спокойни ли сте при комуникация "зад екрана"? По-истински ли сте, или дори и тук носите маски?
Благодаря на всички отговорили предварително!  bouquet
Не мога без интернет.   typeuu Мреж@та е "прозореца ми към света". От тук черпя информация за всичко. Като спре Нета се ужасявам. Не ми е основен източник за комуникации, обаче. Предпочитам срещата, с хора и приятели, да е очи в очи. lalalala Само тогава мога да уловя настроения и емоции.
Мисля, че съм зависима, да. Но тази зависимост не ми пречи, по никакъв начин. Naughty
Виж целия пост
# 13
Ако не се лъжа тази зависимост фигурира в Международния Класификатор на болестите. Т.е. официално я има.

уф, бях написала национален класификатор  Crazy
Виж целия пост
# 14
Абсолютен феномен  Peace
Ей, на сега вместо да изгладя прането, да посрещна мъжо с пантофи в уста,
да му измия краката и да му изпия водата, аз тука чики-рики на компа  Embarassed
Идва ми да се ударя през ръцете  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия