Какви са обичаите за курбан?

  • 4 081
  • 6
Здравейте, аз сам нова във форума, казвам се Бети на 18г. от Враца.Постоянно вземам идеи от вашия форум за ястия и много други и сега искам вече да се включа в разговор с вас,като ви попитам какви за обичаите за курбан, какво се готви..и т.н. понеже утре имам оброк,а го правя от както се знам понеже сам имала много инциденти като малка и просто не знам какво да приготвя.Надявам се, че не съм ви досадила и ще ми помогнете.Благодаря предварително! Blush Blush
Виж целия пост
# 1
Ще  ти  кажа  каквото  аз   знам .На  датата  на  произшествието  или  на  празник  около  него  се  прави   курбана .За  по  голяма  то4ност   говярете  със   свещеник  .тои    ще  ти  каже  кои  е  твоят светец  покровител                                                         По  нашия  краи  го   правим   така  написват  се  3  лис4ета  с   ястия  -  агне  , питка  или риба .теглиш  си  лист4ето   и  което  ястие  ти  се  падне  то  ти   е  курбана.    Но   имаи  впредвид   4е  веднъж   запо4нат    трябва  да   се    прави   всяка   година на  то4ната  дата.
Виж целия пост
# 2
По нашия краи си определяш от какво ще си правиш курбан и на деня го правиш.Питали сме поп за самия курбан и той ни  каза че се прави според това как си го нарекал за 1год.,3год.или за цял живот.
Виж целия пост
# 3
Аз знам, че се коли мъжко животно. Обикновено птица, но може и друго. Прави се на самата дата и се раздава в 3 къщи. Както miceva, каза: еднократно, 3 години или за цял живот. Това се определя в началото, когато се нарочва курбана.
Аз пък се интересувам от рецепта за курбан, от селските събори. Като дете съм била на такъв в Бобошево и имам много "вкусни" спомени. Моля някой от този край да се включи.
Виж целия пост
# 4
Несъм от този район,но мога да ти кажа при нас как се приготвя.
Месото се сварява много хуваво със сол,през това време се нарязва повече зеленчуци лук,морков и чушки.Една част от зеленчуците се слагат при месото,а другата половина в тиган с масло и малко олио се задушават и запържват,слага се брашно,червен пипер и домати,прибавя се към месото.Оставя се да поври още малко и преди да се свали от котлона се прибавят подправките.
Виж целия пост
# 5
Несъм от този район,но мога да ти кажа при нас как се приготвя.
Месото се сварява много хуваво със сол,през това време се нарязва повече зеленчуци лук,морков и чушки.Една част от зеленчуците се слагат при месото,а другата половина в тиган с масло и малко олио се задушават и запържват,слага се брашно,червен пипер и домати,прибавя се към месото.Оставя се да поври още малко и преди да се свали от котлона се прибавят подправките.
  chef "Звучи" много апетитно, благодаря за рецептата! Ще я пробвам непременно. Става за всякакъв вид месо, нали?
Виж целия пост
# 6
По нашия краи си определяш от какво ще си правиш курбан и на деня го правиш.Питали сме поп за самия курбан и той ни  каза че се прави според това как си го нарекал за 1год.,3год.или за цял живот.

 Peace и аз знам така
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия