Вкусно телешко или свинско!

  • 806
  • 4
Момичета, дайте съвет! Другата седмица ще имам повечко гости и ми се иска да е нещо във фурната, че е по-лесно за по-голямо количество,а хем да има приличен вид и добър вкус / като за гости/            Благодая , предварително, ако някой по-свободен се отзове!
Виж целия пост
# 1
Аз приготвям свинското на цяло парче.......осолявам,ръся с чер пипер,черв.пипер и накрая намазвам цялото със смес от 1 малка коф.сметана смесена с 4-5 с.л.горчица.Пека в малка тавичка с мазнина ,завивам с фолио и пека на не повече от 180 градуса 2.5-3 часа като накрая отвивам да се запече и го обръщам да се зачерви от вс.страни.Правя си и отделно гъбен сос с топ.сирене и при поднасяне месото го режа на филийки и слагам сос отстрани Peace
Виж целия пост
# 2
Заповядай

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231610.msg5241505#msg5241505
Виж целия пост
# 3
И аз ще правя нещо подобно за гости утре вечер, месо, още не съм решила какво , мисля обаче че ще взема пилешко , лук, гъбки, топено сирене, сметана, или кисело мляко с горчица. Тъй като ще сме повече души, ще изпозлвам теракотения гювеч, ред месо, ред зеленчуци, наливам малко вода , вино, накрая заливам със сметаната и подравки.
Виж целия пост
# 4
Тия дни правих много вкусни пържолки ето така:

Дебели пържоли от плешка (бяха 6 бр.) поръсих със сол и черен пипер, сложих ги в тавичка с олио и сложих малко вода. Изпекох ги във фурната, като ги обръщах на всеки 20-тина минутки.

Отделно изпържих гъби (1 кг), нарязани на филийки до пълното извиране на водата. В чаша и половина гореща вода разтворих 8 триъгълничета топено сирене и добавих към гъбите. Добавих и малко сол. Разбърках и цялата смес изсипах върху пържолките. Запекох за 10-тина минутки. Сервирах с картофено пюре.

Отне ми 2 часа с рязането на салатката. Grinning

Много вкусно се получи:

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия