410 дни платено майчинство - мисията Е възможна

  • 37 337
  • 627
Във връзка с обсъждането на законопроектите за държавния бюджет и бюджета за ДОО за 2009 г., Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" (СНБМ) организира пресконференция на тема "410 дни платено майчинство - мисията Е възможна". Ще бъдат представени конкретни проблеми, залегнали в проекта за държавен бюджет за 2009 г., които противоречат на заявените политики за стимулиране на раждаемостта и отглеждането на деца в България и целят явното дискриминиране на жените, избрали да останат и да родят в страната си.

Пресконференцията ще се състои на 23 ноември 2008 г. (неделя) от 11,00 ч. в национален пресклуб БТА.


СНБМ иска публично да изрази категоричното си несъгласие във връзка:

1. Отпадането на предложението за удължаване на срока за получаване на обезщетение за бременност и раждане от 315 на 410 дни, както и невярната и некоректна интерпретация от страна на МТСП на текстовете от проекта на Директива на ЕС, изменяща Директива 92/85;

2. Липсата на предложение за промяна на майчинството за близнаци въпреки поетите ангажименти от страна на МТСП да иницират такава.


Участници в събитието ще бъдат актрисата Елена Петрова и журналиста Крум Савов, лица на организираната от Сдружението инициатива през 2007 г. срещу неравностойното третиране на семействата с близнаци.
Виж целия пост
# 1
 Хайде успех!  Peace
Виж целия пост
# 2
Дано начинаниети да е с успех! Praynig
Виж целия пост
# 3
Здравейте, момичета!
Моля, дайте ми информация как мога да се присъединя към сдружението,както и да участвам в подобни страхотни инициативи!
Аз мисля също като вас, че нещата могат да се променят единствено с наше активно участие.
За съжаление не съм от София, но може и да дойда.... Каузата си струва.
Виж целия пост
# 4
Извинявам се, че чак сега видях по-долу начина за регистрация, но виждам, че почти всички са от София, а аз съм от Ст.Загора. Сигурно не бих могла да бъда полезна.
Виж целия пост
# 5
Привет!

Ако имаш желание да се присъединиш към сдружението, ще се радваме да имаме член от Стара Загора.  Peace

Извинявам се, че чак сега видях по-долу начина за регистрация, но виждам, че почти всички са от София, а аз съм от Ст.Загора. Сигурно не бих могла да бъда полезна.
Виж целия пост
# 6
Извинявам се, че чак сега видях по-долу начина за регистрация, но виждам, че почти всички са от София, а аз съм от Ст.Загора. Сигурно не бих могла да бъда полезна.

Можеш, можеш - стига да искаш. Градът не е лош Wink, а по мое лично мнение напоследък се развива повече от добре.

Пътища - съвсем добре т.е. достъпни;
Х-ли - намножиха се напоследък т.е. и туризъм се развива;
Детски площадки - само около центъра имам реални впечатления, не са толкова качествени като в гр. Кюстендил, но ги имате, дори люлки с твърди връзки.

Оплачи се де, от името на мамите в СтЗ?
Няма работа за образованите млади......

Има обаче от големите вериги магазини, малко извън града...... и сега дори строят МОЛ.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на момичетата, които ми писаха за поканата!
Ще изпратя формата, надявам се да ме приемете! Разбрах, че най-малкото ще бъда информирана за събитията, пък и както писах може да отскоча до София, ако намеря кой да гледа малкия звяр.
А за Ст.Загора- хубав град е, зависи къде живееш. Моето бебенце е на два месеца само и още нямам впечатления от площадки, градини и др., омъжена съм и живея тук едва от 1година. По образование съм юрист. Най-сладката професия, тази,която ти носи най-голямо удовлетворение е да си майка.Та в този дух- Как ще продължи кампанията за удължаване на платеното майчинство?
Виж целия пост
# 8
Благодаря на момичетата, които ми писаха за поканата!
Ще изпратя формата, надявам се да ме приемете! Разбрах, че най-малкото ще бъда информирана за събитията, пък и както писах може да отскоча до София, ако намеря кой да гледа малкия звяр.
А за Ст.Загора- хубав град е, зависи къде живееш. Моето бебенце е на два месеца само и още нямам впечатления от площадки, градини и др., омъжена съм и живея тук едва от 1година. По образование съм юрист. Най-сладката професия, тази,която ти носи най-голямо удовлетворение е да си майка.Та в този дух- Как ще продължи кампанията за удължаване на платеното майчинство?


ООООО, искам още!
Маме юр - просто не съм в състояние да не ти се радвам! Като поотгледаш детенце да се примъкнеш не само в СНБМ!
Къде го завърши това, отвратителното?
Виж целия пост
# 9
МОЛ-а работи вече почти месец, строят още 3 Rolling Eyes
успех на инициативата, аз ще съм особенно радостна ако го реализират, моето дете е след лечение на стерилитет /3 години по лекари, естествено предимно частни/, сами си посрещахме разходите, със втората бременност за наша радост се получи доста бързо, работих до скоро /въпреки, че работата ми е предимно свързана с физическо натоварване, но не мога да си позволя да си остана вкъщи на 220 лева/, осигурявам се допълнително, съответно детски няма да вземам, така както не вземах и първата година след раждането на първото дете /тази година успях да се класирам/
Виж целия пост
# 10
 descreet, заявлението ти вче пристигна.  Grinning Peace
Виж целия пост
# 11
Здравейте и от мен. Аз също бих искала да се присъединя към Сдружението и да участвам в негови инициативи. Днес подписах Петицията в подкрепа на платеното майчинство и я разпространих за подкрепа сред всички мои познати по скайп и имейл. Готова съм да се ангажирам с разпращането й по институции и медии.
Казвам се Милена, майка съм на 5 месечна щерка и съм от Айтос. По професия съм педагог.
Виж целия пост
# 12
Разкажете как мина пресконференцията на 23.11.
Виж целия пост
# 13
 Добре си ни дошла, пусни си заявление, повече подробности как да станеш наш член -   тук
Виж целия пост
# 14
Мариса, благодарим ти за подкрепата. Бръмнали сме покрай кръглата маса вчера и днес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия