Бавно, но методично унищожавам своя дом!

  • 2 873
  • 27
Имали ли сте такива дни? А такива случки?
Ще ви разкажа какво поломих днес:
слагам си на котлона кафеварката и предвкусвайки едночасов престой във форума с чаша ароматно кафе и цигарка, се запилявам из къщи. По едно време реших, че кафето вече е станало и отивам да видя. И какво да видя! С тъпия си акъл съм включила не малкия котлон, където съм сложила кафеварката, а другия, на който /понеже не го използвам почти/ съм тупнала тостера, елегантно събран върху иноксово подносче Цептер. Та въпросният тостер, добре опечен, пуши като за световно, ама димът много, много не се усеща, защото съм включила абсорбатора /пушач като мен все отнякъде трябва да се проветрява през зимата!/. Подносът - огънат като макарон, а филийкопекачът - сгърчен отгоре му като ..... като друг макарон, ама добре препечен. Пушилка - до Бога. А пък чисто нова машинката беше, да му се не види. А кафе няма, разбира се! Как да се свари, като не съм му пуснала котлончето. Идеше ми да се гръмна.
Половин час по-късно, успокоена с една чаша бира, влизам в банята и виждам, че казанчето църцори. Решавам да регулирам поплавъка /понякога се самоизважда от рамото, на което е закачен и не затваря добре крана/. Пъхвам ръчица в ледената вода и какво точно направих, не знам, ама и рамо, и поплавък ми останаха в ръката. С една дума - отчупих го. Вързах с една телчица /като примерен български майстор/, ама не ще да работи като хората - още повече започна да църцори.
Да ви кажа честно, излизам навън. То, ако продължа да си стоя вкъщи, ще изпотроша всичко!
Поне да не бяха в един ден и двете злини.

Вие унищожавате ли? А какво?
Виж целия пост
# 1
Имала съм,разбира се.Дето се казва:"Каквото пипна-
пипката го хваща!"В такъв момент спирам всичко и
сядам.Да се успокоя.
Не се ядосвай-почти на всеки се случва!
Виж целия пост
# 2
От една партия сме  Laughing
Слава богу, че имам такива случки веднъж в месеца...  Laughing
Ще варя картофи, слагам тенджера с вода и картофи, включвам си котлона и отивам в другата стая...
ти тостер, аз мини саксия ... дима беше ужасен   Whistling
друг ден - боб, всичко по процедурата, отивам до пазара,
виждам приятелка  ooooh! , кафе, връщам се - черен дим от терасата  Whistling Whistling Whistling
Виж целия пост
# 3
Виж какво, стой далеч от децата и  погледни от хубавата страна  newsm62, все пак дотук разбрах поне три нови придобивки- тостер, поднос и казанче, ама все пак до довечера има време.
А иначе на въпроса ти- да и аз имам такива дни, онзи ден бутнах дъската за гладене с вратата, ютията се олюля, падна и заби нос в хубавия нов естествен паркет. В стария апартамент реших да измия новата батерия на мивката да лъсне, да ама преди това съм пускала гореща вода, която направи реакция с препарата и батерията почерня преди да сме я ползвали  Mr. Green.
Виж целия пост
# 4
Варила съм картофи, докато се опекат. Blush
А после хвърлих тенджерата.
Виж целия пост
# 5
Хехех  Joy Joy Joy
Това е за клуб "Акъла ми е малко , а пък  ръцете ми пречат "  hahaha
Много хора сме там.
Оня ден режа на една новичка пластмасова дъсчица лук..сипвам в тигана и слагам дъската до него, бърках, мотках се до хладилника и ...като се обърнах-дъската се стопила  Whistling..остави това ми залепнала на плота  Crazy
Виж целия пост
# 6
Често и аз имам такива преживявания.След такива дни мъжът ми често казва-Ти си Поразяващата ръка.Веднъж включих скарата и понеже беше голяма гъчканица на плота не знам откъде ми дойде идеята да я сложа върху фритюрника.Опекох си пържолките и като отместих скарата-изненада.Капака на фритюрника се стопил.И се започна едно лутане за резервни части,ужас.Не знам дали някой от вас е поръчвал части с марка Мулинекс,но мога да ви посъветвам да не го правите.Направо ми одраха кожата!
Виж целия пост
# 7
Доколкото ти е възможно погледни от добрата страна. Ако абсорбатора не работеше, работата щеше да бъде много по-зле.
Правила съм подобна беля с нещо изкуствено върху котлона и се наложи да отворя и да проветря, за да не се издушим. Абе, направо се евакуирахме пред блока с голямото ми дете - беше дни преди да се роди малката. За да съм докрай честна, белята стана, защото хукнах да пишкам - знаете как е на финала  Simple Smile Живописна картина бяхме, миришеше и на тротоара  Grinning
Виж целия пост
# 8
Така сварих преди дни едно прясно мляко, че опекох тенджерата.Остави другото, ама то кипяло, кипяло върху печка под печка ...В кухнята беше ужас.Хубавото от цялата история е, че се наложи мъжът ми да почисти, понеже дъщеря ми не се отделя от мен . Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Фритюрника при нас разтопих го след като сложихме вътрешна изолация на кухненската терасата. Там е само готварската печка и кофата за боклук, фритюрника стои до печката на едно плотче, само че след ремонта, отеснява и и при първото ми готвене на газовия котлон се стопи фритюрника. Слагаме абсорбатор по точно мъжът ми го слага проверява дали е стабилен и той пада, корпуса иди доди, че  му развалиха фасона, но като не тръгна бях бясна, че няма да ни признаят и гаранцията. Добре, че успя да го ремонтира, поне работи. Стъклото на витринката на секцията в хола се счупи, не разбрах как, офф, много са.
Виж целия пост
# 10
Аз съм същата картинка. Случката се случва преди година и половина (няколко месеца след като бях заживяла в апартамента на тогавашното ми гадже, понастоящем супруг).
Чакам гости с преспиване за 2 дни, ще ходим с тях заедно на сватба. Сутринта тръгвам за работа, стоя си на спирката (имаме служебен транспорт) и ми се обажда шефа ми -автобуса се счупил, да съм се прибирала. Е, пощурях от радост - тъкмо време да почистя максимално добре! И се започва едно чистене. По едно време от нашата спалня се чува трясък - отивам и познайте - едни енциклопедии като съм бърсала праха съм ги разместила и те бутнали бутилка червено вино (подарък за баща ми от мъжа ми, който го беше донесъл от международна командировка). Разбира се по законите на Мърфи, бутилката пада от секцията, която е на 1.5 м. от земята върху чисто новия ми стъклен кантар - в резултат на което той почва да си показва на дисплея всички възможни буквички и цифрички. Но това не е всичко - разбира се цялата стена е олята с червено вино и прилича на сцена от " От местопрестъплението". Стаята мирише на джибри, а там ще спят гостите ooooh!
В яда си отивам да взема гъби да попия и бутам на земята кръгло голямо огледало - както се досещате плочките не прощават! Sad
Тъкмо в общи линии вкарах в ред стаята, отидох да мия банята и тоалетната  - остана ми в ръката капака на тоалетната чиния - едното пластмасово болче явно беше решило, че точно днес му е времето да се скапе. ooooh!
В това време се прибира мъжът ми и аз избухвам в рев, той се опитва да ме успокои, а аз го питам - ще ме изрита ли, защото съм му разрушила апартамента. Rolling Eyes Той умря от смях. На другия ден ще караме булката на сватбата, обаче седмица преди това ни откраднаха оригиналните тасове и мъжа ми настоява да излезнем и да купим. Обличам се, грабвам дамската чанта, прегръщам я и слизам на паркинга на магазина - поглеждам и виждам по панталона си огромно петно от червено вино - явно е пръснало върху черната кожена чанта! То пак беше един рев! Cry
Като дойдоха гостите аз бях цялата подута, толкова не бях плакала с години!
П.П. Имам смътен спомен,че още "случки" ми се случиха този ден, но мъжа ми го няма да ми ги припомни.
Виж целия пост
# 11
Аз чак такива поражения не нанасям, но мъжа ми има един колега, който е уникален "Всичко, което пипне, съхне.....трябвало с ръкавици да пикае" Laughing
Та същия хваща един къртач за 2 минути и отваря работа за 2 часа. Отива да светне някакви лампи (по своя инициатива) и какво е натискал спира захранването на някакъв двигател и блокира цяла инсталация за преработка на чакъл и пясък, чието пускане при подобно неадекватно спиране отнема 4-5 часа......това са най-пресните постижения.
Виж целия пост
# 12
baibibi -не се коси...
Можеш да си горда, че си ползвала българската технология "СТЕЛ".
Хората си имат "стелт", а ние "стел"  Joy

Но съм имала и аз много такива каръщинки. И аз си стопих една паница на котлона, понеже съм искала да пусна другия. Важното е да сме здрави  Hug
Виж целия пост
# 13
Сега се сетих - като студентка сложих да варя яйца, обаче съседката ми се обади да пием кафе и да видя какви парцалки си я купила. Та отидох у тях - врата срещу врата бяхме и се започна.... по едно време мирише зверски на нещо гадно   #Crazy и аз намилам - в тоя пенсионерски вход само такива неща стават - кой идиот е забравил нещо, че така смърди. Та отворихме прозорците, изпихме си кафето, излизам в коридора на входа и отварям моята врата  Sick, само дето не припаднах. Яйцата станали черни, адски противна миризма се носи навсякъде...... с месеци след това ми миришеше.
Виж целия пост
# 14
И аз съм терминатор  Mr. Green
Веднъж капака на тенджерата под налягане просто изхвърча. В резултат имаме "белег" на тавана и ни заминаха котлоните. Още бяха в гаранция, ама не посмях да ходя в сервиза и да разправям какво им се е случило, направо купихме същите, но пък си имаме резервни части! Абсорбатора се изкриви от удара, а понеже свеки се беше насъскала да готви шкембе-чорба, подозирам, че още имаме свински карантии по недостъпни за нас места из кухнята! Тая тенджера никой никога повече не я пипна  Laughing
Кухничка, керамични котлони, над тях абсорбаторче - всичко новичко след гореописаната тотална щета, а аз ще пържа картофки на фритюрника. Пльосвам го върху котлоните, за да може абсорбатора да дърпа пушека и незнайно как и защо съм включила и котлоните    Плюс това реших да пуша на компа, докато загрее мазнината та свинщината беше пълна! Обаче да знаете, че ако пластмаса ви се разтопи върху керамиката и не е много - може да се изчисти с внимателно тръкане около три денонощия.
Последния път, когато правих кекс успях да разсипя брашното из цялата кухня, да вдигна бъркалките на миксера, докато още се въртят и с половината тесто докарах ефект на пръскана мазилка, а на финала бутнах една вазичка от високо, която ако ме беше халосала - нямаше да пиша в темата!
Има и още... ама айде да не се излагам повече  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия