Кърмене 12 месеца и полезната информация в кърмата

  • 494
  • 8
Здравейте кърмещи майчета!

Днес една позната ми каза, че е хубаво да кърмя детето ми поне 12 месеца.
Естествено , че е хубаво да се кърми и повече, максимално много време.
При мен обаче кърмата ми намалява. Беба не иска много да суче, но аз съм упорита и се изцеждам и й давам кърмата. Говорихме с моята позната докога ще мога така да упорствам. Ясно ми е, че много дълго не можем да продължаваме така.
Въпросът ми е чувалили сте за това , че е хубаво да се кърми поне 12 месеца? Според моята позната така се правел пълен цикъл на кърмене за годината. Важно е детето да бъде кърмено през всеки месец от годината. Така за всеки месец чрез кърмата то си взема необходимата информация (за това как да се справя например с различните състояния на организма през годината и много друга информация). Незнам каква точно информация се взема, но съм сигурна, че ще е много полезна. Но ми прозвуча интересно и исках да го споделя с Вас и да чуя вашето мнение. Мислите ли , че състава на кърмата се променя всеки месец от годината и е важно да се направят лълни 12 месеца, защото така се завършва един полезен цикъл кърмене?
Виж целия пост
# 1
Извинявай аз съм кърмила година, но това ми се струва поредния мит  Sick кърмиш колкото искаш, можеш, прецениш че е добре за детето... това според мен е най-полезното  Embarassed
А за състава, естествено че се променя, нали папкаш различни неща, различните сезони  Wink
Виж целия пост
# 2
Не, не мисля, че има сезонност в състава на кърмата. Но познатата ти е права, че е добре бебето да е кърмено 12 месеца. Даже последните препоръки са за кърмене 24 месеца.

А на теб в движение да ти препоръчам да не продължаваш с това цедене и даване с шише. Така наистина ще ти е трудно да продължиш дълго време. Виж в библиотеката на форума - има няколко статии как да се справиш в тази ситуация.
Виж целия пост
# 3
Поздравления за твоята позната. Просто си кърми и вярвай че правиш най-доброто за бебето си. В Библиотеката на форума има няколко статии за кърмене след годинката, прочети ги и мисля че ще ти станат ясни доста неща. Аз също все още кърмя дъщеря си, защото съм убедена в полезнстта на това, което правя.
Поздрави!
Виж целия пост
# 4
Я, тъкмо съм закръглила два цикъла, сега напред към трети  Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз това с "информацията" не съм го чувала досега, но радвам се,че заформихме пълен цикъл LaughingНадявам се и втори да заформим, живот и здраве Praynig
Виж целия пост
# 6
Аз само не разбрах, ако кърмим 10 месеца например и цикъла не е затворен какво  Thinking

Правилно ти е казала познатата, че е добре да се кърми до година (че и повече), но нещо доводите и малко ми звучат... как да кажа... #Crazy
Виж целия пост
# 7
Аз само не разбрах, ако кърмим 10 месеца например и цикъла не е затворен какво  Thinking

Правилно ти е казала познатата, че е добре да се кърми до година (че и повече), но нещо доводите и малко ми звучат... как да кажа... #Crazy

И на мене така съмнително ми е нещо .....Значи аз както разбрах - за всеки месец кърмата носела информация как организмът да се справя с различните климатични условия, типичните за съответния сезон вируси и т.н.Значи ако си кърмила 10 месеца, за останалите два бебето ти няма да знае каква е хавата и като дойдат - я, изненада hahahaКърмата е хубаво нещо, ама чак пък толкоз "умна" не ми верва newsm78
Виж целия пост
# 8
Аз също четох тук някъде из Библиотеката, че кърмата е велико нещо и състаът `и се променя през отделните периоди. При студено време става по-гъста и калорична, през горещините - по-водниста, за да задоволява жаждата. Такива ми ти работи! Ама, за кърмата като носител на информация не съм чувала.

Недей да `и даваш с шише, че така ще се научи на лесното и ще откаже да суче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия