Антибиотик - колко често

  • 1 179
  • 5
Здравейте, искам да попитам, колко често ви се налага да давате антибиотик на детето си? И колко скоро след като е пило антибиотик отново го пращате на детска градина. Моята дъщеря е за първа година в детска - 1 група. В момента е на 3 години и 1 месец. До сега е пила 4 пъти антибиотик. Което аз нямам представа дали е малко или много... но така или иначе се налагаше да пие. Започна да боледува доста често откакто тръгна на градина. Сега за пръв път по-сериозно. Нормално ли е това? Колебая се дали да не разредя посещенията на градина през студените месеци. Иначе детето ходи с голямо желание. Харесва и там, научи много неща, стана по-самостоятелна...
Виж целия пост
# 1
Рая е изпила два антибиотика през живота си, лошото е, че ги изпи почти наведнъж, беше с двустранна пневмония, не добре излекувана , повтори я. Месец след това не е посещавала детска ясла ( беше на ясла още)- периода зимен - декември, януари.
Това е и единственото и сериозно боледуване, дано и то да си остане Praynig. Не съм си мислила никога да я спирам зимните месеци, просто давам имуностимулиращи препарати !
Виж целия пост
# 2
Откакто е тръгнал на ясла се започна и с болестите...! ooooh!(тогава и по 2 пъти в мес.) Почти всичко налично в аптеките и за възрастта му го е изпил. Crazy
Спирала съм го за по 6мес. и после пак... Tired
Замислям се вече за хомеопат. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Не е пила никога АБ.На градина е от септември.Давам много коластра и водорасли и се оправяме за сега.Ще видим по нататък.
Виж целия пост
# 4
Много са толкова АБ за това време. Миналата година октомври-ноември малката изпи 3 АБ и я спрях от яслата. От септември е на градина - ходи две седмици, две си е вкъщи, но АБ е пила само 1 път заради гнойна ангина. Но ако зачести с антибиотиците пак ще я спра. Голямата беше така, спрях я и 2,5 г.не беше пила АБ.
Виж целия пост
# 5
До сега не й е изписван антибиотик.

Едва ли има някаква норма. Пие се, когато се наложи, т.е. когато има доказана бактериална инфекция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия