относно въвеждането на ново пюре и алергия

  • 1 530
  • 5
Здравейте мами!Днес дадох за пръв път на моето бебче пюре от праскова- в 10 ч. Сега по лицето има няколко пъпчици-дребни и червени.По тялото няма, няма разстройство-въобще други признаци няма.Може ли да е алергия или нещо друго? Бебка е на 6 мес.и 10 дена.Още нямаме зъбки,но ги чакаме всеки момент. Преди 1 месец дадох банан - изпъпчи се по същия начин само по лицето и оттогава не съм давала банан под каквато и да е форма.Може би избързах с прасковата? От кайсията нищо и няма. Бъдете здрави! 
Виж целия пост
# 1
Изчакай да минат пъпчиците и след 2 седмици дай отново. Тогава ще си по-сигурна.
Да, възможно е да е алергична проява.
Виж целия пост
# 2
Възможно е да е алергична реакция. Затова мъхестите плодове се въвеждат предпазливо.
Това, че от кайсията нищо й няма, може да не означава нищо-не всички кайсии са мъхести, има и немъхести сортове. Не знам от какви кайсии е било пюрето, което си дала.
Щом и към банана детето ти е проявило реакция, ще трябва да въвеждаш новите и особено рисковите храни наистина предпазливо.  Peace
Виж целия пост
# 3
Да,може и да е алергична реакция.Спри за известно време пюрето от праскови и после поднови опитите.
Първото плодово пюре на сина ми беше пюре от банан/на 5 и половина месеца/.Когато му го дадох за първи път,той се обрина много,по цялото тяло.Получи и запек.Реших,че е алергична реакция и спрях даването на банан.
Като навърши 7 месеца и пак го пробвах с банан-е прие го много добре,обривите не се появиха отново.Дори сега си хапва и пресен плод банан. Wink
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички отговорили. А пюретата които й давам са само но "хип" и "семпер"-кайсията беше на хип,прасковата-също.Ще изчакам с прасковата и банана-няма да давам поне месец.
Виж целия пост
# 5
Моето бебе често има пъпчици по лицето, най-вече по брадичката, но никога не ги отдавам на алергична реакция - по-скоро на това, че непрекъснато нещо лапа, текат лиги и прочие.
Има и нещо, което се нарича бебешко акне, то пък съвсем не е опасно


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия