Невероятни палачинки

  • 107 145
  • 221
Днес направих палачинки по ето тази рецепта и смея да кажа, че са най-вкусните ми досега (правила съм доста пъти при това). Отдавна надничам в този сайт и след един страхотен първи опит не се замислих и за втори Peace Искам да споделя удоволствието и с вас Hug



1 ч.ч (140 г) брашно
2 ч.л. бакпулвер
2 с.л. захар
1/4 ч.л. сол
240 мл прясно мляко
2 с.л. безсолно масло, разтопено
1 голямо яйце, разбито леко

Брашното, захарта, солта и бакпулверът се смесват в една купа. В друга се смесват яйцето, млякото, маслото. Брашняната смес се изсипва наведнъж към яйчната и се разбърква кратко само докато съставките се смесят. Продължителното разбъркване (или разбиване) прави палачинките по-жилави. Пържат се в намазан с разтопено масло тиган (аз предпочетох олио, защото маслото ми загаряше и тиганът запуши). Сипва се по около 1/4 ч.ч. за палачинка, когато се зачерви отдолу и се появят дупчици отгоре се обръщат (стават мноооого бързо). Извадените палачинки се намазват с масло.
Излизат около 8 бр палачинки с диаметър 10см. Пише, че се нахранват 3-4 души, но у нас стигна само за двама Joy

Бон апети!
Виж целия пост
# 1
изглежда умопомра4ително Hug
браво
Виж целия пост
# 2
Лелеее чудо! Непременно ще ги пробвам ! newsm10
Виж целия пост
# 3
Имам изпитана рецепта за пенкейкс/от форума е, но чия- не помня Blush/.
Ще пробвам и тази.
Благодаря! Наистина изглеждат много вкусно. А с малко сладко отгоре...ммм.... Sunglasses
Виж целия пост
# 4
Правила съм същата рецепта отдавна, но нещо не ми допаднаха.  Shocked
Виж целия пост
# 5
Аз отдавна съм се отказала от традиционните наши палачинки.Повече харесваме пенкейковете и само такива правя.
Виж целия пост
# 6
Изглеждат страхотно тези пенкейкс,май още сега ще ги спретна за закуска на детето.
Виж целия пост
# 7
Изглеждат страхотно,в нас палачинките ги приготвя мъжът ми  Blush прави ги божествени,но определено ще го изненадам с тези Laughing
Виж целия пост
# 8
аз съм фен на тъничките, но може и тези да приготвя. Предпочитам ги със солена гарнитура обаче-лютеница, топено сиренце, кашкавалец, маслинки Crazy
Виж целия пост
# 9
Въпреки че на снимката изглеждат доста дебелички аз ги докарах малко по-дебели от катми. Но мисля, че очарованието е във вкуса им, не чак толкова във вида или размера Peace
Виж целия пост
# 10
Изглеждат неустоимо!!!
Колко горе-долу трябва да са дебели?
Виж целия пост
# 11

И аз ги харесвам. Моите също стават по-тънички от показаните, но ги правя с кисело мляко.Ще пробвам и с прясно.



Виж целия пост
# 12
Към същата рецерта добавям лъжица две кисело мляко, така винаги стават крехки и пухкави Peace
Виж целия пост
# 13
Ще ги пробвам, винаги досега съм правила традиционните палачинки. Тези изглеждат чудни  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Правя американски палачинки доста често. Бях пускала рецептата тук, разликата е само в количеството на продуктите. Моите ги правя по-малки, слагам по 2 суп. лъж. от сместа и без мазнина в тигана (те си имат вътре масло). Хубавото е, че стават много бързо, различни са от нашите традиционни - пухкави. Много вървят поляти с някакъв сироп Crazy.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия