Кое е пове4е в детските градини - плюсовете или минусите ?

  • 3 123
  • 45
Пускам темата, защото напоследък съм в едни размисли....
Кандидатствахме тази година , ама не ни приеха.Първона4ално съжалих, ама напоследък от разли4ни места слушам само лоши неща за детските градини....как ги тъп4ат само с филии, как им разменят дрехите, дори бельото, как бършат с една носна кърпа носовете на няколко деца, как не им дават да пият вода, как предпо4итат да им пуснат филм4е на ДВД вместо да ги занимават с нещо, как ги карат да бършат пода акоси разлеят 4ая и тн...какви ли не дивотии.  Shocked
Мисля, 4е за децата е хубаво да са сред други деца, ама....
Взех да се замислям дали по-добре е за детето да ходи на градина или да не ходи  newsm78
Виж целия пост
# 1
Всеки ще защити своя избор. Според мен минусите бяха повече от плюсовете и затова ги спрях от градина. Важното е, че опитахме.
За други родители плюсовете ще са повече и ще продължат да си водят децата на градина.
Зависи какво искаш и какво търсиш. Както се казва, какви са ти целите и ресурсите. Във всеки случай ще трябва да преглътнеш хапа с телевизора, с боледуването поне в началото, може и яденето да не е достатъчно. За водата не е като да не им дават нарочно, но и никой не ги подсеща да пият и затова вечерта вкъщи сякаш детето иска да изпие всичката вода на света. Вечните разправии за санитарните материали, за сополите и т.н. Много зависи от това на какви учителки ще попаднете. При моите на едното дете учителсите бяха супер, но на другото бяха като на каторга и вечно мрънкащи.
Виж целия пост
# 2
Нас ни приеха в детската градина, ама още не сме тръгнали, защото беше в ремонт. Ще тръгваме от декември. Ще следя темата.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми ходи 2-ра година, но аз все още не знам  кое е повече. На моменти и харесва и ходи, след това мрънка че не иска и така на приливи и отливи сме. За сополите не, не ги бършат в една и съща кърпа, за филиите, да дават им, за ДВД пускат чат пат, но не е редовна практика и определено ги занимават. Всеки ден имат занимания, задължителни. Музика 2-3 пъти седмично, пластелин, водни бои, темперни, обсъждат сезони,плодове, зеленчуци,празници и т.н. При нас проблема е следобедния сън. Не спи, и вкъщи не спи и това там и е голяма мъка.   
Виж целия пост
# 4
за мен лично плюсовете са повече. не мога да кажа нищо лошо за нашата градина.
децата ми също изглеждат щастливи.
Виж целия пост
# 5
Зависи, като изключим болестите, само плюсове намирам аз, но не е без значение и каква градина ще избереш. Ето, на мен например, не са ми предлагали телевизионен хап.
Ако ще се вживяваш в нездравословното меню/това се сетих просто/, по- добре е станало. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Засега минусите са ми повече и това е причината съзнателно да не искам да го пускам на ясла..
Догодина не знам дали ще го дам на градина, но тогава ще е по-голям и се надявам ако има пролем да ми казва.. Той и без това всичко отдавна си казва и разказва.. Ако има някакъв проблем както четох веднага го спирам!
Направо ми настръхват косите като чета по темите, как не им дават да пият вода, да пишкат, да акат.. това и на животно не бих го причинила  ooooh!
Виж целия пост
# 7
Само болестите отчитам като минус аз. Но и този минус е доста ограничен предвид стригия сутрешен контрол на влизане(проверяват им гърлата).
Всичко останало са плюсове.
Виж целия пост
# 8
Само болестите отчитам като минус аз. Но и този минус е доста ограничен предвид стригия сутрешен контрол на влизане(проверяват им гърлата).
Всичко останало са плюсове.
В нашият случай  също плюсовете са повече от минусите.Решението си е изцяло ваше.Също е много важно на какви педагози ще попаднете.Аз лично съм страшно доволна от градината на дъщеря ми,живот и здраве,малкият ще заеме нейното място в групата,надявам се,де,че с тая суматоха...
Виж целия пост
# 9
Като начало не се връзвай на градски легенди, не всички градини са еднакви.
Освен това, ако има някакъв проблем - казаш си и се решава Simple Smile

Записах я с доста смесени чувства, защото аз самата мразех градината като дете, но единствения минус, за който се сещам при нас са сутрешната и следобедната закуска. Първата избягваме като ходи от 9 ч. и закусва вкъщи. Втората - тя сама не приема в половината дни от седмицата, така че не е определяща.

Е, връща се с някоя друга научена глупост, но дали ще я научи на площадката пред блока или в градината, все тая Laughing
Виж целия пост
# 10
Зависи от градината, учителките.
Аз от нашата ясла съм страшно доволна.Сестрите са много разбрани и ентусиазирани.Със сигурност занимават децата, а не им пускат цял ден филмчета.
За храната  - като гледам менюто не виждам да ядат филии всеки ден.
Не могат да се слагат всички детски заведения под един знаменател.

Виж целия пост
# 11
Не могат да се слагат всички детски заведения под един знаменател.

Не могат, а трябва..
Трябва да има контрол от някъде нали .. Но общо взето всяка градина, директорка и госпожа си правят каквото си знаят..
Виж целия пост
# 12
Аз също съм доволна от факта, че детето посещава детска градина. Когато тръгна за първи път бе едва на 2 г. 6м., носеше памперс и бе изключително несамостоятелен. Сега е едно пораснало момченце, което се храни, облича и къпе само. Знае цели изречения на немски, може да събира и изважда до 3, рецитира стихчета, пее песнички, танцува, спортува. Преди бе срамежлив и некомуникативен. Сега сам търси контакт с други деца, включва се в общи игри. Изобщо порасна много пред очите ми и то главно благодарение на учителките в детската градина. Само да не боледуваше често... Това е единствения минус за мен, но се надявам с течение на времето и това да отпадне като притеснение.
Виж целия пост
# 13
Зависи изцяло от конкретния оценяващ и конкретния обект на оценка.
Гледам, обаче, възрастта на детето и май става въпрос за ясла, не за градина. Ако е така тук, според мен, независимо от яслата, минусите са в пъти повече. Бебетата и малките деца нямат нужда да съжителстват целодневно с други деца и да им се поставя режим на живот отвън, несъобразен с техните нужди.
Винаги съм се замисляла, че е много правилно измислено наименованието- "яслата" си е точно ясла, "градината"- нещо по- различно.
Виж целия пост
# 14
Всичко зависи от конкретната детска градина. За нашата мога да говоря само суперлативи. Няма от какво да се оплача, синът ми ходи с желание (в момента е трета група), а двете му госпожи са просто перфектни.
Имам доста широк приятелски кръг, също така доста колежки-жени, съседки из квартала... Около 95% от МОИТЕ ПОЗНАТИ са доволни от детските градини.
Един съвсем добронамерен съвет - не вярвай на всичко, което чуеш  Sunglasses От край време сме страна на слухове, на речено-казано-недоказано, на шушукания и мърморения "под сурдинка"... НАИСТИНА недоволните майки се борят за правата си с всички средства. Щом само мърморят, а нищо не правят...

Какво направих аз, когато трябваше да запиша сина си на градина? Отидох на място - говорих с директорката, говорих с учителките, влязох в една група, разгледах помещенията, разгледах ДЕЦАТА - как изглеждат, как се занимават... Доверих се изцяло на родителския си инстинкт - нямаше нищо, което да събуди у мен някакво съмнение и тревожност; някак вътрешно осъзнах, че това е НАШАТА детска градина. По същия начин миналата година синът ми беше записан да посещава дежурна детска градина. Е, още докато приближавах сградата, имах неприятно усещане. Точно две разменени реплики с госпожата и едно надникване в занималнята ми бяха достатъчни, за да откажа посещението.
Или иначе казано, доверявайте се на себе си, на своите впечатления, на своя избор, а не на градски легенди, клюки и откровени простотии...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия