Съвети за заспиване

  • 2 101
  • 34
Нуждаем се от спешни съвети за оцеляване - детето вече трета седмица заспива към 3 часа през нощта.

Та и друг път е имала периоди от по няколко дни, в които не спи, но после се успокояваше.

Преди режимът ни беше така: къпане към 10 ч. игра до 11.30, приспиване до 12. Закуска в 6 сутринта, доспиване до към 9 ч. и втора закуска.

Сега нещата изглеждат така: Приспиваме се към 11-12, тя спи един час и после става абсолютно бодра и иска да си играе! И така до три - три и половина. Съня и до сутринта продължава съответно до по-дълго.

Опитах да изместим часа на къпането - не помогна. Подремва и после пак става.
Опитах да не запалваме нощната лампа - играе си на тъмно.
Опитах да кърмя до откат - помякога се приспива, оставя ли я, пък щръква.
Опитах да я оставяме самичка в леглото, без да и обръщаме внимание - играе си. Като ревне, я вземаме, разбира се.
И в нашето легло я взех - нищо. Само дето опищя на баща си ухото.

Очаквам идеи. Вече е въпрос на оцеляване.
Виж целия пост
# 1
Явно спи много през деня.
Опитай повече да я занимаваш през деня и да спи по-малко.
А пък щом си играе без да реве, нека си играе, какво като не спи.
Вече, ако реве и не може да заспи, както беше моята дъщеря става ужасно.
Виж целия пост
# 2
Защо не преместиш къпането да е сутрин, може  банята да го разсънва и да иска повече игра след нея.  А през деня как е с спането?
Виж целия пост
# 3
Записвам се да следя темата за идеи,защото и ние сме така вече 2 седмица.
Виж целия пост
# 4
Според мен е период,ще отмине,но е кофти-да.И все пак кажи колко спи през деня?
Виж целия пост
# 5
кажи как спи детето през деня???
вечер ако спи на лампа-понякога това влияе по разсънващо на бебенцето.
Сигурно е период-някои бебета "сменят"деня и нощта.....
Виж целия пост
# 6
И дневния и нощния сън са еднакви като времетраене в сравнение с преди.  Просто превъртя режима с няколко часа напред. Сутрин си поспива на всеки два часа за по час, , след обяд малко по-нарядко, но така си беше и преди.

Нямам как да огранича спането през деня, защото яде само за приспиване и иначе нямам как да я нахраня. Но наистина не мисля, че спи повече. Просто това, което преди правеше в 9 сутринта, прави сега към 12.

Виж целия пост
# 7
Ами спане за по час на всеки два си е направо много Laughing. Моят син спи до обяд с прекъсване само за ядене и после до вечерта няколко пъти за по пет минути. Вечер заспива трудно. Пусках такава тема наскоро, но от това което пробвах нищо не помогна /по съветите на момичетата тук/ - понякога люлеещото легло помага, понякога не, часът на банята изместих, но един път е успешно, на другата вечер - не. Преди го натисках да заспива към 21-22, а сега направо изчаквам да стане 23 и тогава започвам да го пробвам. До към 0 - 0,30 може и да е заспал. Донякъде ме улеснява биберона - залъгалка, но ходим през 5-10 мин да му го тикаме в устата, защото с него се унася, но като го изплюе и пак е кукуряк. И така докато заюсне окончателно. На гърда не заспива /освен нощем като яде/, като се е нахранил и си викам - айде сега ще заспи. Да, ама не. Голямо будуване. И то дошло време за другото ядене. Чинно си го изчаква човека, да не би да пропусне. И така. Дано си се успокоила, че не си само ти. Пробвай това-онова, пък което стане. Или си обръщаш режима заедно с него. Аз не успях Wink. Ето сега той спи, пък аз си вадя очите тука Laughing, вместо да легна с него. Успех!
Виж целия пост
# 8
По-малко спинкане денем ще оправи нещата. Peace
Виж целия пост
# 9
 Изобщо не искам да ти давам съвет , а просто да споделя . Ако ти хареса...давай.
 Аз имам две деца и с двете не съм имала никакви проблеми с недоспиване. Кърмех ги и двамата, но тъй като започна да ме боли гърба от седящата поза, започнах да кърмя легнала. Така през нощта ,когато се събудеха за хранене си ги взимах при мен в леглото, но и двамцата си заспивахме  най-блаженно. На следващото хранене /рано сутрин/ само го премятах от другата страна / на другата ц.../... и така да 9 -9.30. Лошото е,че се научиха да спят при нас на спалнята , но и това не продължава вечно Rolling Eyes . Все някой ден се отучват ooooh!. Предпочитам да спим заедно пред варианта изобщо да не спим Wink.
Виж целия пост
# 10
По-малко спинкане денем ще оправи нещата. Peace

С топ да гърмя, няма да го събудя, ако му се спи през деня Naughty.
Виж целия пост
# 11
Аз съм привърженик на режима, никога не съм спазвала максимата "щом му се спи на детето да спи", защото обикновено води до подобни проблеми. На вашата възраст вечер заспиваше към 9ч и се будеше м/у 5- 6 сутринта, ядеше и след това директно връщах в леглото и спеше до към 9.30ч, следваше буден период, разходка по време на която дремваше максимум 30мин и така до към 14ч, след обяд спеше до към 17ч.Пак буден период, докато дойде време до баня, рядко дремваше по 15-20мин.Баня в 20.30ч, тоалет, вечерно хранене и в леглото. Двата пъти (преди обед и вечер) когато дремваше, аз определях времетраенето и будех.
Въобще такова нещо детето да спи след всяко хранене съм практикувала само първите два месеца.
Виж целия пост
# 12
Въпросът е в това, че тя не промени режима си - спи си колкото и преди, явно толкова и е нужно. Но го измести с няколко часа!

Освен това няма как да отлягам сън през деня, защото иначе нямам как да я нахраня. А при нас храненето е голям проблем. Започне ли да спи по-малко, направо не знам как ще я храня.

Виж целия пост
# 13
С всеки изминал месец детето ще спи все по- малко, за това не е правилно да свързва съня с храненето. Часовете сън, от които има нужда бебето не се гледат само сума сумарно, а и съотношението им ден и нощ. При вас настъпва класическото обръщане на нощта на ден. Разбира се всичко е въпрос на личен избор на майката Peace.
Най-добре ми се струва е да я събуждаш сутрин, а не да я оставяш да спи до 12ч, така ще имаш едно мрънкащо бебе сутринта, но после бързо ще влезне в предишния си режим.
Виж целия пост
# 14
Съгласна съм за това, че храненето не бива да се свързва със съня. Приемам всякакви съвети, за това как да я храня преди да и се е приспало! Гладна не мога да я оставя, толкова много проблеми имаме с хранене, наддаване и т.н., че вече нерви не са ми останали.

И за режима съм съгласна! Не съм сигурна какъв режим е подходящ за дете на тази възраст. Все пак съвети има всякакви. Ето вчера коментирах лекарски съвет бебе на 4 месеца да се храни с 300 мл мляко на ден! Как да съм сигурна кое е правилно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия