Колко трябва да струва един рожден ден

  • 14 227
  • 199
Здравейте мили дами,
Имам един въпрос към всички родители.
Колко според Вас трябва да струва един рожден ден и колко струваше последния рожден ден на детето Ви?
На мнение съм ,че децата трябва да се веселят и да се почувстват специални на празника си.Само,че като сметна колко ми струва забавлението на децата и почерпката за родителите и ми става лошо.Тази година рождения ден на синът ми ще ми излезе 350-400лв.Редно ли е според Вас това?Дали детето ще е по-малко щастливо ако не е в детски клуб или в заведение с детски парти клуб,клоун и т.н.
В условията където живеем няма място за глутница деца и родители.А как празнувахме преди?Кое беше по-специалното в нашите празници?
Дайте идеи за алтернативни варианти.
Виж целия пост
# 1
събираха ни деца и ни оставяха да се надивеем, без родители. освен тези на рожденника. музика, танци, шарении, щуротии ...
Виж целия пост
# 2
Зависи от материалното състояние на родителите.
За едни 400 лв. са цяло богатство, за други са жълти стотинки.
Детските клубове са чудесна алтернатива на домашните партита и наистина спестяват чистенето на лютеница от килима, но има и хора, които не могат да си позволят тази екстра.

Като алтернативен вариант при мен идва градинското парти в собствената си къща през лятото.
За зимния сезон освен една почерпка в хола идеи не ми идват.
Виж целия пост
# 3
Няма трябва - не трябва. Има инфлация. И то страшна.
И в детските клубове също.
Миналата година 200, тази - 400. Това е положението.
Вкъщи не е алтернатива.
Навън е студ.
 
Виж целия пост
# 4
Баба и мама мажат сандвичи в несвяст. Изсипва се целият клас вкъщи. Има надпиване с боза и надяждане с прословутите сандвичи.Казваме стихчета , пеем песнички, а най-малките се учат да пият швепс със сламка. Съседката се появява с шоколад Кума Лиса и носна кърпичка за подарък. Има специално парче от тортата за нея. Никакъв клоун не можеше да замени баба Маринка, Бог да я прости жената  Praynig

....обикновено липсата на фантазия се заплаща скъпо (говоря по принцип).
Виж целия пост
# 5
И колко хубави бяха тези сбирки по домовете.
Ние не сме били по-малко щастливи от сегашните деца а те не харесват вариант за домашно парти.Кое се промени във времето - суетата или обстоятелствата.Ако се замисля кое е по-евтиния вариант,не съм сигурна ,че в къщи с приготовленията цялото чистене и посрещане ще излезе по - евтино (или много по евтино).Да измислим заедно нещо интересно за нашите деца,което да помогне и на мен и на вас.
Виж целия пост
# 6
няма много варианти през този период. след като отпада по домашному, остава в детски кът ... там вече е въпрос на договорки и екстри ...
Виж целия пост
# 7
Празнуването в клуб не е задължително. Модно - може би. Въпрос на избор. Със сина ми сме били на десетки рождени дни, честно казано като гледам после снимките, ако не са надписани и не са различни тортите - не можеш да се сетиш кое събитие на кое дете е. Малко ми е ... като на поточна линия.
По тази причина до сега не сме празнували рожден ден на сина ми в клуб. Слава богу, креативността ми стига до там да организирам едно приятно и нестандартно парти на 10-15 деца без да влизаме в матрицата "клуб"  Peace С много по-малко пари, но с малко повече мисъл и самоучастие може да се направят чудеса.

Виж целия пост
# 8
струва толкова, колкото си готова да платиш за него.
няма 'трябва' в полето на свободния избор.
до колкото виждам децата ти са на 11 месеца. едва ли вече са изградили вкус към партитата.

що се отнася до генерализирането 'сегашни' деца, отново не съм съгласна, ама хич. звучи оправдаващо се.
има сто неща, които можеш да направиш и без да плащаш на какички-аниматорки и кетъринг.

сегашните деца а те не харесват вариант за домашно парти.
Виж целия пост
# 9
Умирам от хилеж, гледайки паническата
показност на детските рождени дни у нас.
Много шум за нищо. Смешници.
Виж целия пост
# 10
На сина излезе 450 лв. в детски клуб. 10 деца и 16 възрастни. Имаше и аниматор, но може следващия път да си го спестим. Вкъщи е много тясно и няма начин как да празнуваме там РД. Най-много 1-2 деца да може да поканим. Рискът на детския клуб е че хлапето може да се разболее. При нас възникна този риск. Един ден преди празнеството дигна температура, но нямаше други симптоми. Нито хрема нито кашлица. Вариант остана да остане вкъщи и РД да протече без него, но температурата я свали много бързо и на другия ден беше здрав. Както и в следващите дни. Рискът в домашна обстановка е, че могат да се изпочупат играчките докато си играят другите деца. И ако хлапето е малко по-чувствително и отговорно, т.е. да си пази играчките, може да се порастрои от такива обстоятелства. Не е лесно решение къде да се празнува. Все пак когато е вкъщи почистването след това също не е леко.
Виж целия пост
# 11
Не знам колко трябва да струва, но от детски клубове направо се изприщвам, много са ми гадни и мразя да ходя по такива места. Рожденият ден на сина ми никога не е бил в клуб, но той е роден пролетта и има възможности за празнуване навън. Не може да има редна и нередна сума - всеки да си решава, но за смотаните пародии на рождени дни в клубове, на които съм присъствала, не бих дала и стотинка.
Виж целия пост
# 12
Какво значи трябва? Всеки решава според възможностите и вкусовете си. Както за рожден ден на дете, така и на възрастен. Аз лично не си падам по детските клубове и за мен това са излишни пари. По едно време беше модерно да се правят в Макдоналдс - още по-зле. Нашият купон ще си е вкъщи и тая година! Ще поканим 5-6 деца и мисля, че ще бъде весело. Не ме плаши лудницата, нито чистенето след това. Ако сезонът позволяваше, щях да правя купон в парка, но уви, не става...
Виж целия пост
# 13
Първият рожден ден на детето е празник за родителите.На детенце му в все тая дали ще има празненство,гости или нови маркови дрехи.Или пък вкъщи или в детско заведение няма да яде торта Laughing
Ние празнувахме рожденния ден на сина ни в заведение.Нямам нито нерви,нито търпение да посрещам толкоз дечулига с родителите си у нас.
А спомен нямам колко е струвал празника.Но не смятам че на всяка цена,още повече ако парите те притесняват,трябва да се прави голямо парти.
Виж целия пост
# 14
Първият рожден ден за децата ни излезе 250лв. Отделно се събирахме родителите, бабите и дядовците и лелите. Там отидоха още 300лв май, може и повече да са били, нямам точни спомени.
За детският не ми се занимаваше да го правя в къщи, така ми беше по-лесно. А и място за 10деца с родителите си нямам, по-точно щеше да е тясно.-
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия