Как да различа цикълът от прокървяването?!?

  • 685
  • 6
Здравейте на всички в този форум,
може да Ви се стори глупав вэпросът ми, но съм притеснена и затова искам да попитам.Преди 2,5 мес. родих. Преди два дни при полов контакт леко прокървях, но беше кафеникаво течение като капчици, а днес виждам, че се е усилило и е алено на цвят като при мензис, а и яйчниците и кръста ме наболват, та се чудя не ли още рано за това, та аз частично кърмя и дохранвам бебока.Моля за компетентни мнения на вече миналите по този път.Тези дни заминаваме за провинцията, а на мен ми е свито на душата - все пак си е дискомфорт. И колко продължава първия цикъл след раждане, има ли съсиреци, изобщо нещо по-различно, като болки и т.н.?
Виж целия пост
# 1
Ами, най-вероятно е цикъл. Няма значение, че още кърмиш. На майка ми и е идвало още от първия месец след раждането, на мен ми дойде на шестия- при всяка жена е различно. Чувала съм, че някои ги боли повече от преди, мен лично вече ми идва за втори път, не ме боли (а преди ме болеше доста), По-слабо е и трае 2-3 дни. Ако много те безпокои, можеш да се консултираш с гинеколога си, за всеки случай.
Виж целия пост
# 2
При мен първата М беше месец след раждането, много обилна, такива бяха и следващите 2 месеца, след това се нормализира. Но ако се съмняваш за бременност иди на гинеколог.
Виж целия пост
# 3
Аз по време на втората бременност получих хормонален дисбаланс. Още от 11 г. с. имам прокървяване извън цикъла, както и много обилен или пък много оскъден цикъл. И не се поддава на лечение, не знам вече какво да правя. Но поне докато пия противозачатъчни (определени) нямам кървене, за това май ще си ги пия постоянно.
Виж целия пост
# 4
При мен започва доста по-различно - преди да забременея цикълът ми бе съпроводен с много силни болки (първите дни бях на обезболяващи), а сега е доста обилен и по-болезнен.Лекарката ми каза да се наблюдавам 2-3 дни и, ако има някъкъв проблем да й звънна - каза ми, че мога да очаквам съсиреци и по-обилно и продължително кървене.Дано да не познае, защото ще пътуваме и ще ми е голям дискомфорт.
Виж целия пост
# 5
Родих преди 3 месеца и половина. Кървях досега два пъти, бебето ми е изключително на кърма. На прегледа при гинеколога се установи, че от един от вътрешните шевове стърчало цяло парче и лекарят се очуди как не е кървяло или не ме е боляло. И на него му съобщих за 2 цикъла, но сега се замислям, че може и това да е било, защото беше много оскъдно.
Виж целия пост
# 6
При мен също цикъла се появи отново 2 месеца след като родих, независимо че частично кърмех. За съжаление първите няколко месеца след това беше доста обилен и за съжаление продължава да е болезнен какъвто беше преди да забременея. Cry
Но ако някакви притеснения за бременност все пак се посъветвай с лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия